Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

• Malarkey

Zakončení trilogie se vážně nepovedlo. Ne, že by bylo natočené špatně, ale příběh je příšerný, všechno co lze se pokazí a vůbec divákovi nedává šanci na obrození něčeho, co si ve světě filmu drželo pojem Legenda. Blade: Trinity je jeden z prvních filmů, který jsem viděl v angličtině s anglickými titulky a absolutně mi to nevadilo. Akční scény, na kterých si film stojí už nejsou tak stylové a co je horší, a možná jsem s tím už otravný, hudební vložka je opravdu nepovedená. A proč to tu řikám? Protože právě Blade je díky ní tak slavný a sledovat film, kde se mu život hroutí jak domeček z karet není potěšující. Já vlastně nemůžu na tomhle filmu najít nic kladného. Špatný rozhodně není, ale dobrý pocit z něj nikdy mít nebudu. --- Říkáme si Noční lovci. - Zní to jako název nějaké pohádky. - No chtěli jsme si říkat Gumídci, ale to už je obsazené.(6.10.2007)

Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Fatal - The RZA [3:43] ,2. I Gotta Get Paid - Lil' Flip/Ghostface Killah/Raekwon [3:49] ,3. When the Guns Come Out - WC/E-40 [4:09] ,4. Thirsty - Black Keith/ODB [4:04] ,5. Daywalkers (Foot Chase) - Ramin/RZA [2:34] ,6. Party in tha Morgue - Kool Keith [6:56] ,7. Skylight - Overseer [4:59] ,8. Hardwax - Manchild [3:06] ,9. Bombs Away - Paris Texas [3:28] ,10. Weapons of Mad Distortion - Crystal Method [4:50] ,11. The Blood - Black Lab [4:08] ,12. Blade's Back - Ramin Djawadi [4:03](10.6.2011)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $52,411,906Tržby Celosvetovo $128,905,366║ Mohla to byť výborná trilógia ale to by nesmel byť na film pozvaný začínajúci režisér David S. Goyer, neznamená že dobrý scenárista musí byť zákonito aj dobrý režisér, čo je vidieť hlavne v tomto prípade. Po sľubnom začiatku to ide rapídne dolu vodu a nevýraznosť posledného dielu spadá miestamy takmer do B-éčkovej kategórie, nezachránia to ani nové postavy v podobe Hannibal a Abigail Whistler, škoda. A tento počin bol aj koniec Snipesovej kariery, netreba sa ani čudovať! presnejšie by som dal 30% nič viac(28.10.2005)

Prvé dva diely mám veľmi rád, sú to pre mňa žánrové klasiky, ku ktorým sa pravidelne vraciam, no o tomto treťom pokračovaní to rozhodne povedať nemôžem. Tvorcom nechýbali ambície a tak sa do boja proti Bladeovi nebáli vytiahnuť samotného Draculu, ale čo z toho, keď to podali tým najbéčkovejším spôsobom a zlyhali takmer vo všetkom, čo predtým fungovalo. Ešte spočiatku sa mi to celkom páčilo, hlavne oceňujem nápad urobiť z Bladea vraha v očiach spoločnosti, niečo podobné sa v predchádzajúcich dieloch neriešilo a tak to mohlo do série priniesť nejaké oživenie. Lenže tomu sa film venuje len chvíľu a už je to len o hľadaní samotného Draculu, ktorý už ale asi ani horší byť nemohol, ale pozerať sa na to predsa len dá, tempo je výborné a stále sa niečo deje. Dosť zle je ale na tom obsadenie, rovnako ako v minulom diely ani tentoraz Blade nie je osamotený, ale pomáha mu celý tím, no to zloženie mi príde ako zlý vtip. Starý známy Kris Kris Kristofferson po chvíli skončí a nahradia ho Jessica Biel, ktorá je síce sympatická, ale to je tak všetko a to počúvanie hudby behom akcie bol teda riadne trápny nápad, Ryan Reynolds sa snaží byť neustále nad vecou a má jednu hlášku za druhou, ale vyjdu mu prinajlepšom tak dve, takže až na pár scén ma tu vôbec nebavil. A ten zvyšok ako slepá vedkyňa alebo technik s nadváhou mi už prišli ako z nejakej paródie. A o nič lepšie na tom nie sú ani záporáci, Dominic Purcell na Draculu nemá absolútne žiadnu charizmu a jeho podriadení teda tiež nemajú žiadnu upírsku eleganciu známu aj z minulých dielov. A tak samotný Wesley Snipes je tu charizmatickejší a zaujímavejší, než všetci ostatní dokopy, ale tiež ma sklamal, už nie je tak štýlový a asi ho hranie v tomto filme vôbec nebavilo. Skutočne takto nevhodne zvolené obsadenie si snáď ani nepamätám. A tak to mohla zachrániť aspoň akcia, ale aj tá je skôr sklamaním. Je jej pomerne dosť a typovo je totožná s predchádzajúcimi dielmi, ale súboje majú o dosť jednoduchšiu choreografiu a sú aj horšie natočené. A ten zvyšok zase mohol byť nápaditejší, nápady sa snažili vynahradiť rôznymi sci-fi zbraňami, ale tie sa tu vôbec nehodia. Takže celkovo sa tu akcia s predchádzajúcimi dielmi vôbec nedá porovnávať, ale predsa len taká úvodná naháňačka, finále alebo aj útek z policajnej stanice sú celkom obstojné. A moc sa nepredviedol ani David S. Goyer. Vizuálna stránka až na pár scén nie je najhoršia a na rozdiel od dvojky sa film konečne zase odohráva v atraktívnych lokáciách, ale tým klady končia, malo to byť serióznejšie. Takže pozerať sa na to dá, ale prvé dva diely sú omnoho lepšie. 54%(18.4.2011)

Hned na zaciatku vravim/pisem, ze ti, ktorym moje komentare a hodnotenia sedia, asi budu zo mnou suhlasit... ...aspon ja si to skromne myslim ;-)...zhrniem to v skratke...ako to uz u Blade byva, hudba jednoznacne nesklame (hip-hop&club music)...od zaciatku do konca ide o cistu "dřevořezbu"...Snipes sa pre Bladea jednoducho narodil...myslim, ze reziser Goyer natoci urcite este lepsejsiu akcnu pecku s urcite lepsejsim pribehom...inu...aj tak je Blade: Trinity skvelym "brainwasherom"...;-)(27.1.2005)

• - Když Hannibal vypráví Bladeovi o Draculově návratu, ukazuje mu komiks „Tomb of Dracula“ číslo 55. O něco dříve (číslo 10) se v této sérii objevila poprvé postava Bladea - psaly se právě ranná 70. léta dvacátého století. (imro)

• - Jedna z televizních upoutávek na snímek byla stáhnuta po jednom dni vysílání, Jessica Biel v ní byla totiž uvedená jako Jessica Alba. (imro)

• - Ryan Reynolds přibral kvůli své roli 25 liber. (POMO)