Píše se rok 1953. V Hollywoodu neuvidíte magii jen ve filmech, je součástí každodenního života. Setkáte se s ní všude, ať už se jedná o zakletý šálek kávy anebo zjevení Shakespera, který přepisuje scénáře. Soukromý detektiv Phillip Lovecraft, jeden z mála, který magii nevyužívá, dostane nový případ. Sexy hvězdička si ho najala, aby vypátral, kdo a proč zničil její kariéru. Kimin manžel a majitel studia N.J. Gotlieb si našel jinou herečku, která zaujmula Kimino místo před kamerou. Jenže předtím, než stihne Lovecraft cokoli podniknout, Gotlieb zemře. Hlavní podezřelou z jeho vraždy je Lovecraftova kamarádka, oficiální čarodějnice Hypolita Kropotkin. Lovecraft tak má plné ruce práce. Senátor Larson Crockett plánuje se svým výborem dohlížejícím na nepřirozené aktivity spojené s černou magií pochytat všechny čarodějnice a kouzelníky a konečně je zničit. Hon na čarodějnice začíná… Dokáže Lovecraft zachránit svou kamarádku, přelstít démony a vyřešit vraždu bez použití magie? (HBO GO)

Oskar

Pohádka? Parodie? Detektivka? Metafora mccarthismu? Vykrádání děl Miloše Macourka? Pocta literární fantastice? Poslední "návrat" Normy Desmondové? Naprostá hovadina. Ale roztomilá. 30 % ()

monolog

něco na způsob Phila Marlowea zasazeného do prostředí magií ovlivňovaného světa. celkem zajímavá upomínka na detektivky s drsným detektivem. ()

Fingon

O dost slabší pokračování snímku Cast a Deadly spell, tentokrát s Dennisem Hopperem. Přesunuli jsme se do následujícího desetiletí, evokace dobových filmových klišé už bohužel není tak úspěšná jako minule. ()

Terva

Scénář : Joseph Dougherty. Kamera : Jean-Yves Escoffier. Hudba : Angelo Badalamenti. Hrají : Dennis Hopper jako H. Phillip Lovecraft. Ve světě, kde magie opravdu funguje, vyšetřuje soukromý detektiv vraždu vlivného filmového producenta..... Magické, příjemné, drsné. ()

liquido26

Pro někoho,kdo má rád Hollywood 40. a 50. let to byla celkem pěkná podívaná. I když příběhově nic moc. Mělo to fajn atmosféru a Hopper jako drsný detektiv taky dobrej. Magie do toho zakomponovaná byla příjemné zpestření. ()

blackJag

Kloubení noiru a fantastiky, které se moc nepovedlo. Nezáživný scénář ani televizní odér prostě nejsou oporou. 40% ()

Janega

Tuctový príbeh, ktorý by sám o sebe neprešiel, keby to nebolo ozvláštnené tou mágiou. Išlo skôr o to, ako tú mágiu správne zakomponovať do príbehu, aby mala vôbec nejaký zmysel a nebola to len lacná fantasy estráda. Občas to malo dobré a originálne nápady (napr. streľba v autokine), ale poväčšine mágia skôr bola ako ozvláštnená kulisa (erotický salón) alebo to malo skrátka len detinskú hravosť. Takže potenciál nebol úplne naplnený. Ale ako zábavná jednohubka to stačí. ()

Bozvav

O dost slabší jak film Přežít. Námět i scénář podobný, ale chybí tomu jednak kvalitnější obsazení, jednak výpravnější vizuál, lepší dialogy a v neposlední řadě je na škodu to, že tento snímek se bere až příliš vážně. Za mne průměr průměru. ()

Hugho

Milé nenáročné dielko z alternatívnej čarodejnej Ameriky zlatých 50-tych rokov , dalo sa z toho však vyťažiť omnoho viac.  Nevadí, ale doteraz som neprišiel na to, či určitá topornosť scenára a niektorých postáv (hlavne Hopper) bola odfláknutá práca alebo zámer. Penelopa a jej ľavá nôžka  potešila, za ňu hviezda naviac. :-) ()