Hlas smrti

• slovenský

Hlas smrti

Mysteriózní / Thriller / Drama / Horor

Kanada / USA / Velká Británie, 2005, 94 min

Velmi povedený thriller plný nečekaných lekaček a s neměnnou děsivou atmosférou. Stejně jako Michael Keaton, i já jsem seděla jako přikovaná u televizní obrazovky a nic mě nepřimělo se od ní odpoutat. Dokonce jsem párkrát zapomněla i zavřít pusu, tak mě to celé vtáhlo. Vydařenou scénu s Deborah Karou Unger jsem si pustila několikrát. Když se nad tím člověk zamyslí, nevyvolá tenhle film v člověku ten stav, že by se to samé mohlo stát i jemu, proto se nezaryje tak pod kůži jako jiné děsivé filmy, ale díky zpracování, poměrně slušnému spádu a strašidelnému zvuku hlasů smrti dokáže s přehledem vytvořit ten správný mrazivý zážitek.(29.7.2009)

• Eddard

No, kdybych předtím neviděl Felliniho kousek Ginger a Fred, ve kterém vystupuje dvojice pošahaných šarlatánů, kteří nahrávají hlasy mrtvých, možná bych mohl brát Hlas smrti vážně... Takhle se omlouvám, ale je to už dlouho co jsem se u filmu podobně šklebil a ošíval. Michael Keaton, který kdysi explodoval v Burtonově Beetlejuicovi, tady chodí jako tělo bez duše a to, že je posedlý myšlenkou znovu se setkat se svou mrtvou ženou, do které je osudově zamilovaný, jsem mu upřímně nevěřil. Nezáživná béčková produkce, hodná tak na Novu v pátek ve dvě ráno. Nevyděsí, nepřekvapí, zklame... 30%(10.1.2007)

Asi jsem jediná na světě, ale musím tomu prostě dát za 5*. Tak dojemnou a zárověň velmi ale velmi!! strašidelnou duchařinu jsem už dlouho neviděla, teda jestli vůbec někdy v kombinaci romantiky a tajemna. Film má několik výborných a hlavně nečekaných lekaček, které mně málem přivedly infarkt myokardu - vážně, u některých mě málem klepla pepka... Asi budu mít navždy respekt z šumění v televizi - inspirace z Poltergeistu tu byla více než zřejmá i z šumu v rádiu:)(15.6.2009)

• teutates

Nápad filmu je úplne skvelý,ale úplne nevyužitý..!Začiatok sa nesie v sľubnom"duchu",ktorý má dobrú atmosféru tak ako snaživých hercov!Avšak po pár minútach padá tento snímok ako domček z kariet-rúti sa atmosféra,herecké výkony...Z nadpriemerného snímku sa stáva"B"horor!Je to veľká škoda,ak by sa tohto snímku chytil niekto snaživejší a lepší určite by šlo o blockbuster..!(30.12.2007)

Námět není až tak úplným výplodem fantazie scénáristy. Podobný příběh se totiž skutečně stal, ale ne přesně tak jak je nám tu servírováno. Protože jsem o tomto podrobně zdokumentovaném případu četl, byl jsem zvědavý, jak s tím filmaři naloží. Je velká škoda, že se nedrželi pouze faktů, ale přimíchali sem i dávku nesmyslů, hlavně v závěru. Skutečný příběh skončil úplně jinak a je pro mě nepochopitelné, proč byl vlastně změněn. EVP skutečně existuje, vědecky je již potvrzeno, ale stále zůstává neobjasněnou záhadou. Pokud vás zajímají nějaké podrobnosti, podívejte se v bonusech na DVD na otitulkované dokumenty. Rozhodně jsou zajímavé.(30.4.2010)

• - Pro režiséra Geoffa Saxe byl snímek debutem na poli celovečerních filmů. Do té doby se věnoval jen televizi, pro kterou natočil například sci-fi Doctor Who (1996) či Othella (2001). (imro)

• - Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)

• - Nahrávka použitá v traileru „I love you“ údajně patří politikovi Stanley Searlesovi, který zemřel v roce 2002. Záznam udělala jeho dcera Karen Mossey, známá výzkumnice EVP. (imro)