Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

Jednoznačne až v Trinity začal Blade chŕliť tie najlepšie hlášky, s úspechom mu sekunduje jednoznačne najväčšie prekvapenie tohto filmu Ryan Reynolds, ktorí je fakt cool simpaťák. Bohužial Jessice Biel chýba tá potrebná charizma, takže fakt neviem či bude mať svoju vlastnú sériu.Do úlohy draculu by som tiež vedel vybrať aj lepšieho predstaviteľa. Škoda že režisér na nás vybafne zo svojho umenia to najlepšie hneď na začiatku, potom to zachraňujú už len drahé a pekné triky + tá hudba, môj štýl. Bavil som sa fakt skvele.(3.1.2005)

Filmy hodnotím podle toho, jestli mě bavili nebo ne. Tohle je naprosto stupidní a pitomej film, ale bavil mě. Válí se to v klišé od začátku do konce. Má to ty momenty, kdy si říkáte:"To nemyslí vážně." A má to typický styl dnešních akčňáků: Krásná ženská, sekaná, supermoderní zbraňě, namakaný záporák a motorky. Jenže, když vypnete mozek, tak je to sranda. Stupidita oživení Draculy a jeho vyzáž. To má opravdu grády, nesmyslné vynálezy, které mají žár jak "půl Slunce" a další praštěnosti v obrovské akční jízdě. Srandy si užijete až až. Blade navíc proonese nejdrsnější hlášku ze všech:"Svět taky není hodnej!" Je to tak blbé, až je to vtipné a rozhodně si to na nic nehraje.(16.9.2009)

• MM_Ramone

"Blade: Trinity" je zbytočný, nesmierne stupidný film, ktorý nemá absolutne čím zaujať. Už prvú časť som pokladal za hlúpy nezmysel, ale rešpektoval som odlišný pohľad autorov na vamp-horror. No toto je na mňa naozaj priveľa. Už nemám žalúdok na takýto blivajz. Avšak Wesleyho Snipesa to evidentne stále baví. Vôbec si neuvedomuje aký je trapný. *(29.1.2008)

• D.Moore

"To je kousek jeho pancíře. Z toho jsme dokázali počítačově vyvodit, jak ten šmejd asi vypadal." Ano, přesně tohle jedna z postav filmu Blade: Trinity smrtelně vážně řekne a přesně tak hloupý je celý film. Že bude horší než del Torův senzační, hravý a nápaditý druhý díl, jsem čekal, ale že bude také horší než průměrná jednička, to už jsem si nemyslel. A přece. Blade tu už tak nějak není Bladem, spoustu toho zachraňuje Ryan Reynolds (jediný herec z celého obsazení, kterému se daří být vtipný a zároveň sympatický) a trapnějšího záporáka, než je tento naposilovaný tupý Dracula alias Drake nebo kdo, si nedovedu představit. Když to vezmu kolem a kolem, líbila se mi vlastně jen scéna se psy.(10.3.2016)

• Niktorius

Příšerná, po všech stránkách nezvládnutá blbost, zašlápávající do země celý bladeovský kult. Ne že bych považoval předchozí díly za výkvěty kinematografie, ale vzhledem ke svým ambicím příjemně překvapily. A ačkoliv měla trojka největší potenciál a vlastně také mířila nejvýš, byla vystřela z příliš slabého luku a příliš nezkušeným střelcem. Sbohem, Blade.(8.10.2007)

• - Při odhození jednoho z upírů Bladem (Wesley Snipes) ke zdi padá tato dříve, než se jí upír dotkne. (Pepy)

• - Na začátku filmu si při cestě do kopky upíři svítí světly, přestože by měli ve tmě vidět. (Pepy)

• - Ryan Reynolds přibral kvůli své roli 25 liber. (POMO)