poster

Americano

 • Slovensko

  Americano

Komedie / Romantický

USA / Španělsko, 2005, 95 min

Režie:

Kevin Noland

Scénář:

Kevin Noland

Hudba:

Peter Golub

Producenti:

Kevin Noland

Střih:

Kevin Krasny

Scénografie:

Rebecca Howard, Barbara Lange

Kostýmy:

Diane Roberts
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kivis
  ***

  Dějově prázdný film o jednom letním výletu. Americanovi ale nelze upřít, že diváka ofoukne pohodovou letní atmosférou. Neurazí, nenadchne, nepobaví, neunudí,... je to čisto čistý průměr. Nejzajímavější moment celého filmu je, když Joshua Jackson listuje svým cestovatelským deníčkem a má v něm vstupenku z Petřína :o)(18.11.2016)

 • ThomasCrown
  *****

  Tento film vo mne vyvolal také pocity, ako žiadny iný film predtým. Keď som ho prvý krát videl, bol som presne v rovnakej situácii ako Chris - čerstvo po škole, nudná práca na dohľad a nevedel som sa rozhodnúť čo ďalej. Akonáhle sa objavili záverečné titulky, vedel som, že mojim cieľom je Španielsko. Je to jeden z tých filmov, ktorý vás doslova nakopne. Joshua Jackson sa stal mojim favoritom (hlavne jeho filmy One Week a The Shadow Dancer sa nesú v podobnom duchu) a vďaka snímkam ako je táto, ľudia nachádzajú zmysel života. A čo dodať? Snáď len Buon camino!(27.12.2009)

 • Jamal
  ***

  Joshua Jackson netypicky se zarostlou bradkou, krásná Leonor Varena a pro mě tak trošku nepochopená role Dennise Hoppera o chvílích partičky Američanů v Pamploně ve Španělsku. Dějově nepříliš silný film, ale něčím zajímavý. Pro zajímavost v Chrisově deníčku je i vstupenka na Petřínskou rozhlednu. Hudba nepříliš známí Sebastian Arocha-Morton a Peter Golub.(13.3.2008)

 • O´Hara
  *****

  Opravdu dlouho jsem nezažil, aby mě film tak vzal. Ikdyž děj nebyl ničím zvláštní, ta atmosféra, to vášnivé Španělsko, uvolněný život, touha po dobrodružství. To vše ve mě vyvolalo pocity, které mi říkají, abych to zkusil také. Prostě lidé jako já, toužící po dobrodružství, nových krajích a nových kulturách, si přijdou na své.(2.1.2008)

 • ArdathBay
  odpad!

  Co to mělo být ? Už když jsem v úvodních titulcích viděl jméno Dennis Hopper řekl jsem si : a dopérdele, to asi bude průser ! (Schválně : v čem dobrém hrál od roku 1994 (áno nebezpečná rychlost) ?. Španělská příroda fajn, ale co děj ?? Místy naprosto nesmyslné dialogy. Jak by se mohla naše čtyřka potkávat ve městě jen tak náhodou když tam je mraky lidí ? Jak mohli najít Chrise a přivést mu to kolo ? A jet na těch kolech přes noc do rodné vesnice místní španělky ? Těch otázek je víc, než odpovědí a ty nepřicházejí. Posledních 5 kapitol jsem přeskákal, protože jsem na TO absolutně neměl nervy a nepochopil o čem to mělo být ? Jestli o hledání smyslu života nebo o nčem podobném tak to děkuji prosím pěkně - NECHCI.(6.2.2008)

 • - Ve scéně, kdy si Joshua Jackson na konci filmu listuje zápisníkem, se na jedné stránce objeví vstupenka na Petřínskou rozhlednu za 20 Kč. (Erlkönig)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace