Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

• Cival

Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší.(13.1.2005)

• MM_Ramone

"Blade: Trinity" je zbytočný, nesmierne stupidný film, ktorý nemá absolutne čím zaujať. Už prvú časť som pokladal za hlúpy nezmysel, ale rešpektoval som odlišný pohľad autorov na vamp-horror. No toto je na mňa naozaj priveľa. Už nemám žalúdok na takýto blivajz. Avšak Wesleyho Snipesa to evidentne stále baví. Vôbec si neuvedomuje aký je trapný. *(29.1.2008)

• Malarkey

Zakončení trilogie se vážně nepovedlo. Ne, že by bylo natočené špatně, ale příběh je příšerný, všechno co lze se pokazí a vůbec divákovi nedává šanci na obrození něčeho, co si ve světě filmu drželo pojem Legenda. Blade: Trinity je jeden z prvních filmů, který jsem viděl v angličtině s anglickými titulky a absolutně mi to nevadilo. Akční scény, na kterých si film stojí už nejsou tak stylové a co je horší, a možná jsem s tím už otravný, hudební vložka je opravdu nepovedená. A proč to tu řikám? Protože právě Blade je díky ní tak slavný a sledovat film, kde se mu život hroutí jak domeček z karet není potěšující. Já vlastně nemůžu na tomhle filmu najít nic kladného. Špatný rozhodně není, ale dobrý pocit z něj nikdy mít nebudu. --- Říkáme si Noční lovci. - Zní to jako název nějaké pohádky. - No chtěli jsme si říkat Gumídci, ale to už je obsazené.(6.10.2007)

• Slarque

Takhle zazdít sérii, k jejímž prvním dvěma dílům napsal David S. Goyer scénář, to je teda výkon. Žádná atmosféra, podivný scénář, trapné triky, nezajímaví hrdinové. Blade vypadá (stejně jako upíři) jen jako divnej chlápek s blbejma kontaktníma čočkama (na ty ostatně dojela i Parker Posey), Drake má spíš vizáž třetiřadého příslušníka ruské mafie než vůdce upírů, aspoň Jessica Biel a Ryan Reynolds hrají pár lidských hrdinů, kterým se dá i fandit.(5.12.2007)

Celkem dobré zakončení této dobré upírské trilogie. Film má ze všech dílů nejlepší akční efekty, akce je tu dost, film má dobré hlášky, dobré herce, např.Jessica Biel. Příběh není špatnej, akorát pojetí drákuly mi nepřijde moc přesvědčivé - finální bitka to ale vylepšuje. Ve filmu je spoustu nových zbraní a vychytávek. Zabití Krise Kristoffersona mi přišlo zbytečné, rovnou na začátku filmu. Úvod byl asi nejlepší, kdy Wesley Snipers likviduje několik upírů. Hudba byla narozdíl od předchozích dílů jiná, moderní, kterou moc nemusím - ale v tomto díle mi sedla. Celkově film hodnotím na 82% = ****(18.10.2012)

• - Když Hannibal vypráví Bladeovi o Draculově návratu, ukazuje mu komiks „Tomb of Dracula“ číslo 55. O něco dříve (číslo 10) se v této sérii objevila poprvé postava Bladea - psaly se právě ranná 70. léta dvacátého století. (imro)

• - Ryan Reynolds přibral kvůli své roli 25 liber. (POMO)

• - Nevlastní dcera Bladeova bývalého spolupracovníka má při vysvětlování tohoto vtahu k němu v toulci na zádech jeden šíp, avšak v dalším záběru dva. (Pepy)