Eagle vs. Silver Fox

Godfrey Ho

Kamera:

Jimmy Yu

Jang-Lee Hwang

Obávaný zabiják Silver Fox (Hwang-Jang Lee) se po letech vrací do jedné vesnice, aby uctil památku svého největšího soupeře Linga (Choe Mu-Ung), kterého před lety zabil během souboje. O návratu Silvera Foxe se ovšem dozvídá i Choeho dospělý syn Lee So (Tony Kwok), který od svého dětství trénuje bojová umění kung-fu, aby po vystopování vraha svého otce mohl vykonat pomstu. Podaří se mladému neústupnému rebelovi porazit chladného neporazitelného zabijáka Silvera Foxe? (Epistemolog)

Epistemolog

Silver Fox: ¨Ty jsi Lee So?¨. Lee So: ¨Ano, máš dobrou paměť!¨. Silver Fox: ¨Jsem Silver Fox! Ne vařené vejce!¨. Korejský snímek Eagle vs. Silver Fox je přímo pro hard core kung fu narkomany a koriguje si to převážně Hwang Jang Lee, který předvede svůj trademark triple aerial kick. O pokračování postavy Silvera Foxe nejde, jelikož Hwang má černou paruku a brakař Godfrey Ho jen opět využívá distribuční názvy zvučnějších bojových snímků. Mocichtivý Fox ukradne shaolinským mnichům ¨tajné zprávy¨, které mají vzkřísit pád Manchu. Během přepadení je zabit i otec mladého So Lee, který plánuje pomstu. Z neznámého komparzu vyčnívá bojový um Tonyho Kwoka (So Lee) se směšně falešným strništěm a šikovná Sarah Sit (Phoenix), ale i zbytek korejců cvičených v taekwondo. Mezi vtipnými dialogy je celkem slušná várka akce. Ve snímku zazní hudba od Queen. ()