Americano

USA / Španělsko, 2005, 95 min

Kevin Noland

Peter Golub
  • Jenda

Co se dá o tomhle filmu říci? On plyne. Plyne pomalu odnikud a pomalu nikam. Nemá prakticky žádný děj. Skupinka Americanos přijede v rámci prázdninového cestování po Evropě do Pamplony na běh s býky. Hlavní "hrdina", nebo spíš ten, kdo je ze všech herců nejznámější, se zamiluje do jedné z korzujících dívek. Ve výsledku je film něco jako 95 minut dlouhé nudné video z dovolené...(9.3.2008)

Dějově prázdný film o jednom letním výletu. Americanovi ale nelze upřít, že diváka ofoukne pohodovou letní atmosférou. Neurazí, nenadchne, nepobaví, neunudí,... je to čisto čistý průměr. Nejzajímavější moment celého filmu je, když Joshua Jackson listuje svým cestovatelským deníčkem a má v něm vstupenku z Petřína :o)(18.11.2016)

Joshua Jackson netypicky se zarostlou bradkou, krásná Leonor Varena a pro mě tak trošku nepochopená role Dennise Hoppera o chvílích partičky Američanů v Pamploně ve Španělsku. Dějově nepříliš silný film, ale něčím zajímavý. Pro zajímavost v Chrisově deníčku je i vstupenka na Petřínskou rozhlednu. Hudba nepříliš známí Sebastian Arocha-Morton a Peter Golub.(13.3.2008)

Tento film vo mne vyvolal také pocity, ako žiadny iný film predtým. Keď som ho prvý krát videl, bol som presne v rovnakej situácii ako Chris - čerstvo po škole, nudná práca na dohľad a nevedel som sa rozhodnúť čo ďalej. Akonáhle sa objavili záverečné titulky, vedel som, že mojim cieľom je Španielsko. Je to jeden z tých filmov, ktorý vás doslova nakopne. Joshua Jackson sa stal mojim favoritom (hlavne jeho filmy One Week a The Shadow Dancer sa nesú v podobnom duchu) a vďaka snímkam ako je táto, ľudia nachádzajú zmysel života. A čo dodať? Snáď len Buon camino!(27.12.2009)

• ArdathBay

Co to mělo být ? Už když jsem v úvodních titulcích viděl jméno Dennis Hopper řekl jsem si : a dopérdele, to asi bude průser ! (Schválně : v čem dobrém hrál od roku 1994 (áno nebezpečná rychlost) ?. Španělská příroda fajn, ale co děj ?? Místy naprosto nesmyslné dialogy. Jak by se mohla naše čtyřka potkávat ve městě jen tak náhodou když tam je mraky lidí ? Jak mohli najít Chrise a přivést mu to kolo ? A jet na těch kolech přes noc do rodné vesnice místní španělky ? Těch otázek je víc, než odpovědí a ty nepřicházejí. Posledních 5 kapitol jsem přeskákal, protože jsem na TO absolutně neměl nervy a nepochopil o čem to mělo být ? Jestli o hledání smyslu života nebo o nčem podobném tak to děkuji prosím pěkně - NECHCI.(6.2.2008)

• - Ve scéně, kdy si Joshua Jackson na konci filmu listuje zápisníkem, se na jedné stránce objeví vstupenka na Petřínskou rozhlednu za 20 Kč. (Erlkönig)