Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min

Prvé dva diely mám veľmi rád, sú to pre mňa žánrové klasiky, ku ktorým sa pravidelne vraciam, no o tomto treťom pokračovaní to rozhodne povedať nemôžem. Tvorcom nechýbali ambície a tak sa do boja proti Bladeovi nebáli vytiahnuť samotného Draculu, ale čo z toho, keď to podali tým najbéčkovejším spôsobom a zlyhali takmer vo všetkom, čo predtým fungovalo. Ešte spočiatku sa mi to celkom páčilo, hlavne oceňujem nápad urobiť z Bladea vraha v očiach spoločnosti, niečo podobné sa v predchádzajúcich dieloch neriešilo a tak to mohlo do série priniesť nejaké oživenie. Lenže tomu sa film venuje len chvíľu a už je to len o hľadaní samotného Draculu, ktorý už ale asi ani horší byť nemohol, ale pozerať sa na to predsa len dá, tempo je výborné a stále sa niečo deje. Dosť zle je ale na tom obsadenie, rovnako ako v minulom diely ani tentoraz Blade nie je osamotený, ale pomáha mu celý tím, no to zloženie mi príde ako zlý vtip. Starý známy Kris Kris Kristofferson po chvíli skončí a nahradia ho Jessica Biel, ktorá je síce sympatická, ale to je tak všetko a to počúvanie hudby behom akcie bol teda riadne trápny nápad, Ryan Reynolds sa snaží byť neustále nad vecou a má jednu hlášku za druhou, ale vyjdu mu prinajlepšom tak dve, takže až na pár scén ma tu vôbec nebavil. A ten zvyšok ako slepá vedkyňa alebo technik s nadváhou mi už prišli ako z nejakej paródie. A o nič lepšie na tom nie sú ani záporáci, Dominic Purcell na Draculu nemá absolútne žiadnu charizmu a jeho podriadení teda tiež nemajú žiadnu upírsku eleganciu známu aj z minulých dielov. A tak samotný Wesley Snipes je tu charizmatickejší a zaujímavejší, než všetci ostatní dokopy, ale tiež ma sklamal, už nie je tak štýlový a asi ho hranie v tomto filme vôbec nebavilo. Skutočne takto nevhodne zvolené obsadenie si snáď ani nepamätám. A tak to mohla zachrániť aspoň akcia, ale aj tá je skôr sklamaním. Je jej pomerne dosť a typovo je totožná s predchádzajúcimi dielmi, ale súboje majú o dosť jednoduchšiu choreografiu a sú aj horšie natočené. A ten zvyšok zase mohol byť nápaditejší, nápady sa snažili vynahradiť rôznymi sci-fi zbraňami, ale tie sa tu vôbec nehodia. Takže celkovo sa tu akcia s predchádzajúcimi dielmi vôbec nedá porovnávať, ale predsa len taká úvodná naháňačka, finále alebo aj útek z policajnej stanice sú celkom obstojné. A moc sa nepredviedol ani David S. Goyer. Vizuálna stránka až na pár scén nie je najhoršia a na rozdiel od dvojky sa film konečne zase odohráva v atraktívnych lokáciách, ale tým klady končia, malo to byť serióznejšie. Takže pozerať sa na to dá, ale prvé dva diely sú omnoho lepšie. 54%(18.4.2011)

Hned na zaciatku vravim/pisem, ze ti, ktorym moje komentare a hodnotenia sedia, asi budu zo mnou suhlasit... ...aspon ja si to skromne myslim ;-)...zhrniem to v skratke...ako to uz u Blade byva, hudba jednoznacne nesklame (hip-hop&club music)...od zaciatku do konca ide o cistu "dřevořezbu"...Snipes sa pre Bladea jednoducho narodil...myslim, ze reziser Goyer natoci urcite este lepsejsiu akcnu pecku s urcite lepsejsim pribehom...inu...aj tak je Blade: Trinity skvelym "brainwasherom"...;-)(27.1.2005)

• mysicka

a dost!!!(9.3.2006)

• gouryella

Po nadprůměrném prvním a druhém díle vysloveně zklamání!!!! Nic než bezduché béčko ....(15.2.2005)

• Marius

Lamia. Vrykolak. Upír. Vampír. Deti noci. Nesmrteľní. Ich existencia alebo neexistencia nedala ľuďom od nepamäti pokoj. Preto ich natrvalo zaradili do svojej kultúry. Európske národy z nich spravili svoj folklór, mystici sú presvedčení, že niekoľkokrát ovplyvnili históriu ( Vlad Tepes, Gilles de Reil, Alžbeta Bathory). Spisovatelia ich poňali romanticky (Stoker), filozoficky (Anne Rice) alebo v nespočetných fantasy románoch ako stelesnenie zla. Filmári tento námet spracovali buď kvalitne (Interview with the vampire, Coppolov Dracula a V tieni upíra) alebo dementne (Queen of the Damned, Underworld, Blade I,II a najnovšie IIInity). Ale k samotnému filmu. Je zlý. Prečo ? Tak po prvé dokonca i zubná kefka, keby tu nejaká bola v zábere, musí vyzerať ultracool. Po druhé okrem Snipesa sú herci nuloví tak v akčných scénach ako aj v scénach, ktoré majú tvoriť rádoby dej. Po tretie deti zas prežijú. Po štvrté nelogičnosti. Tie kričia z každého dialógu a scény. Príklad : Nightwalkers majú problém so šírením biologickej zbrane a potrebujú čistú Draculovu krv, ktorá je „bez stoviek špinavých mutácií“ aby vírus pôsobil aktívnejšie na tú krv so stovkami mutácií. Skrátka logika dostáva brutálne na frak. A propos Dracula. Tento pornoherecký prototyp má byť predkom všetkých upírov ? Ďakujem neprosím. Po piate zúfalo vykráda niektoré dialógy z kníh Anne Rice. Film má odo mňa jednu hviezdičku, ale berte to ako 10% . 3, 33% za hudbu, 3,33% za akčné scény ...... a 3,33% za Bladeovu odpoveď na otázku kto sedí v Bielom dome. Vizuálne film ničím nezaujme, zrýchlené zábery ulíc sú len vykrádaním prvého dielu. Od roku 1994 mám jeden dosiaľ nesplnený sen. Ír Neil Jordan sadne do lietadla, vystúpi v New Orleans, odvezie sa za mesto, zaklope na správne dvere a s Anne Rice napíšu scenár k filmu ktorý bude začínať asi takto : Za stolom sedí mladík s blond vlasmi po plecia v čiernej koženej bunde a la 80te roky. V ruke drží brko, namáča ho do kalamára a do toho hovorí hlas Toma Cruisa : I am the Vampire Lestat. I´m immortal . More or less. The light of the sun, the sustained heat of an intense fire –these things may destroy me. But then again, they might not. Kamera zaberie pero, ktoré rukopisom konca osemnásteho storočia napíše : The Early Education and Adventures of the Vampire Lestat. Dúfam, že sa jeho splnenia raz dočkám.(21.2.2005)

• - Nevlastní dcera Bladeova bývalého spolupracovníka má při vysvětlování tohoto vtahu k němu v toulci na zádech jeden šíp, avšak v dalším záběru dva. (Pepy)

• - Od režie filmu upustil tvůrce předcházejícího dílu Guillermo Del Toro, který dal přednost svému vysněnému projektu Hellboy (2004). (imro)

• - Goyerův režijní debut ZigZag (2002) s Wesley Snipesem putoval rovnou na video. (imro)