Fired on Mars

Epizody(8)

JamesSi

Menší RANT: Kurva HBO, uděláte jednu z nejoriginálnějších animovanejch šou posledních několika let a pak jediný marketing, který tomu dáte je jeden obrázek na Twitteru. Ani ten pořad pak nedáte přístupný v Česku a místo toho propagujete animované sračky bez sebemenšího smyslu jako Velma a The Prince. A nakonec ten pořad skončíte cliffhangerem u kterého je jasné, že nebude rozřešen, protože jste selhali s marketingem a ten pořad jste pohřbili. Recenze: Jeffa poslali na Mars, aby pracoval v technologické společnosti Mars.ly jako počítačový grafik. A nemá možnost se vrátit zpátky, což je průser, protože hned pár měsíců na to ho vyhodí. Nemá nic na práci, takže si začíná hledat koníčky, smysl života a nějaké to uplatnění. Jeff je loser, který za každou cenu musí někam zapadnout. Ačkoliv zpočátku nemá kam, začne se uplatňovat ve spousta různých skupinách a kroužcích přátel, které proti sobě jdou a nejsou slučitelné. Každá epizoda končí cliffhangerem, který vás nutí sledovat dál. Výbuch v kanceláři! Rozbití skla! Hmyz! Společnost Mars.ly také skvěle paroduje "velikány", kteří neví o čem mluví jako Elona Muska nebo Jeffa Bezose. Celý seriál i přes spoustu akčních momentů je zvláštně meditativní a občas i psychadelický. Kancelářská rutina, život v izolaci nebo nový divoký frontier. Vizuálně to připomíná Infinity Train, ale blíží se to hodně i k nezávislé animaci posledních let ze které to také vychází (původní kraťas). Plus je tu spousta vedlejších postav, které si oblíbíte jako namakaný asistent Jaxton, bio-vědkyně Crystal nebo i Timem Heideckerem mluvený patolízal Derren. Když to pak po osmé epizodě skončí říkáte si, že by jste hned chtěli pokračování... Ale bojím se, že to HBO po akvizici Discoverym totálně pohřbila a další sérky nedočkáme. To je sakra škoda. Fuck Zeslav a HBO Discovery. PS: Ještě jsem si přečetl pár negativních recenzí a chtěl jsem říct, aby diváci nečekali třeskutou ulítlou komedii. Jestli je tam humor, tak je spíš takový suchý. Párkrát se pousmějete, ale nebudete se válet smíchy na podlaze. Od toho jsou jiné seriály. ()

scarfacer

Na začátku mě opravdu bavila originalita a absurdnost příběhu, nicméně s přibývajícími epizodami to spíše začalo postrádat logiku a tak nějak to ztratilo šťávu, teda pokud se dá říct, že jí to vůbec mělo. Líbila se mi hudbou navozená "marťanská" atmosféra, ale animačně, obsahově a napsanými postavami spíše průměr. Jediný kdo stojí za zmínku byl Jaxxton a já se s radostí vracím do animovaného Japonska :). ()