poster

Paralelní lži

 • Velká Británie

  Separate Lies

 • Slovensko

  Klamstvá života

Drama / Romantický

Velká Británie, 2005, 82 min

Režie:

Julian Fellowes

Předloha:

Nigel Balchin (kniha)

Scénář:

Julian Fellowes

Producenti:

Christian Colson

Kostýmy:

Michele Clapton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dejna
  *

  Doufám, že nikoho neurazím, ale blbější film jsem už dlouho neviděla. Možná to na mě bylo až příliš filozofické, ale.. chování protagonistů mi přišlo dost absurdní a situace nepravděpodobné, s každou další scénou jsem se divila, jaký je ten muž trouba a jeho žena krá.. mrcha. :-) Dost se divím, že jsem to vydržela do konce, pořád jsem doufala, že se to zlomí a začne se dít něco zajímavého nebo alespoň uvěřitelného, ale bohužel.. Pro mě absolutní ztráta času.(20.1.2013)

 • Faye
  ***

  Honosný anglický venkov a v něm zapomnětlivá manželka nudící se s tím svým starým mrzounem. A konečně nečekané vzrušení v podobě nového souseda, které všem zpestří poklidný život. … „Žádný život není dokonalý, i když tak může vypadat. Tajemství a nespokojenost leží skryty pod tím nejhladším povrchem. V tomto ohledu, stejně jako v mnoha jiných, byl můj život úplně stejný.“. Kromě perfektních zahrad, pudingů, kriketu a šlechtických sídel je to především zajímavá studie charakterů, změn postojů a „morálního“ přístupu k jedné tragické autonehodě, když přibývají informace a vše se komplikuje. P.S. info je poněkud zavádějící.(28.9.2006)

 • madline24
  ***

  Poměrně slušně natočený film o lidských slabostech a lžích, který nevyžaduje příliš soustředění, ale má dobrou zápletku a dobré herce. Tedy až na Ruperta Everette, který mi typově neseděl do role Billa, resp role Billa se mi nezdála dobře napsaná, nehodila se k oběma dalším hrdinům a ani je nijak zajímavě nedoplňovala. Jinak slušné tři hvězdy.(28.10.2011)

 • lioncel
  ***

  Jsem fascinován tímto živočišným druhem manželek (v soukromí je nazývám sow-bitch) : zde Anne Manning .. které mají z hojnosti a celkového velmi dobrého materiálního zabezpečení ve svých citech takový zmatek, že se nechají za zády manžela klidně klátit cizím chlapem .. v citech mají chudinky veliký zmatek a tak si chodí na lůžko ulevovat jinam, ale živit se při tom potvory vychytralý nechávají tím mužem, kterého podvádí – nůžky z Antikrista (von Trier) ne ně (!) … … aby bylo jasno, já žádné neupírám právo svobodné volby na koho vystrčí své obnažené pozadí, ale jsem v této otázce zásadně pro slušnost / jednání na rovinu …(22.10.2011)

 • =woody=
  ****

  Přeji hezký den. Nemohu si odpustit titulek "herecký koncert Toma Wilkinsona". S Emily a Rupertem tvořili skvěle sehrané trio, které je radost sledovat v dobře napsaném, stokrát neomletém příběhu! Ano, ke konci filmu trochu dochází šťáva, ale v takových chvílích si říkám, že tvůrci třebas chtěli sundat nohu z plynu. Ovšem nevím jestli chtěli, aby oficiální text distributora smolil nějaký joudál, který viděl film tutově jen v krabičce.. :-) No nic, mějte se filmově! Woo.(21.10.2011)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "A Way Through the Wood" Nigela Balchina z roku 1951. (Terva)

 • - Julian Fellowes získal americkou cenu National Board of Review v kategorii nejlepší režijní debut. (Terva)

 • - Tom Wilkinson soutěžil o cenu londýnských kritiků ALFS v kategorii nejlepší britský herec. (Terva)