Hlas smrti

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

• Kailo

Pro skalní příznivce EVP (Electronic Voice Phenomenon), to nemůže být lahůdka. Film jen čerpá (krade) z tohoto jevu a ani se nasnaží řídit se "fakty". Z pohledu pouze horrového, nikoliv zaujatého, je to celkem průměrný horror, který (díky bohu) nespoléhá na krev, ale na klasické asijské lekačky. Chtěl sem dát 3 hvězdičky, ale po tak absurdním konci film degradoval na 2... bohužel. 35%(30.1.2010)

Celkem slušný thriller. Námět má film zajímavý. Bohužel se po zhruba polovině začíná ubírat jiným směrem než bych si přal. i z torjice zlých duchů šlo určitě vytřískat daleko víc. Michael Keaton. No nevím. Kromě Beatlejuice jsem ho neviděl hrát jinak než , jak bych to napsal, ospalce. Hlas smrti má pár solidně odvedených scén a velice dobrý střih. Jenže to je málo. Takže hodnotím jako lepší průměr.(5.8.2006)

• MM_Ramone

Ak chcete komunikovať s mŕtvymi, stačí si po večeroch nahrávať na video kazety šumenie televízie a následne ho analizovať prostredníctvom nejakého audio-vizuálneho počítačového programu. Vraj sa tomu hovorí EVP (Elektronic Voice Phenomena) - Fenomén elektronického hlasu. Na tejto teórii je postavený kanadský horrorový thriller "White Noise". Mladá spisovateľka Anna Riversová, ktorá zomrela pri tragickej dopravej nehode sa touto formou kontaktuje so svojim manželom Jonathanom. Moc ma to nezaujalo. Vôbec som sa nebál a hodne som sa nudil. Duchárčina na tento spôsob ma neoslovila. **(27.9.2011)

No tohle je takovej prumernej skoro horor, kde, asi kuli dobry pristupnosti, nejsou zadny brutalni sceny. Kdyz se clovek dostane pres prvnich dvacet minut filmu, ktery jsou tezce neoriginalni, tak zacne celkem originalni podivana, protoze EVP ve filmu asi jeste nebylo a je to hodne zajimava "veda". A posledni pulhodinka je uz vcelku hororova a hodne napinava. Ale i tak tu je skutecnejch lekacek asi tak pet. Problem je konec filmu, napadlo by me nekolik zajimavejch zakonceni a tvurci vybrali to nejhorsi a cely napeti slo do hajzlu. Michael Keaton je hodne dobrej, to je po dlouhy dobe, co ho zas vidim ve filmu, ale prislo mi, ze kazdou chvily natahne oblek a pude lidem pomahat jako Batman. Jako film na zabaveni slusny, jako horor podprumerny, takze celkove prumer.(2.8.2006)

• Hrabka

Možná jen špatný rozpoložení při sledování, ale nemohl jsem si pomoct. Mně to přišlo neskonale zdlouhavý a nudný. Musel jsem to dávat na třikrát. Zaujalo mě to maximálně nějakou tou lekačkou, nápad mi přišel nezajímavý a celkově to bylo dějově dost nezáživný. Závěr nemůžu pochválit už vůbec, velká slabota. Ono to má i pokračování? 40%(27.1.2017)

• - Kvůli filmu vznikla v Anglii stejnojmenná produkční společnost na jedno použití. (imro)

• - Během úvodního víkendu vynesl Hlas smrti studiu Universal slušných 24,1 mil. dolarů, což byl v pořadí čtvrtý nejvyšší lednový výdělek po Stars Wars – Special Edition, Černý jestřáb sestřelen a Riskni to s Polly. Celkový výdělek v USA byl 55,8 mil. dolarů. (imro)

• - Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)