Král Ralph

• slovenský

Kráľ Ralph

Komedie / Romantický

USA, 1991, 93 min

Buckinghamský palác už dlouho nezažil tolik zábavy, která nemá s vyprávěním vtipů o lordech, při čaji o páté, nic společného. Na královský trůn totiž usedl a jeho pohodlnost ihned odhalil nový král - americký klavírista Ralph. U tohoto nevychovaného samorosta byl vědecky odhalen mikroskopický zbyteček královské krve kolující v jeho žilách a jako nejbližší pokrevní příbuzný královské rodiny (skonající při focení) se musí svědomitě ujmout koruny i žezla. Jenže Ralph se radši baví, kriket obohacuje o prvky z baseballu a hlavně se právě zamiloval do neurozené slečny. Lord Willingham bude mít zkrátka s jeho přeměnou v sucharského snoba s kamenným obličejem docela slušnou práci.(13.11.2009)

Značně stupidní děj, kterému dominuje zejména úmrtí britské královské rodiny na jedné straně, vyvažuje výborný výkon Johna Goodmana na straně druhé. Ocenil bych, kdyby poměrně slušný nápad rozvedli někdy v budoucnu trochu inteligentněji, tak aby děj nebyl tak předvídatelný a spojení jednotlivých částí filmu nevypadalo tak lacině.(4.9.2011)

Výborný nápad, ze kterého šlo sice vytěžit mnohem více, ale i tak se jedná o velmi dobrou zábavu. Nechci sice nějak snižovat scénáristické kvality Davida S. Warda, ale myslím si, že s tak dobrým nápadem mohl vytvořit jednu z nejlépších komedií všech dob, bohužel. Přesto je to na nějakých 70%, a vzhledem k výbornému českému dabingu a faktu, že jsem se občas opravdu velmi dobře bavil, musím udělit čtyři hvězdičky...(20.7.2014)

• Marina111

Vtipné ? Chvíľami. Tých chvíľ však pre mňa bolo tak málo, že vlastne ani nestoja za reč ... V súvislosti s týmto Ralphom (americkom striptérovi, ktorý sa zrazu stane následníkom anglického trónu a pri svojom prerode na kráľa prežíva tie najneuveriteľnejšie trapasy ... uff, ťažká originalita) musím poznamenať, že i "vďaka" nemu mi Goodman nikdy nebol výnimočne sympatický ... Aby som však len nehanila - sú aj horšie filmy. Dokonca, buďme špecifickejší, i horšie komédie.(25.5.2012)

John Goodman se pro mě už asi nikdy nevymaní z role Waltera Sobchaka, ale tahle ztřeštěná role mu docela sedla. Má to všechny klady a zápory rodinný komedie, takže u závěrečnýho moralizování sem klasicky skřípal zubama, až mi málem huba chytla. Ale John Hurt to vytáh zpátky do průměru. A pár fórků je dokonalejch. "Nedáme pivko?"(5.3.2012)

• - V tomto filmu se objeví sídlo Highclere Castle v Berkshire. Sídlo rodiny Crawleyů ze seriálu Downton Abbey (od r. 2010). (morgos)

• - Natáčelo se od 17. dubna do 13. července 1990. (rafix)

• - Společnost Universal Pictures společně s uvedení filmu do kin zájila marketingovou kampaň, na které spolupracovala se společností Burger King. (morgos)