Reklama

Reklama

Srdce je zrádná děvka

  • USA The Heart Is Deceitful Above All Things (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jeho život byl drsný. Drogy a násilí - to bylo jeho dětství. I tak (nebo právě proto) se stal jedním z nejvýraznějších umělců své generace. Film vypráví příběh kultovního spisovatele J. T. Leroye. Hvězdné obsazení v čele s Peterem Fondou, Jeremy Rennerem, Asiou Argento a Marilyn Mansonem. (oficiální text distributora)

Recenze (64)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Srdce je zrádná děvka je pro mě zrádné hlavně v kombinaci bolestivého obsahu, kdy sledujeme léta týrané dítě, které nakonec přijalo hnusné zacházení jako normu, a vymazlené filmové exhibice, která s ním nijak nesoucítila. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Na režii sice Asia úplně levá není, ale její snaha být za každou cenu šokantní dokonale likviduje potenciál filmu, kterým mělo být divákovo soucítění s malým klučinou. To se sice chvílemi dostavuje, ale tyto kapky emocí jsou příliš zkratkovité – podobně jako celé vyprávění. Mezi lajnou otců, otčímů a pěstounů neexistuje vzájemnější propojenost, vše se odbývá povětšinou jednoduchým střihem a tak jsem sledování obsahu během druhé půlky vzdal. Taky mi přijde škoda promarněného castingu, jelikož náboženský fanatik Peter Fonda či buranský Marilyn Manson jsou naprosto fantastičtí. Oproti tomu samotná Asia v hlavní roli nemá na to, aby snímek utáhla – rozhodně ne ve chvílích, kdy se staví dramatický oblouk filmu – vyšpulený zadek na policejní stanici či taneční číslo v baru jí šlo líp. Jako celek tak snímek vyznívá jako laciná provokace, byť je docela možné, že některé osloví. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Nevzpomínám si, kdy naposledy se mi stalo, a jestli vůbec někdy, že jsem měla potřebu vzít dětského filmového hrdinu do náruče a obejmout ho. Tady jsem ten pocit měla skoro pořád. Dětství ode zdi ke zdi. U matky Sáry bitý, zneužívaný, hladový a často zapomenutý na parkovištích, v cizích bytech „Užiješ si se mnou tolik legrace, že si to neumíš představit.“ U babičky a dědečka (náboženských fanatiků) pro změnu týraný a bitý. Jediná láska která mu byla vštěpována, byla láska k Bohu. „Cesta bezbožných je Pánu z duše odporná.“ Po seznámení s nimi jsem začala chápat i tak mizernou matku Sarah, proč se stala tím čím se stala. Chápu i Jeremiáše, proč se opakovaně vydává na další šílenou cestu s ní. Na cestu chvilkových „tatínků“, drog a jídla z popelnic. Ano „Srdce je zrádná děvka“ a film patří k těm na které se nezapomíná a nejenom kvůli hereckým výkonům malého Jimmyho Bennetta a Asie Argento. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

