Reklama

Reklama

Americano

  • Slovensko Americano
Trailer

Obsahy(1)

Chris McKinley je čerstvý absolvent vysoké školy, který cestuje po Evropě a vychutnává si poslední tři dny svobody před zahájením závratné kariéry ve Spojených státech. On a dva jeho kamarádi se v Pamploně setkají s dobrodruhem, španělskou kráskou a záhadným agentem, a ti Chrise nutí, aby přehodnotil vlastní život. Zbývají minuty a vteřiny do odjezdu a Chris marně hledá odpověď na dávnou otázku: Má se vydat po prošlapané cestě, nebo všechno riskovat v neprobádaných končinách? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Jamal 

všechny recenze uživatele

Joshua Jackson netypicky se zarostlou bradkou, krásná Leonor Varena a pro mě tak trošku nepochopená role Dennise Hoppera o chvílích partičky Američanů v Pamploně ve Španělsku. Dějově nepříliš silný film, ale něčím zajímavý. Pro zajímavost v Chrisově deníčku je i vstupenka na Petřínskou rozhlednu. Hudba nepříliš známí Sebastian Arocha-Morton a Peter Golub. ()

ArdathBay odpad!

všechny recenze uživatele

Co to mělo být ? Už když jsem v úvodních titulcích viděl jméno Dennis Hopper řekl jsem si : a dopérdele, to asi bude průser ! (Schválně : v čem dobrém hrál od roku 1994 (áno nebezpečná rychlost) ?. Španělská příroda fajn, ale co děj ?? Místy naprosto nesmyslné dialogy. Jak by se mohla naše čtyřka potkávat ve městě jen tak náhodou když tam je mraky lidí ? Jak mohli najít Chrise a přivést mu to kolo ? A jet na těch kolech přes noc do rodné vesnice místní španělky ? Těch otázek je víc, než odpovědí a ty nepřicházejí. Posledních 5 kapitol jsem přeskákal, protože jsem na TO absolutně neměl nervy a nepochopil o čem to mělo být ? Jestli o hledání smyslu života nebo o nčem podobném tak to děkuji prosím pěkně - NECHCI. ()

Reklama

Jenda 

všechny recenze uživatele

Co se dá o tomhle filmu říci? On plyne. Plyne pomalu odnikud a pomalu nikam. Nemá prakticky žádný děj. Skupinka Americanos přijede v rámci prázdninového cestování po Evropě do Pamplony na běh s býky. Hlavní "hrdina", nebo spíš ten, kdo je ze všech herců nejznámější, se zamiluje do jedné z korzujících dívek. Ve výsledku je film něco jako 95 minut dlouhé nudné video z dovolené... ()

ThomasCrown 

všechny recenze uživatele

Tento film vo mne vyvolal také pocity, ako žiadny iný film predtým. Keď som ho prvý krát videl, bol som presne v rovnakej situácii ako Chris - čerstvo po škole, nudná práca na dohľad a nevedel som sa rozhodnúť čo ďalej. Akonáhle sa objavili záverečné titulky, vedel som, že mojim cieľom je Španielsko. Je to jeden z tých filmov, ktorý vás doslova nakopne. Joshua Jackson sa stal mojim favoritom (hlavne jeho filmy One Week a The Shadow Dancer sa nesú v podobnom duchu) a vďaka snímkam ako je táto, ľudia nachádzajú zmysel života. A čo dodať? Snáď len Buon camino! ()

O´Hara 

všechny recenze uživatele

Opravdu dlouho jsem nezažil, aby mě film tak vzal. Ikdyž děj nebyl ničím zvláštní, ta atmosféra, to vášnivé Španělsko, uvolněný život, touha po dobrodružství. To vše ve mě vyvolalo pocity, které mi říkají, abych to zkusil také. Prostě lidé jako já, toužící po dobrodružství, nových krajích a nových kulturách, si přijdou na své. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy si Joshua Jackson na konci filmu listuje zápisníkem, se na jedné stránce objeví vstupenka na Petřínskou rozhlednu za 20 Kč. (Erlkönig)

Reklama

Reklama