Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

• Marigold

Se zvědavostí jsem čekal, zda v blbosti trojka trumfne jedničku a v podstatě jsem nebyl zklamán. Scénář je opět ejakulátem mysli, která snad až příliš hltá céčkové akční filmy a ty nejhorší komiksy. Neustálá touha přesvědčit svět, že Blade je něco víc než stupidní střílečka a že se vymyká upírským filmům, je kouzelná a všudypřítomná. Faktem je, že s Draculou, který vypadá jako luxusní gigolo, na košili nosí připnuté ocelové pláty a při útěku vypadá jako uličník, který v zahradnictví ukradl kilo hrušek, se to snad ani podařit nemůže. Blade: Trinity prostě zůstává úsměvným blábolem o bandě vyhulených typů s neujasněnou sexuální orientací, co si říkají upíři a o sošném černochovi, který zvládne 113 minut bez jediného projevu emoce. Je to zkrátka kalibr. Vizuální složka je ovšem oproti prvnímu dílu na velmi slušné úrovni, celé je to klipoidní a post-matrixoidní, prostě koukatelné. Snaha o povinný cool odér vychází zpola slušně, zpola naprosto směšně. Jediný důvod, proč nedám odpad, jsou právě některé akční scény. Koneckonců, je to akční film. I když by Blade chtěl do vyšší ligy. Na to má ale přliš řidké trenky.(2.8.2006)

• Psema

Sidekickové jsou víc cool než hlavní hrdina. To je ale průšvih. Jessica Biel má sice podobný počet vět jako Audrey Tatou v Šifře, ale mnohem líp se na ni kouká. Reynolds je nejvíc cool týpek a jenom díky němu mě ten film relativně baví. Naopak Wesley sucks a gay Dracula s rozhalenkou mi uvízne v hlavě asi na hodně dlouho. Režijně neskutečné utrpení, s naprosto šílenými a nesmyslnými záběry, které spolu s velice špatným střihem tvoří tragický závěr docela slušné série.(10.12.2006)

• Flipnic

Neuvěřitelné zklamání a pokažení trylogie, která mohla být excelentní. Postava Draculy byla pro trylogii víc než logická. Obsazení charismatického a exotického Dominica Purcella do jeho role mi docela sedlo, dokud se nechopil meče a nezačal s šermováním a bojováním obecně, to už mi zbyly jen oči pro pláč. Upíři jsou zde podáni spíš jako banda vymírajících idiotů, kteří neumí ani intrikařit ani bojovat, jak jsme zvyklí z původních dvou dílů. Zato nám tvůrci vnucují vnadnou, ale neuvěřitelně zbytečnou Jessicu Biel, kterou snesu vřeštící a zdrhající v nějakém slasheru, ale jen ne proboha akčně bojující, charismaticky se tvářící a navíc se beroucí tolik vážně ... To už snad raději ten Drake ... Do třetice všeho zlého, Ryan Reynolds jako Hannibal King se svými debilními hláškami, které do temného Bladea vůbec nepatří (hlášky si může ve filmu Blade dovolit házet zase jenom Blade!), plus jeho rádoby neroztřískatelný obličej, kosti a svaly (chvílemi jsem uvažoval, jestli není taky upír ...), který předvádí v trapném finále rádoby wrestlingový duel s WWE/WWF obrem Paule Levesque! A tím se dostávám k tomu, co vždycky dělalo Bladea Bladem, a to je akce a souboje ... Jasné postrádání asijských choreografů oproti předchozím dvoum dílům vykazuje o to větší nábor střihačů, kteří měli zřejmě opravdu hodně práce. Souboje jsou trapné, ubohé, často nepřehledné, kamera jde občas úplně mimo a co nejhorší, bojovat snad zapomněl i sám Snipes. Ne že by se nesnažil, ale tvůrci filmu jsou v tomto jasní amatéři a nedávají mu prostě prostor. A tím myslím i prostor 3 x 3 metry, aby něco předvedl. To že svoji nejoblíbenější zbraň vezme do ruky až na samém konci filmu mne pak zamrzelo nejvíc a se slzou v oku jsem zamáčknul vzpomínku na excelentní akci a gore v předchozích dvou dílech ... (jo gore!! no tak ta se už nekonají, to jsem taky opomněl). Prostě naprosto nepovedený díl, který chtěl zviditelnit pár nových tváří, ale málem kvůli těm idiotům utopil ve filmu samotného Snipse (což si opravdu nezasloužil).(7.12.2007)