U tohohle filmu jsem vyloženě trpěla kvůli samotnému námětu, kvůli té bezvýchodnosti z toho všeho marastu a kvůli tomu, že nechápu, proč někdo něco takového má potřebu natočit. Člověk má pak pocit, že všichni lidi jsou jen hnusní a svět okolo nás taky. Těch pár hvězdiček je jen za ty herce. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Hm, hm, hm, Asia se o něco snaží. Chvílemi to vychází, chvílemi ne. Snahy o umění, jakous nadstavbu nebo snad přesah se střídají s ... no s tím zbytkem. K čemu jsou snové vize a útěk do fantazie, když vyplynou tak naprázdno? K čemu je Winona, Ben Foster, Marilyn Manson, Michael Pitt, když tam každý stráví asi tak jenom pět minut, někdy i míň? Asia si pro sebe krade zbytečně moc prostoru, navíc nedokázala své postavě vtisknout důvod, proč se pro svého syna pořád vrací. Jinak mě teda dostalo, že staršího Jeremiáše hráli dva bratři-dvojčata, nějak jsem ty změny mezi nimi vůbec nepostřehla. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Na ženskú a navyše takú mladú, no klobúk dole, poctivo zvádnuté. Aj herectvo, režijne by sa ešte dalo čo-to dotiahnuť. Ale podobné filmy sa mi vždy veľmi ťažko hodnotia a komentujú . Tento bol však natoľko náročný a ťažký, že si zaslúži celkové priaznivé ohlasy. Asia spravila výrazný krôčik, na podobné role treba vždy obrovskú dávku prípravy a herectva. Celkovo to však bola psychologická dráma s priemerným scenárom a pár nedomyslenými situáciami. Z finále som bol dosť zmätený, no myslím, že iné ukončenie si film ani nežiadal. Aha, no a ešte Manson. Potešil. Toto bolo asi prvýkrát, čo som ho videl ako človeka. 70%. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejnegativněji působícíh filmů co jsem viděl. Asia Argento ztvárnila snad nejhorší matku, která se kdy objevila na filmovém plátně. Kromě toho, že je štětka, s čímž neváhá svého syna konfrontovat, do něj na uklidnění láduje drogy a nechává jej na pospas těm nejhorším existencím. A když se následně kluka ujme nábožensky fanatický děd, není to o moc lepší. Film je slušně natočen, Asia Argento určitě talent má, což se projevuje pojetím některých pasáží, které jsou odvyprávěny např. fotkami, či jiným vizuálním stylem. Nebál bych se tento film nazvat psychedelickým hororem a pro slabší povahy to může být docela nálož, protože po něm zůstane výrazně nagativní pachuť. Ale kdo říká, že umění má být jen hezké. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Je to tak, Asia Argento si tu strihla najhoršiu a najodpornejšiu matku v dejinách kinematografie. Svoju postavu hnusnej, feťáckej matere dokázala tak presvedčivo zahrať, až mi z toho behal mráz po chrbte. Nie je nič horšie ako trápenie detí vo filme, a tu teda v tomto smere toho bolo neúrekom. Na druhú stranu ale čakal som väčší prílev emócií. Jedno z možných vysvetlení je to, že ako celok mi to prišlo dosť skratkovité a v niečom i povrchné. Jednotlivé kúsky skladačky celého príbehu na seba nenadväzovali spôsobom, aby sa dostavilo niečo hlbšie, niečo čo by dokázalo osloviť aj svojim obsahom. Väčšinou ide iba o drsné scény, síce dramaticky silné, no vo výsledku pocitovo chladnejšie akoby sa patrilo a navyše s podozrením účelovosti (pre mňa hlavne v tom nepochopiteľnom konaní chlapca). Ale nepozerá sa na to dobre, to je fakt. Nadpriemer. 75/100 ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

Priatelia - Koniec sveta sa blíži (a prvé miesto, kam udrie, bude usa). Dokonale dekadentná kritika (miestami až krutá) stavu sveta, do akého ľudstvo chtiac nechtiac no rozhodne vlastným pričinením za tých pár tisíc rokov svojho vývoja dospelo. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Príbeh chlapca,ktorého detstvo nebolo zrovna najkrajšie..!Zobrazenie bezvýchodiskového stavu na pokraji zrútenia.Sociálny podtón a ukážka"hnusu"vôkol nás!Zbytočný snímok,pretože aj napriek silnej ústrednej téme ide len o"B"prevedenie do ktorého Asia Argento pozháňala známe tváre..!Podobných snímkov je mnoho a sú na lepšej úrovni ako toto..! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nepríjemný film. Príliš veľa hnusu, zla a špiny naraz. Herecky ani kvalitou nič moc, ale dej má svoju myšlienku, hoci nie najchutnejšiu. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Nejen srdce, ale hlavně život je mnohdy zrádná děvka. Kdybych chtěl striktně hodnotit film jako celek, asi bych hvězdičku ubral, ale součat jednotlivých výborných věcí, které mě dost zaujaly, pobavily nebo prostě sejmuly, nakonec film jako celek převyšují a proto dávám 4. Nezastírám, že mě Asia hodně bere jako ženská po té vzhledové stránce (a tady ta její blonďatá kurvička jiskří jak prase), ale to, co předvedla tady, jsem od ní snad ani nečekal. Určitě to není na Oscara, ale tahle role jí docela sedla (možná vlastní zkušenosti?) a podala místy až nechutně realistický výkon. Role toho malého kluka je dost dobře napsaná a všichni tři "dětští" herci, co jí dali tvář/e byli dobří. Zaujaly mě určité vychytávky (ti červení ptáci mě rozsekávali), rychlé střihy a posunování děje (putování s mámou po punkových koncertech) a některé ucelené scény (v domě křesťanských vypatlanců - Fonda trochu zklamal). Na druhou stranu, film (scénář) velmi trpí tím, že se někdy snaží těch šokujících scén narvat hodně za sebou a stylem kočičky a pejska, co vařili dort, obsáhnout toho cvo nejvíce, spád krutosti tak nenechá diváka a divačku oddechnout a vstřebat to, což místy může působit kontraproduktivně. Přesně jak tu v komentáři již někdo napsal - je toho tak moc, že to po čase přestanete prostě sledovat a vnímat. Winonu Ryder bych z toho filmu vystřihl, to co tu předvedla je strašné. Na druhou stranu jsem rád, že jsem zjistil, že Marylin Manson je stejně škaredý i v "reálu" (ale výborná scéna). ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem necítil podobné pocity, jako při sledování tohoto filmu. Nesnáším násilí páchané na děckách, pedofilii, drogy – to všechno je tu však obsaženo mírou přímo vrchovatou. Už jen z přesvědčení bych tomu měl rovnou vlepit odpad, ale tím bych tvůrkyni dost ublížil. Asia Argento se rozhodně potatila a zatímco její otec je výborným režisérem, ona jeho kvalit v tomto oboru zatím nedosahuje, ale jako herečka je prostě skvělá. Tyhle ty role děvek, psychicky labilních žen – to ona zvládá dokonale. Navíc ve spodním prádle vypadá rajcovně. I mě bylo malého hlavního hrdiny opravdu líto. Navíc si chlapec vedl rovněž dobře. Atmosféra filmu mě doslova vtáhla do toho víru „hnusu“, lidského ponížení a pochmurného života malého kluka a jeho matky. Stopáž utekla zatraceně rychle. 70% ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Zejména zpočátku nepříjemně syrový a drsný snímek. Týrání žen a dětí je nesnesitelné a mělo by být tvrdě trestáno. Bohužel postava Jeremiášovy matky je odrazem fanatické výchovy jejích rodičů, takže se není čemu divit, že skončila jako šlapka. Oba hlavní představitelé, Asia Argento i Jimmy Bennett podávají vynikající výkony. Jak už tady někdo poznamenal, snad na něm natáčení nezanechalo negativní stopy. Líbí se mi, že Asia Argento si vydělá peníze v některých hoolywoodských sračkách, aby se pak mohla realizovat v nezávislých a nízkorozpočtových snímcích. Velmi rád se podívám na jakýkoli její film. Potěšily mě také malé roličky Winony Ryder, Bena Fostera a Michaela Pitta. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů, který se dokáže zažrat pod kůži. Téma týraných dětí už bylo zpracováno několikrát, ale z mého pohledu nikdy ne tak sugestivně. Nejhorší je ten pocit vědomí, že ono by to šlo jinak, ale zákony v tomto případě nestojí na straně dítěte. Ono si pak může vybrat jen mezi nábožensky zaslepenými prarodiči a pološílenou matkou, drogovou závislačkou a děvkou. Asia Argento tady neobstála jen jako režisérka, ale především jako herečka, protože ztvárnila jednu z nejodpornějších matek v dějinách filmu a Jimmy Bennett předvedl jeden z nejlepších dětských výkonů, co jsem kdy viděl. 90% ()

bublajsa 

všechny recenze uživatele

Šokující, syrovej, skoro pravdivej a mrazivej příběh. Dobrá režie, kamera, výtvarný vložky, scénář. Herecký výkony tak ryzí, že to chvílema ú§sobí skoro jako dokument. Snad nebylo malýmu Jeremiášovi v průběhu natáčení jakkoli ublíženo. Postupem času jeden z mých oblíbených "šokfilmů". Nutno ale podotknout, že od originální adaptace se film dost liší a společnýho mají vlastně pramálo. ()

Reklama

Reklama