Reklama

Reklama

Maminčin Elling

(festivalový název)

Obsahy(1)

Druhý díl ellingovské trilogie se vrací do minulosti, před začátek prvního dílu. Vypráví o posledních dnech, které Elling strávil se svou matkou. Elling na ni byl od malička velmi fixovaný a nikdy se daleko nevzdálili z rodného města. Stařičká matka se náhle rozhodne vyrazit se synem na Mallorku. Výlet za exotikou se ale pro Ellinga stává obtížnou zkouškou – neumí se chovat v neznámém prostředí, děsí se cizích lidí a sžírán žárlivostí pozoruje, jak se jeho matce dvoří postarší účastník zájezdu. Prostřední díl trilogie je oproti ostatním civilnější. Do jeho podoby se zřetelně promítla změna režiséra. Není to už čistá komedie, ale i analýza nezdravého vztahu matky a syna, jehož přesvědčivě ztvárnil Per Christian Ellefsen. (Febiofest)

(více)

Recenze (2)

blueskin 

všechny recenze uživatele

Pokud jste viděli výbornou norskou komedii Elling, ušetřete si zklamání a tomuto pokračování (které je ve skutečnosti prequelem k událostem zobrazeným v původním filmu) se radši vyhněte. Kromě hlavní postavy nemá Mors Elling s Ellingem nic společného, počínaje psychologickým profilem hrdiny a konče humorem, který je v nejslabších momentech na úrovni Troškovy hoštické trilogie. Nebrat! ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen na motivy románu norského spisovatele Ingvara Ambjørnsena "Fugledansen" z roku 1995. Kniha je druhou částí Ambjørnsenovy románové tetralogie o Ellingovi. (skudiblik)

Reklama

Reklama