Tajná zpověď

Curtis Petersen

Gary Howsam

Nick Rotundo

Scénografie:

Liesl Deslauriers (set dekoratér)

Kostýmy:

Diana Irwin

Krimi drama z prostředí církve vždycky skýtá možnost neotřelého příběhu. V tomhle případě ale zůstala ta možnost zbytečně nevyužitá, především vinou docela slabého scénáře. A je to škoda, protože ta zápletka (vražda se souvislostí ku zpovědi a zpovědnímu tajemství, dilema kněze ve vztahu k Víře, Církvi a Člověku i alibizmus a pokrytectví církevních hodnostářů) mohla být pojatá daleko zajímavěji. Vše pak rámuje rutinní režie začínajícího Lewina Webba a ve výsledku pak - až na pro drama zbytečně přepjatý závěr - jde jen o další průměrný (budiž tedy dobrý :-) americký film. Škoda... - - - P.S. Proč pak český distributor změnil vcelku smysluplný originální název filmu na "Tajná zpověď", ví asi jen Bůh. Asi tam ve firmě HCE nějaká hloupá ovce neví, že každá zpověď je přece VŽDYCKY tajná... Svatá prostoto... :-((19.3.2007)

• BOURQUE

Priemerný scenár pre TV film, ale bez väčšej režisérskej fantázii. Priemerný CH. Slater. Osobné hodnotenie: 61% (**) (29.3.2016)

Ako poznamenal igi B. zbytočne neuvyužitý pôvodne dobrý námet. Okrem toho chválim ešte výkon Christiana Slatera, ktorý bol pre mňa akousi zárukou akej takej kvality. Čo mne ale úplne vadilo na tomto filme bola kamera. Jednotlivé spoty a prestrihy horšie ako v argentínskej telenovele natočenej za jedno poobedie. Ani by som nedal 3* ale Slater je môj obľúbený herec a vidieť ho ako kňaza bolo vcelku zaujímavé. Amen.(16.6.2009)

50 %(13.5.2011)

• - Lewin Webb soutěžil o cenu DGC Craft, kterou uděluje asociace kanadských režisérů za nejlepší režii. (Terva)