• Eddard

Blade - a mluvím teď o prvním dílu - mezi comixovými adaptacemi stavěl především na vysokém "cool efektu". Čili co největší množství co nejsušších hlášek a hlavně - efektně natočená, svižná akce... Co na tom, že scénář byl slaboduchý a herecké výkony nevýrazné... Na to tady máme Xmeny a všelijaké jiné meny... Tenhle třetí díl však nejenže debilizující tendenci bladeovských příběhů ještě podtrhl, ale dokonce se silně prohřešil na svých největších devízách - akce už není svižná a efektní, ale neohrabaně natočená a směšná a hlášky kulhají, jako dvojnohý pes lezoucí do schodů... Přidejte si nehorázného Drákulu (nebo Drakea, chcete-li, zní to moderně ;-) ) a vypadne vám špinavá nuda, nehodná pozornosti. Katastrofa. 10%(17.11.2006)

• Segrestor

Tak se nám Blade pěkně vybarvil. Ani ne tak on, je pořád vyveden v barvě azayaka atlantic blue, pořád je to stylový, hláškující černoch, který si poctivě vede účetnictví, protože přesně ví, že k dnešnímu dni zabil 1182 lidí. Bohužel v polovině filmu začal trousit hlášky, které si tvůrci vypůjčili z filmu Řidič slečny Daisy, tedy: "Dostaň to ze sebe" (opakováno třikrát) a "Nenechej to zvítězit." Přiznám se, že jsem se na tento film moc těšil, o to větší bylo zklamání. Přišlo mi to jako nějaký rádoby stylový film pro studenty o studentech, studenty samotnými natočené. Jako bonus je tu Ryan Reynolds, který dovršuje veškerou trapnost, která do jeho zjevení jen tak pokukuje. S jeho příchodem vytryskne na povrch jako gejzír. Ne, tento mladík není akční hrdina a už vůbec ne hláškující hrdina. Ten humor tam byl tak moc suchý, že jsem u toho musel vychlastat celou nádržku mého záchodu Geberit. Nemá smysl dále vyjmenovávat všechny prohřešky proti filmařině jako takové, ani hledat chyby v nelogičnosti děje. Ten film je prostě špatný. Nešťastně zvolení herci, nesmyslně tříštěný scénář. Hloupě zaonačený příběh o Drákulovi v podání Dominica Purcella. Jeho pojetí Drákuly je snad na novou zkušenost s mým Geberitem, s tím, že teď bych nebral, teď bych tam spíš něco dával. Jedna hvězda za to, že to udrželi alespoň v „céčkové“ kategorii, mohli zabruslit do „zetkového“ stylu a lá Asylum, vůbec bych se tomu nedivil. Když totiž se dá něco podělat, tak se to podělá.(1.12.2011)

• - Režisér David S. Goyer původně zamýšlel umístit děj do budoucnosti, ve které by upíři převzali vládu nad světem a lidé by byli umístněni v táborech jako dobytek. Producentům se však tento nápad zdál příliš temný, a proto musel scénárista pro svůj režijní debut na filmovém plátně přijít s jiným námětem. (imro)

• - Snímek se umístil na 45. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Nevlastní dcera Bladeova bývalého spolupracovníka má při vysvětlování tohoto vtahu k němu v toulci na zádech jeden šíp, avšak v dalším záběru dva. (Pepy)