Demokratická polícia založená v roku 1945 regrutuje spoľahlivých a mladých ľudí. Hlavné mesto je silne spojené s takmer všetkými druhmi zločinu - vydieraním, lúpežami a inými násilnými trestnými činmi. Gábor Sipos sa po nábore tiež stal policajtom a spolu so svojimi spolupracovníkmi sa podieľa na nepretržitom vyšetrovaní a jeho výsledkom je dopadnutie dvoch gangov, zaistenie sídla zločincov a tiež zajatie Herkusa Doenciho, významného zločinca a bývalého vojenského ostreľovača. (dyfur)

dyfur

......dobre zobrazené povojnové reálie-ozaj pôsobili reál-ne :) .....hlavný predstaviteľ mi bol povedomý - tušil hral v seriáli Linda.....nejednalo sa však o nejakú detektívku -skôr o  náhodné a pomerne nesúvisiace prípady - kde logika nebola napr. policajt so samopalom niekoho dopadne v noci v obchode - policajt je sám- a začne si písať meno páchateľa a ten....ho zastrelí....hmm asi to nečakal....také niečo ako ruky hore a k stene sa ešte asi neučil .....vyriešenie prípadov je vecou náhody -  zložité logické konštrukcie tu iste nie sú.....ale rozhodne doporučujem - zaujímavé. ()