Reklama

Reklama

Upíři v čele s Danicou Talosovou vyhledají v syrské poušti pyramidu, v níž spí superupír Dagon. Potřebují ho k boji proti Bladeovi a vzorek jeho krve k tomu, aby umožnili upírům pohyb na denním světle. Zatímco Blade zlikviduje další z upírských skrýší, nastraží na něj protivníci past. Její vinou se lovec stane středem pozornosti policie a bezpečnostních složek, takže zanedlouho vtrhne do Whistlerovy továrny komando FBI, vedené agenty Cumberlandem a Halem. V boji se sice Whistlerovi podaří zničit počítačová data, v následné explozi však patrně přijde o život. Blade je zajat, když však přizná vraždu více než tisícovky upírů a jejich přisluhovačů, je pokládán za pomateného psychopata. Psychiatr Vance, který je jeho případem pověřen, je však jedním z přisluhovačů a přivolá Danicou vedené upíry. V poslední chvíli Bladea nečekaně zachrání ozbrojený Hannibal King a odvážná lukostřelkyně Abigail. Patří k organizaci Nočních lovců, kteří stejně jako Blade bojují s upíry. V jejich štábu se Blade seznámí se zbraňovým expertem Dexem, slepou vědkyní Sommerfieldovou, která vymyslela virus proti upírům, a její dcerou Zoe. Aby byl virus účinnější, je třeba získat vzorek Dagonovy krve. Blade se s Nočními lovci neochotně spojí, začnou likvidovat přisluhovače upírů a pátrat po jejich hlavním sídle. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (514)

Lima 

všechny recenze uživatele

Moje ostravská babička by pro to měla výstižné označení - "chujovina". "Trojce" Bladea chybí to, co zdobilo předchozí části. Působivou atmosféru a solidní příběh prvního Bladea a Torovu akční explozivitu "dvojky" vystřídal připitomnělý scenář, nic moc akce, úděsný castingový omyl v podobě Draculy a zejména fakt, že Goyer je opravdu slabý režisér (i s přihlédnutím k faktu, že se jedná o debut). ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Pozitiva: Charismatický hláškař Ryan Reynolds, hezoučká tvářička Jessicy Biel, Wesley a několik málo stylových hrátek rychlých obrázků s moderní hudbou. Negativa: Veškerá akce a vůbec Goyerova režie celkově - tomu chlapíkovi asi někdo nakukal, že všechno se dá uhrát podhledama (jenže nic se nemá přehánět, dvojnásob, když to v Goyerově pojetí zas až tak cool není). Důvody ke kastraci: Dracula. Kill that guy, fuck that guy... hlavně ať už se na plátně nikdy neobjeví. Zlatý Roxburgh z Van Helsinga! Přitom i ten mě neskutečně štval. Bída s nouzí, ale AVP nebo Catwoman jsou ještě mnohem mnohem horší. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Jednotka bola prvá, dvojka bola Guillerma del Tora. Trojka je tretia a nikoho. David S. Goyer iba remeselne, bez náznaku osobitého režijného dotyku zrežíroval rutinný scenár, často si otrocky vypomáhajúci s otrepanými motívmi a klišé. Videoklipové akčné sekvencie sú možno trochu umelé, ale vďaka hyper-dynamickému soundtracku a hlavne hláškovaniu Ryana Reynoldsa držia film nad vodou. Jessica Biel je sexy, škoda že hrá dvanáste husle. Celkovo ale stále zábavnejšia blbina, než som čakal po desivých reakciách. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Atmosféra vymizela stejně jako potenciál hrdiny spolu s rozmanitostí jeho nepřátel a tahle upírská záležitost raději neměla spatřit světlo světa. Vše je tady sice na první pohled v pořádku, ovšem k samotné látce je přistupováno s trestuhodným (ne)zápalem a entuziasmus tvůrců se negativně projevuje i na kvalitě hereckých výkonů, které s přihlédnutím na obsazení nových rolí zřejmě ani nemá cenu komentovat. Divák může chvílemi nabýt dojmu tovární výroby na směny, rozhodně však přijde o všechny iluze o nějaké osobitosti. Takto se dobrá komerce vážně nevyrábí. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

První díl je atmosférická klasika, která je v mém osobním žebříčku zatraceně vysoko. Dvojka sice postrádá onen "nádech" jedničky, ale jde o natolik akčně úderné béčko, že mi nedělá problém to akceptovat. Třetí díl nemá nic. Je to vykastrovaný slepenec předchozích dílů, který paradoxně selhává výhradně tam, kde dominovali jeho předchůdci - hlášky, obsazení a akce. Goyer se měl vykašlat na režii a zůstat jenom u psaní scénářů. Ale alespoň nemá na koho svádět pohřbení série - tohle je čistě Goyerův průser... ()

Galerie (176)

Zajímavosti (35)

  • Konec titulků obsahuje scénu, ve které Blade jede ve svém autě zabít dalšího upíra. (StevenW.)
  • Jedna ze členek Nočních chodců bije skupinku upírů v metru, přestože ti by měli být rychlejší a silnější než obyčejní lidé. (Pepy)

Související novinky

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle…

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil…

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je…

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy…

Reklama

Reklama