Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $56,386,759Tržby Celosvetovo $91,196,419║ Malou výhodou pre tento počin sa stáva neokukaný námet, o komunikácii duchov zo svetom živých cez televízny prijímač ale zas na druhú stranu je zasadený do klasickej horrorovej šablónky, aspoň že sa tam moc netlačí na moment strašenia a je tam aj nejaká snaha o budovanie príbehu. Priemer čo nič preborné nedá ala dá sa zniesť. /videl v kine: 55%/ ()

POMO

Jeden z milióna štandardných amerických thrillerov, ktorých počiatočný potenciál sa utopí v nevhodnom dejovom vyvrcholení (TAKING LIVES), podporenom otravnými digitálnymi efektami (THE FORGOTTEN). Zápletka je riedka a okrem zopár zimomriavok tu fakt niet o čo stáť. Radšej si zopakujte námetovo podobnú, no podstatne zmyselnejšiu a duchaplnejšiu Frequency. ()

Malarkey

Thriller většinou dělá thrillerem výborný příběh s absolutně nečekaným koncem. Tento film má opravdu zajímavý námět a to fenomén elektronického hlasu tzv. EVP. Atmosféra je v tomto filmu tak hutná až by se dala krájet. Proč má tedy tak nízké hodnocení? Nejspíš je to tím, že si autoři přimysleli řadu věcí, které jsou opravdu neteoretické a prakticky nemožné. A dále je to tím, že má krapet přehnaný konec. Shrnul bych to tak, že jsem se na film těšil zvláště na nápad s fenoménem čímž mě atmosférou potěšil a chvílemi mi v některých scénách opravdu zatrnulo, ale jinak je to nijak vyjímečný film. ()

Faye

Jonathan se dozvídá, že se ho ze záhrobí pokouší kontaktovat jeho zavražděná žena. Zrnící obrazovka s hlasy z druhého břehu a „věci, co se ještě nestaly“, se pro něj stávají posedlostí (silně návyková záležitost), jenže„Všechny ty zvuky nemusí být pěkné, všechny ty zvuky nemusí patřit Anně.“ A hlavně, nemusí být správně pochopeny. Duchařské filmy mám ráda, ale potřebuji v nich, alespoň náznak nějaké trochu přijatelné logiky. A tady jsem ji opravdu nenašla. ()

Adrian

Zaujímavý námet o možnostiach komunikácie živých s mŕtvymi. Hlavne zo začiatku má film veľmi slušnú atmosféru, ktorá dáva nádej, že príbeh bude v sebe umne kombinovať zdržanlivú fabuláciu zmixovanú so slušnou porciou "touch of reality". Žiaľ v druhej polovici sa ale film zvrháva so svojou scenáristickou vykonštruovanosťou, ktorá je poplatná zbytočne predramatizovaným minipointám, do série duchárskych príbehov, kde potreba šokovať pretláča do popredia viaceré klišé, ktoré potom postavy ako aj dej posúvajú po viac-menej odhadnuteľnej trajektórii. Napätie sa vytráca a ostáva iba zvedavosť ako to celé skončí. 70% ()

• Snímek nevznikl podle stejnojmenné novely Dona Delilla. (imro)
  • Pro režiséra Geoffa Saxe byl snímek debutem na poli celovečerních filmů. Do té doby se věnoval jen televizi, pro kterou natočil například sci-fi Doctor Who (1996) či Othella (2001). (imro)