Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

• Slarque

Takhle zazdít sérii, k jejímž prvním dvěma dílům napsal David S. Goyer scénář, to je teda výkon. Žádná atmosféra, podivný scénář, trapné triky, nezajímaví hrdinové. Blade vypadá (stejně jako upíři) jen jako divnej chlápek s blbejma kontaktníma čočkama (na ty ostatně dojela i Parker Posey), Drake má spíš vizáž třetiřadého příslušníka ruské mafie než vůdce upírů, aspoň Jessica Biel a Ryan Reynolds hrají pár lidských hrdinů, kterým se dá i fandit.(5.12.2007)

• Cival

Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší.(13.1.2005)

Nakonec tenhle film nebyl tak špatný jak jsem očekával, samozřejmě že minulým dílům se to nevyrovná, ale jako zakončení série o Bladeovi to neni špatný. Wesley Snipes je zase výbornej a jeho souboje hned celý film pozvednou, jen mi trošku vadili jeho pomocníci, protože na Snipese vůbec neměli a jen se snažili vypadat drsně, Jessicu Biel bych jeětě přežil, ale Ryana Reynoldse bych hned vyhodil, takovej rádoby drsňáček, ale v porovnání s Bladem chudáček, kterej ještě k tomu neumí vůbec bojovat, tak to museli vynahrazovat rychlými střihy, aby vypadalo, že aspoň něco umí. Příběh samozřejmě nic moc a o originalitě se mluvit moc nedá, ale zase jsem se u něj moc nenudil a triky to má slušný, takže nakonec docela slušný béčko(12.2.2006)

Lituji toho, že jsem těch 80 korun investoval do kina. Hůře jsem si snad vybrat nemohl. Ještě než něco napíšu, nechte mě říci něco o komediálním původu tohoto akčního filmu. Jestliže jste milovníkem komedií, tak Blade:Trinity určitě zaujme vaši pozornost. Ale jestliže očekáváte akční film bez humorných přídavků, tak vás od sledování třetího dílu musím odradit. Budete zklamáni. Tohle je ten nejsrandovnější upírský film, který jsem viděl.... Nekonečná sranda. Ryan Reynolds hraje z takovým zápalem pro vtip, až se mu opravdu začnete smát. Ovšemže ve scénáři měl v popisu práce i akční scény, ani ty ho ale neomezovaly v jeho vtipných eskapádách. Jessica Biel není příliš přesvědčivá vražedkyně upírů. Bojová choreografie byla místy překombinovaná, což znamenalo jasnou vyčerpanost obou jmenovaných. Wesley Snipes vypadá opravdu cool, ovšem jen do doby než promluví... mothefucker. Parker Pose také nebyl příliš přesvědčivý v roli upíra. Je dokonce ještě zábavnější než Reynolds... mutherfucker, i like that. Paul Michael Levesque zahrál asi nejlépe ze všech zúčastněných. Dokonce je jeho výkon lepší, než kdy předtím. Ale na to že je profesionální wrestler, bych od něj očekával trošku lepší souboje. Jako komedie je to skvělé. Všechno další je diskutabilní. Ještě že není tak dlouhý jako Gangy New Yorku, to bych tu nepsal o komedii, ale o oficiální formě terorismu a psychického nátlaku. Filmu dávám tři hvězdičky jako dobré komedii.(16.6.2005)

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

• - Jessica Biel rozbila při střelbě z luku kameru v hodnotě 300 tisíc dolarů, ve scéně, kdy měla od režiséra příkaz mířit jejím směrem. (POMO)

• - Když Hannibal vypráví Bladeovi o Draculově návratu, ukazuje mu komiks „Tomb of Dracula“ číslo 55. O něco dříve (číslo 10) se v této sérii objevila poprvé postava Bladea - psaly se právě ranná 70. léta dvacátého století. (imro)

• - Ryan Reynolds přibral kvůli své roli 25 liber. (POMO)