• Polsko

• Francie

Brute

• Německo

Polsko / Francie / Německo, 1997, 102 min

Je o mne zname, ze u filmu sa rad bavim, panske konecniky nepovazujem za pritazlive, filmovu teoriu som nestudoval a odmietam si masirovat prostatu pri rozhovoroch Madsbendera so Shadwellom na filmovej teorii. Klepani na nebeskou branu bude uz asi najlepsim filmom Tila Schweigera, a a tento Bastard 1997 je o trochu slabsi. Reziser Dejczer mi nic nehovori, ale natocene je to na urovni, dialogy su vyborne, exteriery este krajsie. Schweiger ukazal, ze je talentovany herec a nie len obycajna rychlokvaska a optimisticky zaver ma hodne potesil . 70 %(13.5.2017)

1180. hodnocený film:(14.2.2012)

Rozhodně bych Bastarda nezavrhovala úplně, zaslouží si čistokrevné tři hvězdy, a to hlavně za atmosféru a výtečné herce v čele s Johnem Hurtem a -musím to napsat i když se mi zcela nechce- za Tila Schweigera (který mi v paměti spíše ulpívá jako záporák z amerických akčních blockbusterů). Párkrát jsem se opravdu dočkala dechberoucích nelogičností. A o naprosté absenci předabování (směsice několika jazyků) radši ani nemluvě.(27.6.2005)

Pro Tila Schweigera mám slabost a v tomhle snímku opět ukázal, že to není žádná herecká rychlokvaška. Navíc mu Bastard definitivně otevřel dveře do Hollywoodu.(28.6.2005)

Za pár nepochopitelných psychologických "zkratů" to vidím na 60%, film i emoce v něm působí trochu ploše, vyzdvihl bych však výbornou hudbu a vynikající ztvárnění rumunského prostředí.(27.6.2005)