poster

Komisař

 • Velká Británie

  The Commissioner

 • Německo

  Der Commissioner - Im Zentrum der Macht

Thriller

Velká Británie / Německo / Belgie / USA, 1998, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(9.5.2006)

 • LiVentura
  ****

  Kdo a proč stojí v pozadí politicko-ekonomického komplotu, který má ochromit celosvětovou chemickou výrobu..? Proč šest civilních obětí, proč dvě politické vraždy, proč... Na to vše musí ve zpolitizovaném prostředí odpovědět britský komisař, který chce stůj co stůj odhalit pravdu. Dobrý thriller, trochu mi to připomnělo staré dobré časy herce Lina Ventury, který podobné role ztvárňoval poměrně často.(25.11.2011)

 • Aky
  ****

  Napínavý thriller, z atraktivní oblasti zákulisí Evropské komise. Mimo dramatického příběhu plného intrik chemických průmyslových gigantů i politiků samotných, se zjevuje všechno, co o Evropské unii a Evropské komisi všichni tušíme. Že je to téměř bezmocný moloch poskládaný z druhé ligy evropských politiků, kterým zmítají mnohem silnější národní vlády a dokonce i nejsilnější hospodářské korporace. Film stojí na brilantním Johnu Hurtovi a pikantnosti bruselského prostředí.(21.6.2009)

 • Snorlax
  ****

  Poctivý britský thriller z prostředí vysoké politiky propletené se zájmy korporací. Co k tomu dodat? Je to hnus! V Komisaři jsou prakticky všichni svině až na jednoho naivního blázna, kterého chtěli uklidit do politické trafiky a nějak to nevyšlo.(8.9.2011)

 • bassator
  ***

  11. 3. 2010 - 65%(11.3.2010)

 • Revanx
  *

  Pracoval som pre Europsku Komisiu a film som pozeral s ludmi z fachu a je to jednoznacne najlepsia komedia roka. Ale ako thriller je to tragedia - to ze to je cele nerealne nevadi, ale strasny scenar a ziadne napatie to zrazaju k nepozeratelnosti.(31.10.2016)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Komisař je z rodu televizních filmů [televizita z něj jen prýští, přestože primárně tomuto formátu nejspíš určen nebyl], které svou bytostnou nefilmovost kompenzují slušným scénářem, hvězdami druhé až třetí svítivosti [a jejich leckdy áčkovými výkony] + osobami, o nichž jste nikdy neslyšeli, a umírněnou, střídmou, nerušivou, úzkostlivě konzervativní režií. To leckdy nezní špatně, zvláště máte-li náladu spíš na sémantické laskominy, protože klacky Vašemu porozumění pod nohy někdo házel celej den a nepotřebujete k zástupu potížistů přidat ambiciózního filmaře. Komisař Vás provede po bruselském zákulisí devadesátých let, ještě tak nějak krotkém, řekl bych, a zasvětí do potíží, jimiž musí vyautovaní na úrovni národních scén, ale bodře poctiví a idealističtí politici čelit ze strany nadnárodních korporací. Politicky přiměřeně naivní [nejsem euroskeptik, podotýkám], sympaticky zamotané, detektivkově slušné. Celek degraduje příšerná hudba, nešikovně roubující snad-jako-že-německy metlu s klasickými aranžemi.(22.11.2012)

 • Hrabovo
  ***

  John Hurt zde už působí jako unavený sedmdesátník, neshledávám žádné podobnosti s Linou Venturou ani brilantnost hereckého výkonu. Stejně nejiskří milostný románek exotické krasavice s unaveným starým psem, jenž jako by se vybičovával k výkonu ve všech směrech. Zápletka je zajímavá, herecké obsazení nešťastné.(5.5.2016)