Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

• Xmilden

David S. Goyer je dobrý scénarista, ale velice mizerný režisér. Třetí díl Bladea již kulhá na obě nohy a svým starším bratříčkům se dívá na záda z notné dálky. Akce je zde prakticky pořád, ale diváka nebýt přítomnosti Ryana Reynoldse a jeho hlášek, již nic nechrání před nudou. Naprosto zbytečný díl, který nemusel ani vznikat. Přídomek horor bych bral notně s rezervou, protože film na mě působí spíše jako videoklip na MTV. Dominic Purcell je naprosto k uzoufání hrozný. Wesley Snipes nicméně vytvořil jednu z nejznámějších komiksových postav. 40%(5.9.2010)

Dala bych dvě hvězdičky za čím dál tupější akci s čím dál méně charismatickým Wesley Snipesem a čím dál dementnějšími padouchy, ale ten efekt chcípajících upírů rozpadajících se na prach v zášlehu ohně se mi snad nikdy neomrzí:-). A upíří psi taky pobavili, takže zdejších 51% považuju za dokonale odpovídající hodnocení.(23.8.2010)

Hned na zaciatku vravim/pisem, ze ti, ktorym moje komentare a hodnotenia sedia, asi budu zo mnou suhlasit... ...aspon ja si to skromne myslim ;-)...zhrniem to v skratke...ako to uz u Blade byva, hudba jednoznacne nesklame (hip-hop&club music)...od zaciatku do konca ide o cistu "dřevořezbu"...Snipes sa pre Bladea jednoducho narodil...myslim, ze reziser Goyer natoci urcite este lepsejsiu akcnu pecku s urcite lepsejsim pribehom...inu...aj tak je Blade: Trinity skvelym "brainwasherom"...;-)(27.1.2005)

• Sobis87

První Blade byl poměrně svižnou a efektní akční peckou, kterou jsem svého času sjížděl na kazetě furt dokola. Blade 2 zase převážně těžil z toho, že se na post režiséra usadil Guillermo del Toro, který ho vyzbrojil parádní atmosférou, stylizovanými a hlavně zábavnými postavami (Ron Perlman je v tom filmu prostě boží!) a opět více než solidní akcí. A třetí Blade? Tak to je doslova průser. Příběh sice nebyl nijak zvlášť objevný v žádném z předešlých dílů, ale tohle je už pěkně recyklovaná kaše. To by se ale dalo přežít, kdyby se David S. Goyer neprojevil jako naprosto neschopný režisér, který selhává v tom nejdůležitějším na tomto druhu filmů - akci. Pár kamerových fines hned nedělá dobrou akční scénu a v tomto případě většina z nich troskotá pod vlivem nulové stylizace, absence jakékoliv nápaditosti a průměrné choreografie. Goyer, zdá se, stavěl většinu akce na co nejefektivněji nasnímaném (i zde ale má dost velké rezervy) "zpopelnění" upírů, které sice opravdu hezky vypadá, na vybudování akční scény ale rozhodně nestačí. I ta Snipesova macho póza se začíná v Blade: Trinity poněkud zajídat a chvílemi vyvolává spíše úsměv, zato Ryan Reynolds příjemně překvapil v tehdy pro něho ne ještě tak typické vážnější roli, na Jessicu Biel se dívá lépe než na všechny ty triky a Parker Posey na sebe taky dokáže náležitě upozornit. Největším průserem je ale samotný záporák a jak se říká, film je stejně tak dobrý jako jeho záporná postava. Tentokrát si to Blade bude muset rozdat se samotným vrchním násoskou - Drákulou. No a ten Drákula, přátelé, tak ten je v podání prkenného Dominica Purcella navlečeného do disco košile a kožených kalhot mnohdy ještě více k smíchu než Leslie Nielsen s umělohmotnou zubní protézou v Brooksových Drákulovinách. O charismatickém grázlovi, jakého ztvárnil Stephen Dorff v jedničce, si můžeme akorát tak nechat zdát, tohle je čirá katastrofa a jeden z největších castingových přehmatů. Původně jsem chtěl hodnotit film přeci jen o trochu kladněji, protože, musím přiznat, pár scén nebylo zrovna nejhorších a zmutovaní psi mě docela dost pobavili, ale ta gumová příšernost připomínající Power Rangers, ve kterou se šampón Drákula promění, filmu totálně podkopla nohy...a ještě mu rozdupla vejce. 30%(24.11.2009)

Není to jako dvojka, ale podle mě se jedná o pohodové zakončení trilogie, které skvěle doplňuje Ryan Reynolds. Má to své chyby a někomu může přijít Purcell k smíchu, ale mě to nijak moc nevadilo. Wesley je opět skvělý, akce je taky dost, i když možná není natočená tak dobře jako od del Tora, ale jde to...70%(11.2.2014)

• - Snímek se umístil na 45. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Wesley Snipes a režisér David S. Goyer spolu při natáčení dobře nevycházeli, hlavně proto, že si herec nepřál, aby se jeho postava změnila na v kůži oblečeného ninja zabijáka upírů. Vše skončilo hádkou, která vyvrcholila tím, že Snipes chtěl Goyera uškrtit. [Zdroj: kinobox.cz] (Duoscop)

• - K filmu existuje i alternativní konec, který se nakonec objevil jen na DVD. Režisér Goyer v něm nechal zemřít všechny upíry i s hlavním hrdinou. Takto však zbyla naděj na další díl filmové série. (imro)