Reklama

Reklama

Srdce je zrádná děvka

  • USA The Heart Is Deceitful Above All Things (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jeho život byl drsný. Drogy a násilí - to bylo jeho dětství. I tak (nebo právě proto) se stal jedním z nejvýraznějších umělců své generace. Film vypráví příběh kultovního spisovatele J. T. Leroye. Hvězdné obsazení v čele s Peterem Fondou, Jeremy Rennerem, Asiou Argento a Marilyn Mansonem. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Morien 

všechny recenze uživatele

Hm, hm, hm, Asia se o něco snaží. Chvílemi to vychází, chvílemi ne. Snahy o umění, jakous nadstavbu nebo snad přesah se střídají s ... no s tím zbytkem. K čemu jsou snové vize a útěk do fantazie, když vyplynou tak naprázdno? K čemu je Winona, Ben Foster, Marilyn Manson, Michael Pitt, když tam každý stráví asi tak jenom pět minut, někdy i míň? Asia si pro sebe krade zbytečně moc prostoru, navíc nedokázala své postavě vtisknout důvod, proč se pro svého syna pořád vrací. Jinak mě teda dostalo, že staršího Jeremiáše hráli dva bratři-dvojčata, nějak jsem ty změny mezi nimi vůbec nepostřehla. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejnegativněji působícíh filmů co jsem viděl. Asia Argento ztvárnila snad nejhorší matku, která se kdy objevila na filmovém plátně. Kromě toho, že je štětka, s čímž neváhá svého syna konfrontovat, do něj na uklidnění láduje drogy a nechává jej na pospas těm nejhorším existencím. A když se následně kluka ujme nábožensky fanatický děd, není to o moc lepší. Film je slušně natočen, Asia Argento určitě talent má, což se projevuje pojetím některých pasáží, které jsou odvyprávěny např. fotkami, či jiným vizuálním stylem. Nebál bych se tento film nazvat psychedelickým hororem a pro slabší povahy to může být docela nálož, protože po něm zůstane výrazně nagativní pachuť. Ale kdo říká, že umění má být jen hezké. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Na režii sice Asia úplně levá není, ale její snaha být za každou cenu šokantní dokonale likviduje potenciál filmu, kterým mělo být divákovo soucítění s malým klučinou. To se sice chvílemi dostavuje, ale tyto kapky emocí jsou příliš zkratkovité – podobně jako celé vyprávění. Mezi lajnou otců, otčímů a pěstounů neexistuje vzájemnější propojenost, vše se odbývá povětšinou jednoduchým střihem a tak jsem sledování obsahu během druhé půlky vzdal. Taky mi přijde škoda promarněného castingu, jelikož náboženský fanatik Peter Fonda či buranský Marilyn Manson jsou naprosto fantastičtí. Oproti tomu samotná Asia v hlavní roli nemá na to, aby snímek utáhla – rozhodně ne ve chvílích, kdy se staví dramatický oblouk filmu – vyšpulený zadek na policejní stanici či taneční číslo v baru jí šlo líp. Jako celek tak snímek vyznívá jako laciná provokace, byť je docela možné, že některé osloví. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Na ženskú a navyše takú mladú, no klobúk dole, poctivo zvádnuté. Aj herectvo, režijne by sa ešte dalo čo-to dotiahnuť. Ale podobné filmy sa mi vždy veľmi ťažko hodnotia a komentujú . Tento bol však natoľko náročný a ťažký, že si zaslúži celkové priaznivé ohlasy. Asia spravila výrazný krôčik, na podobné role treba vždy obrovskú dávku prípravy a herectva. Celkovo to však bola psychologická dráma s priemerným scenárom a pár nedomyslenými situáciami. Z finále som bol dosť zmätený, no myslím, že iné ukončenie si film ani nežiadal. Aha, no a ešte Manson. Potešil. Toto bolo asi prvýkrát, čo som ho videl ako človeka. 70%. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Nevzpomínám si, kdy naposledy se mi stalo, a jestli vůbec někdy, že jsem měla potřebu vzít dětského filmového hrdinu do náruče a obejmout ho. Tady jsem ten pocit měla skoro pořád. Dětství ode zdi ke zdi. U matky Sáry bitý, zneužívaný, hladový a často zapomenutý na parkovištích, v cizích bytech „Užiješ si se mnou tolik legrace, že si to neumíš představit.“ U babičky a dědečka (náboženských fanatiků) pro změnu týraný a bitý. Jediná láska která mu byla vštěpována, byla láska k Bohu. „Cesta bezbožných je Pánu z duše odporná.“ Po seznámení s nimi jsem začala chápat i tak mizernou matku Sarah, proč se stala tím čím se stala. Chápu i Jeremiáše, proč se opakovaně vydává na další šílenou cestu s ní. Na cestu chvilkových „tatínků“, drog a jídla z popelnic. Ano „Srdce je zrádná děvka“ a film patří k těm na které se nezapomíná a nejenom kvůli hereckým výkonům malého Jimmyho Bennetta a Asie Argento. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama