Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Narozdíl od jedničky takový nemastný, neslaný film, což má původ už ve slabé knižní předloze Helen Fieldingové. Darcy je ze začátku až nemožně dokonalý, Hugh Grant jako Daniel pořád funguje, nakonec i ta Bridget se až tolik neliší od prvního dílu. Jenže celý příběh (už tak dost hloupý - vlastně jen vaří z oleje a nic podstatného se nedozvíme) je podpořen ještě hloupější a doslovnější reži.(18.11.2004)

Nebylo to špatné, ale nejsem fanda toporného hopsání Renée Zellweger, které ji má odlišovat od ostatních "dam na úrovni", jednička se bez toho z většiny obešla docela dobře. Nejlepší částí tak asi zůstává pranice Hugh Granta a Colina Firtha, což asi musela být sranda to natáčet :-D Filmové pojetí thajské ženské věznice už bylo ovšem trochu moc i na mě.(22.7.2010)

• Bigwave

Pří pokračování Brigit Jonsové byl asi z rozumem v koncích celý štáb. Z Renée už není inteligentní žena, která si hravě poradí v každé situaci. Mince se jaksi obrátila a už tu máme hloupou hrdinku, která působí tak trochu jako trdlo. Velký krok zpět.(19.1.2011)

O dost prvoplánovější a křečovitější snaha zkopírovat to, co tak krásně fungovalo v jedničce. I když něco funguje vždycky, třeba "rvačky" Cleaver vs. Darcy.(10.8.2011)

Dvojka je horší než jednička a ne že ne... a Bridget je tu místama protivná (a tak trošku trapný diblík, jak píše Kleopatra), ale já se pořád bavím a přeříkávám hlášky. Daniel v podání Hugha Granta je zatraceně sexy (a ne že ne), takže je i na co se dívat. A navíc jsem díky soundtracku "objevila" The Darkness a i to se počítá! Rozhodně se těším na třetí pokračování.(17.5.2012)

pri tomto filme si človek škodoradostne uvedomuje, že je na tom s atraktivitou a rozumom dosť dobre. Najlepšia bola bitka medzi Grantom a Firthom vo fontáne!(3.5.2013)

Rád bych dal víc *, ale tenhle slabej scénář, navíc se znatelným úbytkem humoru, nevykompenzují ani sympatické postavy - v čele s übersympatickým Colinem Firthem, tak ani stále kvalitní soundtrack. Příště lepší, Jonesová!(30.7.2013)

• DoNotCross

První deník je peckový. Romantická komedie, která v tvrdých mužích nevyvolává dávicí reflex se střelenou hrdinkou, která mluví rychleji než myslí. Druhý je pitomoučký recyklát. Jonesová nám zpipkovatěla do nesnesitelných rozměrů a Renée není sympaticky boubelatá, ale nepřitažlivě obtloustlá. A ještě se pořád divně leskne a blbě ksichtí! Problém filmu je v tom, že je o ničem. Na rozdíl od Transformers však nenabízí ani aktraktivní demolici okolí, ale jen uřvanou bloncku, která ulovila největšího sympaťáka napříč všemi romantickými filmy, ale rozejde se s ním, protože si divně skládá trenýrky. Takže sledujeme postavu, která si díky svým mindrákům zničí fajn vztah a čekáme, až jí to dojde. No a veškerá vyprávěcí struktura je naprosto totožná s jedničkou. Nedorozumění, Daniel Cleaver, pěstní souboj, vysvětlovačka, prozření a oplodňovací sekvence. Sequel par excellance.(23.9.2014)

• Barghest

Sequelitida v plné polní. Celé je to vlastně o ničem, scénář nedrží pohromadě a jen se snaží variovat zápletku z jedničky. Z mile zbrklé a trochu potrhlé Bridget je nesympatická stíhačka a z jejího sympaťáka Darcyho nadutý snob. Jejich rádoby konflikty jsou jak vycucané z prstu a namísto dramatických chvil spíše diváka nudí. Autoři si s dvojkou očividně nevěděli moc rady a jejich sebevykrádání vyloženě zamrzí.(16.1.2015)

• Godhaj

,,Bridget, we are still waiting for that tape about the Tom, the happy hamster. Pokračování příběhu o zmatkách a problémech Bridget s jejími vztahy už v sobě nemá to kouzlo prvního filmu. Problémy a nedorozumění jsou vytvářeny jaksi uměle a většinou neschopností hlavních postav. To je problém sledovat hodinu a půl. Bridget prožívá tytéž rozpory, ale teď už v prostředí věznice v Asii, což opět není ani zábavné, ani zajímavé. Stejně na tom je i závěr, který mě nepřekvapil, ani nepotěšil.(9.2.2015)

Tak sem se k dalšímu dílu přece jenom dostala, ale z celkem ucházející postavy Bridget se tady stává ukňouraná a žárlivá semetrika. Hlavní dvě pánské postavy ten sled kravin alespoň příjemně doplňují. Bez nich by ale ten fyzicky vyčerpávající výčet veřejně ztrapňujících scén byl mnohem bolestnější.(10.7.2018)

• Marg

Hodně slabé, vlastně hodnocení zachraňuje jen opět výtečný soundtrack, samotní tvůrci obrazové části se moc nevyznamenali. Většinu zápletek odhalíte hned v úvodu, film nepřináší nic nového, nic originálně vtipného, jen hodněkrát viděné věci. Dávat do komedie thajské vězení byl taky dost ubohý nápad. prostě je to jen Bridget Jonesová - chceme jen vydělat prachy na dvojce.(18.7.2005)

Jednička o práve tu jednu hviezdu lepšia, ale aj na dvojka som sa dosť pobavil.(26.12.2007)

Perfiš:) no a v tom vezení, to ani nekomentujem :) Odporúčam.(29.4.2008)

• MartyMcFly89

Inu, co dodat. Bridget tu čumí jako puk a myslí si, kdovíjak není dobrá a úspěšná a hezká a vůbec nevím co ještě. Na mě to nijak nepůsobí.(17.3.2009)

Už to nebylo ono. Místy jsem se upřímně a od srdce zasmála, ale jinak už to nemělo ten "nádech", který se mi na prvním díle tak líbil.(17.4.2010)

• Seev

U čtení knihy jsem plakala smíchy, u filmu zbylo pouze semtam pousmání. Neurazí, ale do paměti se nezapíše.(4.12.2011)

• Adam's

Recyklace zápletky, časté odkazy na vtipy z předchozího dílu a křečovitá snaha o co nejpotřeštěnější situace se hrubě nevyplatila. Bridget se stala parodií sebe sama. Bohužel. Nezbývá než s mírným mrazením v zádech očekávat na plánované třetí pokračování...(11.3.2012)

• helrohir

Keby som bol emancipovaná ženská, tak by ma to možno bavilo. Za nejaký ten dobrý vtípek dávam dve hviezdy.(27.12.2012)

Podle mě se zase tolik neliší od prvního dílu. Pořád nechápu, co je na Bridget atraktivního, Colin s Hughem jsou stále stejně úžasní a film nepostrádal vtipné scény. Nejlepší z celého filmu byla rvačka, zvlášť scéna s fontánou.(29.12.2012)

Plus mínus stejné jako Deník,takže OK! :) 3,5*(21.3.2013)