poster

Král Ralph

 • anglický

  King Ralph

 • slovenský

  Kráľ Ralph

Komedie / Romantický

USA, 1991, 93 min

 • petaspur
  *****

  Buckinghamský palác už dlouho nezažil tolik zábavy, která nemá s vyprávěním vtipů o lordech, při čaji o páté, nic společného. Na královský trůn totiž usedl a jeho pohodlnost ihned odhalil nový král - americký klavírista Ralph. U tohoto nevychovaného samorosta byl vědecky odhalen mikroskopický zbyteček královské krve kolující v jeho žilách a jako nejbližší pokrevní příbuzný královské rodiny (skonající při focení) se musí svědomitě ujmout koruny i žezla. Jenže Ralph se radši baví, kriket obohacuje o prvky z baseballu a hlavně se právě zamiloval do neurozené slečny. Lord Willingham bude mít zkrátka s jeho přeměnou v sucharského snoba s kamenným obličejem docela slušnou práci.(13.11.2009)

 • Eigis
  ***

  Značně stupidní děj, kterému dominuje zejména úmrtí britské královské rodiny na jedné straně, vyvažuje výborný výkon Johna Goodmana na straně druhé. Ocenil bych, kdyby poměrně slušný nápad rozvedli někdy v budoucnu trochu inteligentněji, tak aby děj nebyl tak předvídatelný a spojení jednotlivých částí filmu nevypadalo tak lacině.(4.9.2011)

 • kyLuke
  ****

  Výborný nápad, ze kterého šlo sice vytěžit mnohem více, ale i tak se jedná o velmi dobrou zábavu. Nechci sice nějak snižovat scénáristické kvality Davida S. Warda, ale myslím si, že s tak dobrým nápadem mohl vytvořit jednu z nejlépších komedií všech dob, bohužel. Přesto je to na nějakých 70%, a vzhledem k výbornému českému dabingu a faktu, že jsem se občas opravdu velmi dobře bavil, musím udělit čtyři hvězdičky...(20.7.2014)

 • Marina111
  **

  Vtipné ? Chvíľami. Tých chvíľ však pre mňa bolo tak málo, že vlastne ani nestoja za reč ... V súvislosti s týmto Ralphom (americkom striptérovi, ktorý sa zrazu stane následníkom anglického trónu a pri svojom prerode na kráľa prežíva tie najneuveriteľnejšie trapasy ... uff, ťažká originalita) musím poznamenať, že i "vďaka" nemu mi Goodman nikdy nebol výnimočne sympatický ... Aby som však len nehanila - sú aj horšie filmy. Dokonca, buďme špecifickejší, i horšie komédie.(25.5.2012)

 • Junglista
  ***

  John Goodman se pro mě už asi nikdy nevymaní z role Waltera Sobchaka, ale tahle ztřeštěná role mu docela sedla. Má to všechny klady a zápory rodinný komedie, takže u závěrečnýho moralizování sem klasicky skřípal zubama, až mi málem huba chytla. Ale John Hurt to vytáh zpátky do průměru. A pár fórků je dokonalejch. "Nedáme pivko?"(5.3.2012)

 • - V tomto filmu se objeví sídlo Highclere Castle v Berkshire. Sídlo rodiny Crawleyů ze seriálu Downton Abbey (od r. 2010). (morgos)

 • - Natáčelo se od 17. dubna do 13. července 1990. (rafix)

 • - Společnost Universal Pictures společně s uvedení filmu do kin zájila marketingovou kampaň, na které spolupracovala se společností Burger King. (morgos)