Pavučiny (TV film)

Ed Hanna

Kostýmy:

Ruth Secord
  • gumli

Nie najlepší sci-fi horror.Ak nie je poruke nič lepšie,tak sa dá pozrieť,ale nič moc.To akože jeden pavúk zničil tento paralelný svet celý?Veď celý tento svet bol taký ako aj náš.Vojsko,zbrane,polícia,miliardy ľudí.Moc sa nepatrí v sci-fi filmoch a horroroch hľadať chyby za akúkoľvek cenu,to priznávam,ale toto už bolo priveľa.Zápletka je zaujímavá,alternatívny svet je dobrý námet na film bez debaty,ale toto bolo dosť slabé.Ale zase treba priznať,sú aj horšie filmy s podobným námetom.Na tejto pavučici som si všimol že mala aj akési prsia,prišlo mi to akosi smiešne.Pavúk s prsiami?To ešte hádam nebolo v žiadnom filme.(23.12.2009)

• Tommassi3

A já pořád přemýšlel, kam se asi ztratil Dennis Booker z Jump Street 21, zatímco jeho parťák Tom Hanson ze stejné speciální infiltrační jednotky se vydrápal na Olymp mezi nejzářivější hollywoodské hvězdy a stihl se navíc i oženit, a dokonce už i rozejít, s Vanessou Paradis !! ;) A teď už to vím !! ;) Richard Grieco nešťastnou náhodou uvíznul v jiném časoprostoru !! ;) Jinak řečeno jeho kariéra vzala naprosto opačný směr než ta Deppova, cestou nevýrazných seriálů a tragických TV filmů, když pominu fakt, že se mihnul v Kiss Kiss Bang Bang, naposledy jsem ho zaregistroval v chudé prainspiraci série Rychle a zběsile Zrozen k rychlosti. A tak není divu, že se Grieco, syn Itala a Irky, objevil v Pavučinách, na nichž je jasně patrné, že co tvůrcům scházelo na financích, se snažili dohnat snahou a velmi originálními nápady. Příběh se s ničím nepáře a hned po úvodních titulcích se parta elektrikářů portálem dostává do paralelního světa vraždících spidermanů !! A je samozřejmě zle, začíná totiž boj o holý život !! Pokud tedy netouží stát se otroky bizarní digitální pavoučí královny.. Jenže je tu ještě Dr. Morelli, který kdysi původní portál sestavil, takže naděje na návrat stále žije.. Morelli a Dean nakonec tuhle (ne)hvězdnou bránu aktivují, což s sebou nese poselství o tom, jak se vám na stará kolena můžou hodit zkušenosti s kradením aut pomocí startovacích kabelů.. Samozřejmě i fakt, že k sestavení portálu na cestování realitami stačí čtyři elektrikáři, potěší..;) Zkrátka a dobře, na této zábavné céčkové scifi prasárně s nálepkou polotovaru cítíte, že tvůrcům scházely nejen peníze, ale i zřejmě i čas trošku se hlavně se scénářem pomazlit.. Škoda, minimálně povedenou atmosféru Webs prostě neodpářete.. A i ten konec byl moc fajn !! ;)(16.7.2013)

Aj keď to je televízny film, má to pomerne slušné tempo, dobré sa to vlečie a celý film nám ubehne čo nevidieť. Kamera je v pohode, hudba takisto, efekty sú otrasné, hlavne ten pavúk na konci je úbohy. Jediné, včom je to dobré je hlavne že sa nedostavuje nuda, akčné scény sú priemerné a musím ešte spomenúť ľudí ktorý majú na rukách ostré drápy, ktoré sú velmi ostré, no a herecké výkony niesú bohviečo, ale videl som aj horšie 60 percent.(7.2.2009)

• Havelinka

Béčková splátanina známějších hororů, byla to pro mě ztráta 83 minut, efekty o ničem - připadalo mi jako by mutanti ve filmu měli obalené hlavy hadrami, pařáty na rukách ala Střihoruký Edward - komedie a pavouk ve finále mě silně rozesmál (otřesná atrapa).Raději si doma zhasněte a budete se bát mnohem více, já už se bojím pouze toho, že bych se na Pavučiny musel dívat někdy ještě jednou.(1.5.2009)

• Gemini

Laciný televizní pavučinový ranec-sranec, za který by se tvůrci nemuseli až tak stydět v případě, že by šlo o epizodu Krajních Mezí... a i na tu by to bylo scénáristicky dost slabé. Na deklamování šablonovitých frází spojovaných v obdobně nápadité dialogy je potřeba herce alespoň nějakých kvalit - a to tady splňuje jenom Colin Fox:P Ale ač dementní, má to pořád nějaký odněkud někam se ubírající děj, což třeba opusy typu Skeleton Man nemají:) Bohužel takhle to je jen esence filmařského neumětelství, kterou nejde doporučit ani k perverznímu pobavení (narozdíl od zmiňovaného Kašpar van Dýnovského spektáklu). Konec-zvonec a 20%.(21.5.2012)