poster

Hillside Strangler, The

 • Slovensko

  Škrtič z údolia

Krimi / Horor / Thriller

USA, 2004, 94 min

 • TheRaven
  ****

  Další Parellův film z prostředí skutečných vrahů, tentokrát doslovně zpracovaný životopis Kennetha Bianchiho a Angela Buona od doby, kdy Bianchi přijel za Buonem do Kalifornie, až do jejich zatčení. Hillside Strangler naštěstí netrpí podobnými neduhy jako mnoho filmů o reálných seriových vrazích, tzn. nesnaží se přinášet psychologický rozbor pachatele a hluboké motivy jeho činů, ani se nesoustředí pouze na exatní detailnost vražd, ale ani je nijak neodbývá. Film prostě plyne příjemným tempem a divák se nechává únášet na vlně po celý příběh, který mu nic nepodsouvá. Velmi přesvědčivé herecké výkony zajišťují čtvrtou hvězdu.(9.9.2010)

 • PetrPan2
  ****

  Jeden z řady filmů o škrtičích z Hillside (to je v Los Angeles, kdybyste náhodou nevěděli :o)) Angelo Buono a Kenneth Bianchi byly bratranci a zároveň jedni z nejhorších seriových vrahů v USA. Společně unesly, mučily, znásilnily a nakonec zavraždily řadu mladých žen i dívek. Tento film, je poměrně zdařilou rekonstrukcí jejich činů...(5.6.2007)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Kenneth od mala netúži po ničom inom, ako sa stať policajtom. Potom ako je jeho žiadosť zamietnutá, opúšťa rodinný dom v ktorom žil so svojou matkou, aby sa presťahoval za bratrancom Angelom do Los Angeles. Keď sa Kennethovi nedarí splniť sen ani v novom pôsobisku, začína spolu s Angelom rozbiehať biznis, ktorý je v Amerike v 70´rokoch na vzostupe. Zisk nadobudnutý poskytovaním erotických služieb za pomoci dvoch násilne držaných mladých žien im však odcudzí konkurenčný gang. Frustrovaný Kenneth natoľko prepadá šialenstvu, až jednu z prostitútok zaškrtí. V danej chvíli v sebe objavuje bližšie nedefinovaný pocit moci, rozhodovania o živote i smrti, až sa spolu s Angelom uberajú cestou mnohých krutostí, páchaných na mladých ženách. Obsah zverejnený pod titulom zavádza. O žiadny hororo thriller zameraný na vyšetrovanie vrážd z pohľadu nejakého detektíva sa ani omylom nejedná. Je to bohužiaľ presne naopak, pričom mňa tento film zaujal práve klamlivou, prezentovanou myšlienkou. Celý dej spočíva v zobrazovaní "života" dvoch debilov, pričom musím uznať že sa svojich úloh zmocnili pomerne solídnym spôsobom. Bohužiaľ musím s poľutovaním oznámiť, že o horor v pravom slova zmysle sa taktiež nejedná. Nie je tu takmer žiadne gore pričom najsilnejšou stránkou je jednoznačne snaha o útok na psychiku diváka. Niektoré násilnícke scény niekoho možno emocionálne zasiahnu, no nemyslím si že by to bol v tomto prípade zrod niečoho mimoriadneho, čo uzemní tých najšialenejších, očakávajúcich tie najväčšie bizarnosti - 55%(23.11.2015)

 • Hernycztek
  ****

  U podobných filmů/dokumentů, které jsou podle skutečných vrahů, si vždy po shlédnutí zjistím aspoň něco málo o ,,předloze". No a tady musím říct, že jsou docela dost přesně zachyceny životy, a hlavně činy škrtičů z Hillside. Začíná se nezdařilým pokusem Bianchiho dostat se k policii, ten se poté přesouvá do LA za bratrancem Buonem, kde společně rozjíždějí business v podobě ,,pasáctví", který jim však překazí místní gang, kterému se nelíbila konkurence. Tím se v Kennenthovi a Angelovi probudí jejich temná stránka, která má na svědomí několik vražd žen a dívek. A na závěr nechybí ani pokus Veronicy Comptonové o ,,osvobození" Bianchiho. Tvůrci se tedy snažili o detailní zobrazení jejich životů, ale bohužel na úkor všeho ostatního. Na mučení totiž nedojde vůbec a ke znásilněním a vraždám v podstatě také ne. Vždy vidíme jen únos, pár záběrů, střih a kdesi pohozené mrtvé tělo. Hlavní postavy jsou ztvárněné více než přesvědčivě a ve výsledku se tak jedná o velice zdařilý thriller.(7.5.2017)