Vdaná snoubenka

The Accidental Husband

Vydatá nevesta

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2008, 90 min

Romantická komedie, která sice nijak výrazněji nenadchne, ale taky nenudí a dá se na ní v klidu podívat až do konce, aniž bych měl pocit, že to je kravina. Umu Thurman sice moc nemusím a ani ji ve filmech nějak extra nevyhledávám, ale zde měla takovou roli, kde mi naštěstí příliš nevadila. Ale Colina Firtha, toho jako herce mám docela rád už od dob filmu Láska nebeská, kde jeho příběh byl jedním z těch zajímavějších a vtipnějších, a tak jsem jeho přítomnost v této romantické komedii ocenil, škoda jen, že nedostal trochu více prostoru. No, a nakonec Jeffrey Dean Morgan, to pro mě byla velká neznámá, protože jsem ho snad ještě v žádném filmu hrát neviděl, nebo jsem si ho alespoň dosud v žádné roli nevšiml, ale zde docela příjemně překvapil a nakonec i díky jeho přičinění to nebyl tak nudný a klišovitý film, jak jsem se zpočátku obával. Jistě, děj byl předvídatelný a těžko to někdy bude v nějaké romantické komedii jinak, ale ta předvídatelnost mi zde ani v nejmenším nevadila, takže jsem si film docela užil. Tohle je ale přesně takový ten typ filmu na jedno zhlédnutí někdy večer v TV, víckrát ho vidět opravdu nemusím. Abych to zakončil, dostal jsem od filmu přesně to, co jsem očekával, ale nic navíc, a tak ho hodnotím jako průměrný, což v přepočtu znamená tři hvězdy.(16.1.2011)

• JajinkaBec

Jak jsem se na tenhle film těšila, tak musím přiznat, že mě strašně, strašně zklamal. Prakticky nulový vývoj postav – tedy ne, že by měl člověk něco takového čekat od lehce praštěné romantické komedie, ale přeci jenom „vybafnout“ na diváka, že se Patrick Emmě vlastně líbí, zatímco se spolu viděli jen dvakrát (z toho byla ona jednou namol a podruhé se on choval jako idiot), to už je trochu moc – zmatený děj, který působí dojmem, že je strašně násilně tlačen dopředu. A nakonec jsem se navíc přistihla, že spíš fandím Colinu Firthovi.(21.8.2009)

K tomu, aby to byla čistá esence chytrého a půvabného romantického filmu, přebývá tam příměs nesmyslů jako jednoduchá změna úředních záznamů přes počítač, navíc od dítěte, náhlé šaškování a zmatkování seriózní doktorky, no a jako zkažená oliva v martini je sprchování členů rodiny v kostele. Jen dodám, že jsou snad základními kameny amerických romantických filmů scény, kde se ženy ztrapňují - padají, schovávají se pod stůl, lezou po čtyřech, opijí se nebo se alespoň polijí kávou..., nechají sebou manipulovat. Sakra, zajímalo by mě, kdo takové šílené scény do filmů píše. Muži nebo spíš ženy? A, probůh, proč? Ve srovnání s jinými romanťárnami tento film s přivřením jednoho oka neurazí. U. Thurman je uvěřitelná, Jeffrey Dean Morgan překvapivě přitažlivý a zábavný. C. Firth měl v ruce Černého Petra - dobráckého gentlemana/ňoumu. :-)(3.2.2014)

• Mikita

Hlavně kvůli Jeffrey Dean Morganovi (toho miluju už od dob Dennyho Duquetta z Chirurgů) se mi tato romantická komedie docela líbila. Potěšil opět i charismatický Colin Firth. Tato komedie není úplně špatná, má pár povedených okamžiků, ale po zpětném ohlédnutí se mi vybavuje stále více věcí, co bych úplně vyškrtla. Ústřední trojice je velmi povedená, vztah s otcem a jeho nová přítelkyně výborná, na tom se dá stavět, proč tam ale cpát trapnou "záměnu snoubenců", která stejně zůstává nevyužitá a proč dělat z Colina tak chápajícího hňupa. Jako chlap se zachoval jen když si šel promluvit s Jeffreym na fotbal. Ale jako jinak to vážně šlo. :D Jen to nebude něco, čemu dám automaticky přednost v nedělním televizním programu. 55%(8.1.2011)

• Meleth

Chci zpátky tu hodinu a půl mýho života! To byla snad ta nejhorší romantická komedie, kterou jsem kdy viděla. Nechápu Umu, že takovou roli vůbec vzala... Colina, že má ty nervy si zas a znova zahrát tuhle unylou postavu... Takže moje 1* je pro Jeffreyho a v tomhle případě jen proto, že je to kus chlapa.... protože o nějakém hereckém či filmařském umění se tu opravdu mluvit nedá.(28.7.2009)

• - Film byl uveden přímo na DVD díky bankrotu distribuční firmy Yari Film Group. (Terva)

• - V scéne, keď zmoknutá Emma (Uma Thurman) príde za Patrickom (Jeffrey Dean Morgan), má ešte dole v reštaurácii pery narúžované na červeno, ale kým vyjde hore na poschodie, tak už má pery bez farby. (nirvana91)

• - Na začátku filmu jsou na stole dva šálky na kávu, které v prostřizích mizí nebo mění svou polohu. (Terva)