Hlas smrti

White Noise

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

Duchariny ako horory nemam az tak rad ako ostatne horory /strasidelne domy, sci-fi, vrazdiaca fauna ....../. No ale aspon sa tento neberie az tak smrtelne vazne a nepovazuje sam seba za najlepsi horor na poli duchov. A tematika "signaly ze zahrobi" je sama o sebe dost hororova. A to mi je sympaticke. 69 %(10.4.2013)

Poměrně zdařilý duchařský snímek, který svým koncem otázky spíše vyvolává než řeší. Tradičný baf baf snímek překvapí především pro americký film netradičním koncem. Keaton si zahrál muže, jehož žena se "zabila" v autě a předává mu ze záhrobí. Otázkou je, zda je dobře poslouchat tyto zprávy, neboť ne jeden už na to doplatil. Jenže touha slyšet svou milou se pomalu mění v posedlost.(8.1.2007)

Michael Keaton sa nikdy nestal mega hviezdou. Napriek tomu je troška smutné pozerať sa, ako tento sympatický chlapík starne a ako málo vďačných príležitostí dostáva (BEETLEJUICE, BATMAN, BATMAN SA VRACIA, JACKIE BROWNOVÁ, ZAKÁZANÉ OVOCIE). Tentokrát sa chvíľkovo "vrátil" v komerčne úspešnej duchárskej melodráme HLAS SMRTI. Tá sa i kvôli slabému rozpočtu stala takým hitom, že k nej v roku 2007 pribudla dvojka (v ktorej Keatona vystriedal podobne "nehviezdny, ale sympatický" Nathan Fillion zo SERENITY). Príbeh sa venuje netradičnému nadprirodzenému fenoménu EVP, čo je spôsob, akým sa s nami kontaktujú mŕtvi prostredníctvom rádia či televízie (tvorcovia tvrdia niečo v šialenom zmysle, že to naozaj existuje, ale neverte im). Snímke napriek priemernému scenáru a tak akosi celkovej nevýraznosti nemožno uprieť zopár kladov (znepokojivú atmosféru a charizmatického Keatona v titulnej úlohe) a keď HLAS SMRTI porovnávam s podobným kúskom Kevina Costnera NA KRÍDLACH VÁŽKY...(1.4.2007)

Filmy s Michaelem Keatonem mě vždycky dokázaly pobavit, díval jsem se na ně rád. Ovšem v tomhle snímku mě trochu zklamal. Jeho role je nevýrazná, pokud je porovnám s Batmanem nebo Jako vejce vejci. Ale zhruba po půl hodině jsem našel pomyslné lano a začal jsem sledovat děj. Hodnocení u mě kolísá mezi třemi a čtyřmi, ale Keaton mě ke konci přesvědčil, že si zaslouží víc.(3.10.2007)

Film hodně zestárl, hlavně díky technice, dnešní mládež by možná ani nevěděla, jaký nástroj na zachycení EVP Michael Keaton vlastně používá. :D Jinak horor to není špatný, ale zrovna v tomhle týdnu jsem viděl hned několik filmů, kde byla alespoň zmínka o EVP a v jiných případech bylo napětí a strach na vyšším levelu než zde. Dalo se z toho vytřískat daleko víc, ale špatné to také není.(2.11.2014)

• - Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)

• - Nahrávka použitá v traileru „I love you“ údajně patří politikovi Stanley Searlesovi, který zemřel v roce 2002. Záznam udělala jeho dcera Karen Mossey, známá výzkumnice EVP. (imro)

• - Příběh je založen na vědecky potvrzeném fenoménu EVP (Electronic Voice Phenomenon), podle kterého mrtví lidé promlouvají k živým prostřednictvím televize nebo rozhlasu. (imro)