Velká potopa

(festivalový název)

Veľká potopa

Animovaný / Rodinný

Francie, 2003, 87 min

Rodinný príbeh s paralelou biblickej potopy, ktorý by náučnou i dobrodružnou formou mal zaujať detské publikum. Čím nezaujme, je jednoduchá animácia, aj keď v niektorých polohach vtipná (u zvierat). Taká oddychová záležitosť s netypickým záporným hrdinom v podobe korytnačiaka, vlastne vďaka jeho prítomnosti ide aj príbeh hore.(11.5.2016)

Animovaný film, který díky jednoduchosti příběhu zaujme spíše děti, než dospělé. Tím se výrazně vymyká z dnešního pojetí animáků, které jsou dělány spíše úměrně vkusu dospělců. Velká potopa je plná výchovných prvků a nepostrádá šťastný konec.(10.3.2012)

• hirnlego

Křesťanská propaganda je horší než Hitler.(7.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,753,000(28.6.2010)

V poslední době, kdy nás obklopuje jenom samá "dokonalá" počítačová animace, představuje pro mě ta klasická a jednoduchá, která měla v tomto případě navíc svéráznou výtvarnou stánku, příjemnou změnu, na kterou se ráda podívám. Ač každému termín "velká potopa" asociuje asi známý biblický příběh, neřekla bych že se tento film snaží o jeho zpracování - i když určité podobné momenty tam nelézt lze. Film je navíc v tomto případě naprosto oproštěn od jakéhokoliv křesťanského dogmatismu, který by malému diváku vymejlal hlavu Bohem či zázračnými pseudo zásahy vyšší síly. Naopak, mnoha jasnými odkazy na přírodu a vesmír, které během filmu zazněly, to celé jasně dokazovalo, že tvůrci se tu rozhodně nábožensky laďěnou cestou nevydali (kde tu vzala hirnlego náboženskou propagandu tak teda vážně netuším). 4* (i když lehce slabší) dávám hlavně za zaměření se na problematiku přepravovaných masožravců, která mě jako malému dítěti v souvisloti s Noemovou archou vždy vrtala hlavou, no a nesmím zapomenout ani na nedětsky zákeřného záporňáka v podobě luxusně proradné a zlé želvy. Chvílema to bylo na mě tedy až moc multikulturní (nutno ale brát v potaz zemi vzniku) a možná krapet moc výchovné, ale s ohledem pro jakou věkovou skupinu toto dílo vznikalo je to tak asi správné.(10.3.2012)