Reklama

Reklama

Meč spravedlnosti

  • Velká Británie Day of Wrath (více)

Obsahy(1)

V temných časech španělské inkvizice, chamtivost, mučení a smrt zachvátila provinční městečko. Místní šerif Ruy de Mendoza (Christopher Lambert) bojuje se zákeřností, zradou a intrikami, aby odhalil tajné spiknutí. Bude si ovšem muset vybrat mezi povinností nebo ochranou své rodiny. (oficiální text distributora)

Recenze (29)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo. Ačkoliv mě možná mnozí budou kamenovat, ale Meč spravedlnosti ve mě částečně evokoval vzpomínku na Jméno růže. I zde jde o otázku fanatické víry a i zde se objevují záhadné mrtvoly. Co se filmařiny samotné týče, jedná se o čistý průměr, ale oslovilo mě samotné téma a moc se mi líbilo vyústění celého příběhu. A stejně tak se mi líbil Christopher Lambert. Zrovna tenhle film má podle mě nízké hodnocení jen proto, že v něm hraje tenhle nepříliš talentovaný herec. Nicméně já jsem spokojen. Šema Jisra´el! 70% ()

mirkath1 

všechny recenze uživatele

Neměla jsem ani ponětí, že i tohle má na svědomí inkvizice. Musel to být hrozný život.Přece pro všechny věřící je jen jeden Bůh-třebaže má jiné jména. Víra vůbec je špatná věc-plodí jen násilí a to má být ten milosrdný Bůh, ke kterému zvedají tváře a prosí o zázrak.?Nerozumím tomu a vlastně ani nechci. Zřejmě by se lidé v míru asi neskutečně nudili. Lambert zvládl roli opět na výbornou a jinak jsem ráda za málo známé tváře-nic mě při sledování nerušilo. Doporučuji-80% ()

Reklama

Kordus 

všechny recenze uživatele

Mám rád Christophera Lamberta a nestydim se za to. Můj vřelý vztah k němu započal už roku 1994, kdy jsem viděl Tarzana, pána opic a Highlandera 1 a stále trvá. A tak mne potěšilo, když jsem ve videopůjčovně zahlédl DVD s tímto filmem. Nejen proto, že už dlouho jsem s Chrisem nic neviděl, ale zároveň jsem byl rád, že ještě žije a stále hraje. Obal lákal na temné doby španělské inkvizice, zákeřnosti, intriky a zradu. A tak jsem neváhal a sáhl do peněženky. A ani toho moc nelituji. Lambert si stále udržuje své charizma a pokud upře svůj pohled do kamery, lze jen velebit jeho tupozrakost. Ale je mu padesát, což se nějak projevit muselo a v tomhle případě to odnesly souboje. Kde jsou ty doby, kdy máchal katanou a stínal hlavy oškliváků za zvuku Prince of the Universe. Jeho současná práce s mečem připomíná veslování - mááách, pauza, napínáme síly, mááách, pauza... Pomalé, nepřesné... být to realita, asi by moc dlouho nepřežil. Jak zde píší již jiní, film vypadá místy trochu jako televizní inscenace, herci jsou proměnlivých kvalit a často jsou nuceni vyslovovat stupidní repliky za účasti stupidních gest či pohybů. Naštěstí pak příjde Lambert, vrhne pohled do kamery a člověk přimhouří oko. Meč spravedlnosti je průměrný až podprůměrný film, ale u jeho sledování jsem netrpěl, příběh mne docela zaujal a ... je tam Lambert :), takže za tři. ()

dustur 

všechny recenze uživatele

Christophera Lamberta mám rád ,a ako nieje to zlý film , ale zas ani najlepší to nie je.... Film má príjemné situácie a niake tie dobré scény....,ale to nestačí ktomu aby to bol dobrý film... Maďarská herečka Oroszlán Szonja , ktorá má chválabohu iba krátku úlohu,ale ona mi tu nepasovala ,či už ako manželka Christophera Lamberta , vlastne to je jedno....,ale ona nieje dobrá herečka ,ona môže byť len rada že si zahrala vedľa Christophera Lamberta.... Moje hodnotenie filmu sú slabé dve hviezdičky.: 2 / 5 ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Film je to pojaty ako moderna detektivka, ktora sa akurat odohrava v 15. storoci. Co k sebe vôbec nepasuje a vrcholom trapnosti je sialeny Lambertov vykon vdaka comu som mal pocit, ze sledujem nejaku parodiu. Je to skoda, lebo vyprava je slusna a v tych kulisach by sa dal natocit nejaky uplne ina lepsi film. Som ale rad, ze som to nemusel vidiet v kine, pretoze bez pretacania by som od nudy zdochol. 3/10. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama