Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh natočený podle skutečné události, vypráví osud britského žokeje Boba Championa (John Hurt), u kterého je náhle objeven rakovinový nádor. Bob se ale nevzdává a s nemocí úspěšně bojuje, aby se v roce 1981 vrátil a pokusil se získat opět slávu a vítězství. (oficiální text distributora)

Recenze (6)

progression 

všechny recenze uživatele

Poutavý příběh překážkového žokeje, který překonal rakovinu a také příběh špičkového koně Aldanitiho, který se po těžkém zranění vrátil zpátky na dostihovou dráhu by podle rozuzlení mohl být považován za optimistickou pohádku, ale on se ten příběh opravdu stal a žokej Bob Champion s koněm Aldaniti opravdu vyhrál v roce 1981 jeden z nejslavnějších dostihů planety Velkou národní steeplechase v Liverpoolu (Aintree). Herec John Hurt se náročné role zhostil na výbornou. Vzhledem k tomu, že film byl natáčen relativně brzy po skutečné události, tak i koně Aldanitiho si zahrál sám Aldaniti. Velmi zajímavou postavou (ve filmu i ve skutečnosti) byl i význačný trenér Josh Gifford, který kromě toho, že neztratil víru v to, že se Aldaniti vrátí zpátky na dostihovou dráhu, přesto že mu po těžkém zranění nebyly dávány žádné šance, nezapomínal ani na podporu svého špičkového žokeje v boji s rakovinou. On ten boj s rakovinou není ani zdaleka jen po stránce fyzické, ale možná daleko více po stránce psychické včetně naděje, víry a pozitivnosti pacienta a jeho blízkých. Samozřejmě zdaleka ne všechny podobné boje s nemocemi končí dobře, ale tento díky souhře všech okolností i síle a víře ve "vítězství" všech hrdinů skončil opravdu ideálně a o tom všem vypráví tento působivý film. Vítězství Aldanitiho s Bobem Championem v sedle je považováno za jeden z nejemociálnějších zážitků nejenom dostihové, ale celé sportovní historie. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nevyrazny bol veru rezier John irvin. Podla mna to najlepsie, co natocil su Spivava Dohoda s CiernymCernochom a Ducharsky Pribeh. Tuna ide o konske dostihy, a veru nic zaujimave, nic vynimocne. Tuctove dialogy, tuctovy scenar ..... film starne a bude postupom casu starnut este rychlejsie . 60 % ()

r007 

všechny recenze uživatele

Zářný příklad toho, jak se dá zpackat výjímečné téma. Na tom filmu je dobrý jenom výkon Johna Hurta, scény s cválajícím Aldanitim podbarvené klavírem a pak možná výkon malé holky, neteře hlavní hrdiny. Téměř polovina filmu, je nudná, bez napětí a emočních scén, kterých by tam přece jen mělo být víc. Film má hodnotu asi pro milovníky koní a dostihů ( čímž já jsem ) ale jinak velká , velká škoda. Aldaniti tam hraje sám sebe !!! Takže jedna hvězda pro Johna, jedna pro Aldanitiho. ()

Galerie (5)

Související novinky

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že…

Reklama

Reklama