poster

Nářek sněžného lva (festivalový název)

 • USA

  Tibet: Cry of the Snow Lion

Dokumentární / Historický

USA, 2002, 104 min

Střih:

Kathryn Himoff
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $578,241Tržby Celosvetovo $-(6.4.2010)

 • toma.baza
  *****

  Sice úplně neztotožňuji s úhlem pohledu tvůrců filmů, ale přesto 5 hvězd. Film bude v březnu 2007 na programu Festivalu tibetských filmů v pražském kině Aero. Více zde , tedy až úplně dole na té stránce. Další filmy, na které dojde: Travellers and Magicians a Die Salzmänner von Tibet .(11.2.2007)

 • conery1
  ****

  Silná propaganda proti Čínskej politike, ale čo to hovorí aj o politike U.S.A. " Podporovali náš boj, ale len toľko, aby sme otravovali, nie zvíťazili ".(19.7.2009)

 • cuneus
  *****

  Dokument nabízí oboustranný pohled na tibetskou otázku a zároveň poskytuje ucelený přehled o problematice. Zvláště doporučuji těm, kteří se chtějí v kostce dozvědět o historii, kultuře a politické situaci v Tibetu. Ve filmu je použito mnoha autentických výpovědí lidí, které mohou vyvolat silné pocity smutku a soucítění.(14.12.2007)

 • Narciska
  ***

  Když se dívám na plakát, hodnocení a herce, pochybuji, zda jsem viděla správný film. Tak speciální název však nemůže příslušet ještě nečemu jinému, říkám si, a tak si dovolím hodnodit, a třeba mě někdo vyvede z omylu. Protože těžko se hledá jiný tak nevyvážený dokument. 1. polovina - monology tří pánů, jež se v otázce osvobození a diaspory angažují, 2. polovina - záběry na Tibet beze slov. Záběry byly krásné a snažily se přinést komplexní obrázek, komentáře mi však chyběly (či alespoň titulek, ze kterého by bylo patrné, o jaký se jedná rituál atd.). Na Tibet by se však nemělo zapomínat!!!(5.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace