Hlas smrti

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

• Slarque

E.V.P. je velice zajímavá záležitost, ale scénárista si s ní vyloženě nedokázal poradit. Navíc thrillerová fáze filmu přijde až docela pozdě. Michael Keaton, režisér, zvukař i ostatní se sice snaží, ale takhle řídká zápletka by možná vystačila na slušnou epizodu Akt X, ale rozhodně ne na nic dvojnásobně dlouhého.(31.7.2006)

• Eddard

No, kdybych předtím neviděl Felliniho kousek Ginger a Fred, ve kterém vystupuje dvojice pošahaných šarlatánů, kteří nahrávají hlasy mrtvých, možná bych mohl brát Hlas smrti vážně... Takhle se omlouvám, ale je to už dlouho co jsem se u filmu podobně šklebil a ošíval. Michael Keaton, který kdysi explodoval v Burtonově Beetlejuicovi, tady chodí jako tělo bez duše a to, že je posedlý myšlenkou znovu se setkat se svou mrtvou ženou, do které je osudově zamilovaný, jsem mu upřímně nevěřil. Nezáživná béčková produkce, hodná tak na Novu v pátek ve dvě ráno. Nevyděsí, nepřekvapí, zklame... 30%(10.1.2007)

• anais

Architektovi zemře manželka a on od ní začne přijímat zprávy rádiem. Tím ovšem otevře jakousi bránu do světa mrtvých a ohrozí tak svůj vlastní život. V celém filmu se toho moc nestane. Celá finta spočívá jen v onom sledování rádia a televize. Nic víc, nic míň. FIlm to není příliš nápaditý, a tak člověka nic nepřekvapí. Už začátek je vyloženě odfláknutý. Posloucháme dialog v němž Michael Keaton říká své odjíždějící ženě věty typu „Dávej na sebe pozor.“ A ona říká věty typu: „Čekáme dítě.“, načež zemře. I kdybych nevěděl už před filmem, o co půjde, tyhle vše říkající dialogy následující scénu naprosto okrádají o překvapení, emoce. Chudák Michael Keaton nemá moc co hrát. Naštěstí tam, kde zklamal scénárista, zapracoval režisér (nebo náhoda?) , a o přesto že se ve filmu v podstatě nic neděje, člověk se docela bojí. Asi nikdy jsem si neuvědomil jak strašidelný dokáže být šum rozladěného rádia. A nevyladěnou zrnící televizi taky nemusím dlouho vidět. Na strašidelné noční okamžiky u tv je tenhle film víc než dobrý.(10.9.2005)

Solídne prepracovaný príbeh viacerými dobre mienenými lakačkami. Hlavný mínus vidím v trikoch, lebo zrnitý obraz v televízore a v ňom pár tieňov či postav, to sa mi zdá dosť malo. Ale je tu silné mysteriózno, film dobre narába s atmosférou i napätím. Herci boli slušný a keby tu boli lepšie triky, hádam by som prihodil aj tu poslednú hviezdu.(6.4.2016)

Asi jsem jediná na světě, ale musím tomu prostě dát za 5*. Tak dojemnou a zárověň velmi ale velmi!! strašidelnou duchařinu jsem už dlouho neviděla, teda jestli vůbec někdy v kombinaci romantiky a tajemna. Film má několik výborných a hlavně nečekaných lekaček, které mně málem přivedly infarkt myokardu - vážně, u některých mě málem klepla pepka... Asi budu mít navždy respekt z šumění v televizi - inspirace z Poltergeistu tu byla více než zřejmá i z šumu v rádiu:)(15.6.2009)

• - Během úvodního víkendu vynesl Hlas smrti studiu Universal slušných 24,1 mil. dolarů, což byl v pořadí čtvrtý nejvyšší lednový výdělek po Stars Wars – Special Edition, Černý jestřáb sestřelen a Riskni to s Polly. Celkový výdělek v USA byl 55,8 mil. dolarů. (imro)

• - Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)

• - Nahrávka použitá v traileru „I love you“ údajně patří politikovi Stanley Searlesovi, který zemřel v roce 2002. Záznam udělala jeho dcera Karen Mossey, známá výzkumnice EVP. (imro)