Syndikát smrti

Hajo Janssen

Shawn Simons

Josh Muscatine
  • The_God

Neskutečná blbost. Evidentně nebyly peníze na kompars, takže všechny řadové zločince hraje pár chlapů v černých kuklách (a moc bych nedal za to, že hrají i SWAT tým). Výkony herců jsou spíše průměrné nebo horší, rádobybojové scény jsou tak nudné, že byste s nimi mohli uspávat své děti, celý scénář je jedno klišé za druhým a nebyla jediná scéna, která by mě nějak překvapila, nebo kterou bych, nedejbože, nepředpokládal. Jediná příjemná věc v celém filmu je docela hezká Heather M. Marsden, v hlavní roli a pak Lorenzo „Odpadlík“ Lamaz v roli hlavního záporáka.(13.12.2008)

• xaver

Další šílená pitomina. Divák musí postupně z těchto snímků nabývat pocit, že mafie po celém světě posílají své perspektivní "kádry" na výcvik do tajných služeb, no a když náhodou udělají nějakou botu, tak má mafie vysvičeného zabijáka. No jako nápad to zase není až tak špatný. Ale ten snímek patří zaručeně na smetiště.(17.6.2012)

Kopněte ji do kolena! Úžasný film. Na jednu stranu to je béčkový akční film bez děje, který by za něco stál, a na druhé straně neuvěřitelná komedie, plná nadsázky. Akční sekvence beze zbraní v podání pěkné a sympatické hlavní hrdinky byly výborné a přestřelky kýč jedna báseň. Slepé náboje byly vidět na sto honů, padouch je zasažen až po několika výstřelech z brokovnice na střední vzdálenost, zastřelení bez žádné zjevné známky zásahu padají na zem a já se královsky bavím. Kromě brokovnic neschází ani automaty a jiné pěkné hračky. Kamenem úrazu tohodle filmu jsou ale dialogy. Od takovýchto filmů nikdo promakanou psychologii postav neočekává, ale tak nějak doufá, že se v nich nebude moc konverzovat. Dialogy mezi padouchy ale byly skvělé, nechyběly drsné až brutální scény, místy docela zarážející a realistické (Samantha si ošetřuje průstřel atd.). Spousta neočekávaných zvratů. Pár příjemných detailů, kterým se mainstreamová tvorba zuby nehty vyhýbá. Při romantických scénách přece nemůžou být (až na pár světlých výjimek) vidět zranění hlavní hrdinky nebo hrdiny. Tenhle film jsem viděl omylem po xXx. Chtěl jsem si udělat poslední nálev mého oblíbeného čaje a na obrazovce se objevilo tohle. Po zhnusení z xXx (snížím hodnocení na * a přidám zdrcující kritiku) jsem si spravil chuť. Čtyři hvězdičky jsou možná přehnané, ale mě Syndikát smrti opravdu mile překvapil. Škoda, že se většina béčkových (nejen) akčních filmů bere tak vážně. Ta zbraň se mi líbí.(10.5.2008)

• kinderman

Jednou dvakrát do roka si vědomě dopřeju výživný jednohvězdičkový osmdesátiminutový vývar kategorie C, tento navíc aspiruje na Cenu ekumenické poroty za nejstupidnější český název, protože celý ten syndikát smrti zde reprezentuje Lorenzo „Odpadlík“ Lamas operující z plechové boudy kdesi uprostřed zapleveleného šrotiště.(11.5.2008)

• vlKousek

Stačila mi první scéna, kdy se kamera točí okolo zmatených mafiánů jako na kolotoči,když na ně někdo vystřelí ze zamaskovaného úkrytu. Tohle je asi vrchol v efektech tohoto "trháku". Načež týpek neudělá nic lepšího než že se odmaskuje (velice strategické) a všechny bezproblémově postřílí, no opravdu komedie největší....když se k tomu ještě přidají tupé scénáře typu (gangster řve:"kopni jí do kolena":D), nemožná kamera, příběh, který to nemá, tak to dohromady vytvoří nejtupější film, co jsem za dlouhou dobu viděl.....good job Dustine Rikerte (patrně režisér, ikdyž si myslím, že se jedná spíše o člena pomocného týmu neandrtálců)....(8.1.2009)