poster

Volavka III

 • Hongkong

  無間道III:終極無間

 • Hongkong

  Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan

 • Čína

  Wu jian dao III: Zhong ji wu jian

 • Čína

  無間道III:終極無間

 • anglický

  Infernal Affairs III

 • Slovensko

  Volavka 3

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Hongkong / Čína, 2003, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  *****

  Tony Leung je ohromný herecký talent, v tomto díle to dokazuje snad nejvíce, má charisma a charakter, které prakticky skoro nikdo nedokáže přebít. Přibyly nám zde nové postavy, které nejsou zbytečné, co se týče děje nechci spoilovat, ale musel jsem tento díl vidět 2x nebo 3x , enž mi blyo kompletně jasné, ahá tak o tomto je... Velmi dobře promyšlené twisty, dramatické pnutí je všudypřítomné, trocha akce, výborná psychologie postav. Bylo to stejně napínvé a promakané jako jednička, v žádném případě nejde o mlácení prázdné slámy a zbytečný titul ždímající slávu jedničky. Je snad nadbytečné dodávat, že všichni herci odvedli perfektní výkon a hodí se do svých rolí.(29.12.2008)

 • genetique
  ****

  Podľa mňa vynikajúca a veľmi porovnávateľná s prvým dielom. Prvá polhodinka pôsobí dosť nevyrovnane, ale postupné psychologické reči a pekne postupná pojitosť s prvým dielom do jednej veľkej súhry dávajú tejto trilógii výnimočnosť. Veľmi prekvapujúci, dojímavý a skutočne premyslený záver. Ozaj dobré! 80%.(16.4.2006)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Suverénně nejhorší ze všech tří dílů. Snaha vecpat do dvou hodin vše nedořečené, špatně pochopené a vůbec nemyšlené vyústila v tragikomickou směs, která se svým autorům dokonale bortí pod rukama. Jediné, co se mi opravdu líbilo byly sice v celkovém kontextu úplně zbytečné, ale velmi příjemně mile humorná Yanova sezení u lékařky. Až mě napadlo, otcové Volavek měli zapomenout na kriminální drama a raději natočit romantickou komedii o vztahu práskače a psychiatričky. Toto je bohužel jediné vybočení ze sledu více či méně zmatených scén, které se svou snahou o dovysvětlení úplně všeho do sebe zamotaly jako instantní nudle. Oproti minulým dvěma filmům mě též překvapila neprofesionalita, jmenovitě ve filmovém provedení minulosti - naprosto jinak vypadající Yan v nově natočených scénách, které se odehrávaly v době první Volavky mne zvláště v kontrastu s černobílými flashbackovými záběry nutil úpět. Překombinované, nekonzistentní, místy zoufalé.(6.1.2009)

 • KlonyIlony
  ****

  Třetí díl diváka zavede do sféry vzpomínek, snů, iluzí, halucinací jediné přežívající hlavní postavy z předešlých dvou částí (narativ je ale velmi nechronologický, takže se zde jsou epizody s Yanem, Samem apod.). Po úspěšné eliminaci všech zlých i dobrých chlapů, kteří mu stáli v cestě se inspektor Ming chce sám stát “dobrým poldou”, ale siť kterou pracně splétal polapí i jeho. Mingova existenční krize mi v prvním díle přišla tochu plytká, ale po shlédnutí dalších dvou dílů bych řekl, že se jednalo o pouhou předehru – děj vás dokáže naprosto strhnout a zavěr zapůsobí jako poslední tah mistrova štětce na obrazu; jako domalování panenek na očích draka. Film rozkrývá souvislosti z předešlých dvou částí, je asi nejvíce epizodický. Hodnoceno zvlášť by u mě jednotlivé dily dostaly po čtyřech hvězdách, kumulativní efekt ake přesahuje součet zážitků z jednotlivých dílů trilogie. Celkově bych trilogii dal *****. Wai Keung Lau a Siu Fai Mak zplodili nového Kmotra.(6.7.2011)

 • Lacike
  ***

  Treti diel je pojaty ako detektivka v ktorej sa patra po poslednom zo Samovych spionov. Cele to patranie mi pripada dost nezazivne. Cely cas sme v neistote, ci je tym spionom nova dost nesympaticka postava, ale na môj vkus to bolo natolko nudne, ze ma rozuzlenie ani nesokovalo. Okrem patrania, ktore sa odohrava po udalostiach jednotky sledujeme mnozstvo flashbackov, ktore sa odohravaju pred jednotkou ale po dvojke v ktorych stravime zase nejaky cas aj s postavou Yana. No a aby to bolo este zamotanejsie tak od druhej polovice filmu zacne Mingovi z vycitiek svedomia uz dost solidne preskakovat a zacne mat halucinacie, pripadne sa prelina scena z minulosti a sucasnosti. Asi sa v tom niektori divaci stratia. Mne to cely cas pripadalo prehladne a vedel som kedy sa jedna o sucasnost, minulost, halucinaciu. Napriek tomu ma to nudilo a tesil som sa na to, kedy to skonci. Zaver je dobry. Ming dostane, co si zasluzi. Tento diel ma bavi z celej trilogie najmenej a keby nebol jej sucastou, tak si ho pozriem maximalne raz. Takto ho musim zakazdym nejak pretrpiet. Skoda, ze z dvojky a trojky nezostrihaju jeden film. Bolo by to lepsie. 5/10.(6.11.2016)