Srdce je zrádná děvka

Srdce je zradná kurva

• Kanada

• Austrálie

USA / Velká Británie / Francie / Japonsko, 2004, 94 min

Jeden z těch filmů, který se dokáže zažrat pod kůži. Téma týraných dětí už bylo zpracováno několikrát, ale z mého pohledu nikdy ne tak sugestivně. Nejhorší je ten pocit vědomí, že ono by to šlo jinak, ale zákony v tomto případě nestojí na straně dítěte. Ono si pak může vybrat jen mezi nábožensky zaslepenými prarodiči a pološílenou matkou, drogovou závislačkou a děvkou. Asia Argento tady neobstála jen jako režisérka, ale především jako herečka, protože ztvárnila jednu z nejodpornějších matek v dějinách filmu a Jimmy Bennett předvedl jeden z nejlepších dětských výkonů, co jsem kdy viděl. 90%(5.2.2014)

Kromě několika momentů, při kterých jsem se zasmál, ve mě film po celou dobu vyvolával negativní emoce - především vztek. Chudák kluk, říkal jsem si. Takové filmy nemám rád, ale tady mi to kupodivu ani moc nevadilo. Asia Argento byla výborná - nezapomenutelná je scéna s páskem: "Já jsem nevěděla, že máš otcovské sklony" :-)(25.1.2006)

Další dramatický snímek Asie Argento a opět založený na skutečných lidských osudech plných drog, sexu a násilí. Musím uznat, že na druhé shlédnutí je dílko jednoznačně o třídu lepší než u nás uvedený prozatím jediný další režisérský počin Asie, Scarlet Diva. Příběh mapuje dětství uznávaného spisovatele J. T. Leroye, které nebylo zrovna ukázkové. Z dětského světa u pěstounů je malý Jeremiáš náhle vyrván do světa dospělých lidských trosek v čele s jeho matkou a zástupem jejích milenců, ze kterých každý zanechá na Jeremiášovi nesmazatelné stopy. Aby toho na malého hrdinu nebylo málo, vezme si ho do parády i jeho dědeček, fanatický věřící, který pro trest nejde nikdy daleko. Celé dílko celkem slušně šlape, ale některé momenty nepůsobí na diváka, tak jak by tvůrci nejspíš chtěli. Ovšem je zde řada scén, které jsou pojaty velmi naturalisticky, takže je vnímavý divák z hlavy jen tak nedostane. Další silnou stránkou snímku jsou herecké výkony, nejen ústřední dvojice Jeremiáše a jeho matky Sáry, ale také fanatického dědy v podání Petera Fondy či "váguse" v podání Marylina Mansona, což osobně považuji za třešničku na pěkně shnilém dortíku jménem The Heart Is Deceitful Above All Things. U mě za silné čtyři hvězdy.(9.2.2011)

• teutates

Príbeh chlapca,ktorého detstvo nebolo zrovna najkrajšie..!Zobrazenie bezvýchodiskového stavu na pokraji zrútenia.Sociálny podtón a ukážka"hnusu"vôkol nás!Zbytočný snímok,pretože aj napriek silnej ústrednej téme ide len o"B"prevedenie do ktorého Asia Argento pozháňala známe tváre..!Podobných snímkov je mnoho a sú na lepšej úrovni ako toto..!(18.2.2008)

Jeden z nejnegativněji působícíh filmů co jsem viděl. Asia Argento ztvárnila snad nejhorší matku, která se kdy objevila na filmovém plátně. Kromě toho, že je štětka, s čímž neváhá svého syna konfrontovat, do něj na uklidnění láduje drogy a nechává jej na pospas těm nejhorším existencím. A když se následně kluka ujme nábožensky fanatický děd, není to o moc lepší. Film je slušně natočen, Asia Argento určitě talent má, což se projevuje pojetím některých pasáží, které jsou odvyprávěny např. fotkami, či jiným vizuálním stylem. Nebál bych se tento film nazvat psychedelickým hororem a pro slabší povahy to může být docela nálož, protože po něm zůstane výrazně nagativní pachuť. Ale kdo říká, že umění má být jen hezké.(23.4.2012)