Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

USA, 2004, 109 min (Director's cut: 117 min)

• Marigold

Se zvědavostí jsem čekal, zda v blbosti trojka trumfne jedničku a v podstatě jsem nebyl zklamán. Scénář je opět ejakulátem mysli, která snad až příliš hltá céčkové akční filmy a ty nejhorší komiksy. Neustálá touha přesvědčit svět, že Blade je něco víc než stupidní střílečka a že se vymyká upírským filmům, je kouzelná a všudypřítomná. Faktem je, že s Draculou, který vypadá jako luxusní gigolo, na košili nosí připnuté ocelové pláty a při útěku vypadá jako uličník, který v zahradnictví ukradl kilo hrušek, se to snad ani podařit nemůže. Blade: Trinity prostě zůstává úsměvným blábolem o bandě vyhulených typů s neujasněnou sexuální orientací, co si říkají upíři a o sošném černochovi, který zvládne 113 minut bez jediného projevu emoce. Je to zkrátka kalibr. Vizuální složka je ovšem oproti prvnímu dílu na velmi slušné úrovni, celé je to klipoidní a post-matrixoidní, prostě koukatelné. Snaha o povinný cool odér vychází zpola slušně, zpola naprosto směšně. Jediný důvod, proč nedám odpad, jsou právě některé akční scény. Koneckonců, je to akční film. I když by Blade chtěl do vyšší ligy. Na to má ale přliš řidké trenky.(2.8.2006)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $52,411,906Tržby Celosvetovo $128,905,366║ Mohla to byť výborná trilógia ale to by nesmel byť na film pozvaný začínajúci režisér David S. Goyer, neznamená že dobrý scenárista musí byť zákonito aj dobrý režisér, čo je vidieť hlavne v tomto prípade. Po sľubnom začiatku to ide rapídne dolu vodu a nevýraznosť posledného dielu spadá miestamy takmer do B-éčkovej kategórie, nezachránia to ani nové postavy v podobe Hannibal a Abigail Whistler, škoda. A tento počin bol aj koniec Snipesovej kariery, netreba sa ani čudovať! presnejšie by som dal 30% nič viac(28.10.2005)

• castor

Čekal jsem málo a dostal o něco méně. Scénář? Nenajdete!! Celá série je pohříchu přeceňovaná, přesto nemálo scén dosáhlo příjemných kvalit, vždy okořeněné kvalitním soundtrackem. Vše to kdysi začalo relativně zajímavým příběhem, charismatickými hrdiny a dusnou atmosférou. U třetího dílu si ale akční oddychovku představuji kapánek jinak.. nejednou jsem se nachytal, jak se nudím. Přesto je pozitivní, že si ultradrsný WS k sobě přibral dva parťáky, i když herecky z nich nikdo nic nevytřískal. Ostatní casting je velký omyl, chovající se jako loutky na provázku. Nejvíce mě potěšila asi ona scénka s agresivním pejskem. Stylově je třetí Blade sice vybroušený, ovšem bez jakékoliv osobitosti. Sterilní, bez invence. Buch, bác, nuda. 30%.(27.10.2006)

Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Fatal - The RZA [3:43] ,2. I Gotta Get Paid - Lil' Flip/Ghostface Killah/Raekwon [3:49] ,3. When the Guns Come Out - WC/E-40 [4:09] ,4. Thirsty - Black Keith/ODB [4:04] ,5. Daywalkers (Foot Chase) - Ramin/RZA [2:34] ,6. Party in tha Morgue - Kool Keith [6:56] ,7. Skylight - Overseer [4:59] ,8. Hardwax - Manchild [3:06] ,9. Bombs Away - Paris Texas [3:28] ,10. Weapons of Mad Distortion - Crystal Method [4:50] ,11. The Blood - Black Lab [4:08] ,12. Blade's Back - Ramin Djawadi [4:03](10.6.2011)

• Tom Hardy

První díl je atmosférická klasika, která je v mém osobním žebříčku zatraceně vysoko. Dvojka sice postrádá onen "nádech" jedničky, ale jde o natolik akčně úderné béčko, že mi nedělá problém to akceptovat. Třetí díl nemá nic. Je to vykastrovaný slepenec předchozích dílů, který paradoxně selhává výhradně tam, kde dominovali jeho předchůdci - hlášky, obsazení a akce. Goyer se měl vykašlat na režii a zůstat jenom u psaní scénářů. Ale alespoň nemá na koho svádět pohřbení série - tohle je čistě Goyerův průser...(8.12.2005)

• - Od režie filmu upustil tvůrce předcházejícího dílu Guillermo Del Toro, který dal přednost svému vysněnému projektu Hellboy (2004). (imro)

• - Ve filmu Blade (1998) Blade (Wesley Snipes) tvrdí, že pozná upíra dle jeho chůze a pachu, přesto zabíjí člověka v domnění, že je to upír. (Pepy)

• - Po Guillermovi Del Torovi se měl na režisérskou stoličku usadit německý režisér Oliver Hirschbiegel, ale musel se jí vzdát kvůli natáčení jiného projektu, jednomu z nejnavštěvovanějších německých filmů v historii - Pádu Třetí říše. (imro)