Pražská záchranka

Dokumentární / Reality-TV
Česko, 2023, 2 h (Minutáž: 40 min)

Režie:

Bára Kopecká

Kamera:

Jan Škop

Epizody(3)

Poznejte práci týmů rychlé zdravotnické pomoci z bezprostřední blízkosti... O stovkách lidských osudů denně rozhodují záchranáři, lékaři a operátoři zdravotnické záchranné služby. Jejich včasná a účinná pomoc může ulevit od bolesti i zachránit lidský život. Pražská záchranka patří mezi nejstarší na světě, existuje již od roku 1857. Každý den vyjíždí ke zhruba 350 případům, operátorky dispečinku vyřídí přes 700 hovorů na tísňové lince. Tvůrcům seriálu se podařilo zaznamenat náročné i běžné situace, kterým záchranáři čelí v bytech i ulicích hlavního města. Kamera snímá výjezdy i pomoc pacientům uvnitř sanitních vozů, které jsou vybaveny jako jednotky intenzivní péče. Jsme svědky situací vážných, občas úsměvných, překvapivých nebo nepříjemných. Ne vždy se záchranáři za svou pomoc dočkají uznání, někdy si dokonce vyslechnou nadávky nebo výhružky. Mnohdy také vyjíždějí k případům, které záchranku vůbec nepotřebují, zatímco na druhém konci čtvrti někdo potřebuje okamžitou pomoc. Vždy ale pomáhají a přivážejí naději na záchranu a uzdravení. Každý z nás je jednou může potřebovat. (Česká televize)