• Brouk

Ať žije komerční věk !!!! X-krát sláva a x-krát fuj... Další, nesčetný případ pokračování a nastavovaných kaší poslední doby, které jsou už o ničem a mají jen jedinný úkol - natahat hejly buď do kina nebo koupit nějaký nosič a samozejmě náležitě za to zaplatit. Akční podívaná se spádem to sice je, ale takhle???? takhle lacině a podbízivě???? A co ten nelogický scénář??? To je na tom Wesley tak blbě, že bere takové role? Kdybych neviděl filmy předešlé, asi bych nebyl (možná) na hodnocení tak skoupý, ale "holt" já je viděl...(27.2.2005)

• Sobis87

První Blade byl poměrně svižnou a efektní akční peckou, kterou jsem svého času sjížděl na kazetě furt dokola. Blade 2 zase převážně těžil z toho, že se na post režiséra usadil Guillermo del Toro, který ho vyzbrojil parádní atmosférou, stylizovanými a hlavně zábavnými postavami (Ron Perlman je v tom filmu prostě boží!) a opět více než solidní akcí. A třetí Blade? Tak to je doslova průser. Příběh sice nebyl nijak zvlášť objevný v žádném z předešlých dílů, ale tohle je už pěkně recyklovaná kaše. To by se ale dalo přežít, kdyby se David S. Goyer neprojevil jako naprosto neschopný režisér, který selhává v tom nejdůležitějším na tomto druhu filmů - akci. Pár kamerových fines hned nedělá dobrou akční scénu a v tomto případě většina z nich troskotá pod vlivem nulové stylizace, absence jakékoliv nápaditosti a průměrné choreografie. Goyer, zdá se, stavěl většinu akce na co nejefektivněji nasnímaném (i zde ale má dost velké rezervy) "zpopelnění" upírů, které sice opravdu hezky vypadá, na vybudování akční scény ale rozhodně nestačí. I ta Snipesova macho póza se začíná v Blade: Trinity poněkud zajídat a chvílemi vyvolává spíše úsměv, zato Ryan Reynolds příjemně překvapil v tehdy pro něho ne ještě tak typické vážnější roli, na Jessicu Biel se dívá lépe než na všechny ty triky a Parker Posey na sebe taky dokáže náležitě upozornit. Největším průserem je ale samotný záporák a jak se říká, film je stejně tak dobrý jako jeho záporná postava. Tentokrát si to Blade bude muset rozdat se samotným vrchním násoskou - Drákulou. No a ten Drákula, přátelé, tak ten je v podání prkenného Dominica Purcella navlečeného do disco košile a kožených kalhot mnohdy ještě více k smíchu než Leslie Nielsen s umělohmotnou zubní protézou v Brooksových Drákulovinách. O charismatickém grázlovi, jakého ztvárnil Stephen Dorff v jedničce, si můžeme akorát tak nechat zdát, tohle je čirá katastrofa a jeden z největších castingových přehmatů. Původně jsem chtěl hodnotit film přeci jen o trochu kladněji, protože, musím přiznat, pár scén nebylo zrovna nejhorších a zmutovaní psi mě docela dost pobavili, ale ta gumová příšernost připomínající Power Rangers, ve kterou se šampón Drákula promění, filmu totálně podkopla nohy...a ještě mu rozdupla vejce. 30%(24.11.2009)

Tak od filmu, kde neherec Lincoln z Prison Break hraje Draculu, jsem čekal tak málo, že nakonec asi budu velmi shovívavý. Ve filmu je několik velmi otravných postav (upírka záporačka, ta trapka s lukem...) a celkově je film neuvěřitelně hloupý, až tupý. Jenže furt tam je Wesley Snipes jako Blade, který řeže upíry... A řeže je často. Na to se prostě kouká dobře. A k tomu naprosto nečekané překvapení ve formě Ryana Reynoldse, jehož postava hláškujícího mimoně je prostě perfektní a scény s ním patří k tomu nejlepšímu z filmu (úplně mě zahřálo u srdce, když tý nafoukaný rádobysexy upírce v podstatě řekl, že je pěkně hnusná). V tuhle chvíli jsem ještě neviděl Wolverinea, ale něco mi říká, že tamější Deadpool nebude Deadpool. Jenže Ryan Reynolds mě přesvědčil, že může být vynikající hláškující antihrdina, takže do momentálně připravovaného filmu s ním začínám vkládat velký naděje. Telegraficky kvality filmu: akce, Blade, akce, Ryan Reynolds, akce. S přimhouřenýma očima to pobaví - (5/10)(17.12.2009)

Vo filmových sériách je najdôležitejšia inšpirácia a nápady a to bladeovskej trojke chýbalo najviac. Túto dieru sa snažili zaplátať Snipesovou partiou lovcov, čo sa zčasti, hlavne Jessicou podarilo a myslel som, že to bude horšie. Po vizuálnej stránke však opäť skvelé, príbeh sa dal rozvinúť viac, chýbalo viac napätia, naopak, súboje boli podarené. No proste mi to vychádza na 70%.(20.8.2006)

přeháňky? no jistě! samozřejmě! je na každém, aby zvážil, kde je jeho etická poklidná mez. lehce zhrnu prvních 40 minut: akce, akce, občas keci, akce. no a tak podobně to pokračuje až do konce. jen těch slov je někdy moc. nejhorší je, když se začne místo keců vyprávět. herectví W.S. na nás ,,dýchne" hlavně (jen?) v akčních scénách, protože je v pohybu a nemusí působit chytře. a dracula není strašidelnej, ale hnusnej (budu toho blba šetřit). přesto vše - díky muzice v akci a velmi dobrému 5.1 ex - jsem měl občas pocit, že můžu skončit jako krevní konzerva. a tajně doufám, že spíš než nápad natočit další díl, zvítězí raději žízeň !(26.10.2005)

• - Při odhození jednoho z upírů Bladem (Wesley Snipes) ke zdi padá tato dříve, než se jí upír dotkne. (Pepy)

• - Jessica Biel rozbila při střelbě z luku kameru v hodnotě 300 tisíc dolarů, ve scéně, kdy měla od režiséra příkaz mířit jejím směrem. (POMO)

• - Goyerův režijní debut ZigZag (2002) s Wesley Snipesem putoval rovnou na video. (imro)