poster

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

 • USA

  Starship Troopers 2: Hero of the Federation

 • Slovensko

  Hviezdna pechota 2

 • Slovensko

  Vesmírna pechota 2

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

USA, 2004, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  *

  Tento film rozhodně neměl vzniknout...Je znát, že jde o nízkorozpočtovou, televizní produkci a tudíž asi nikoho nepřekvapí, že postrádá všechny klady jedničky. Co se dalo, to scénáristé, herci, trikaři pokazili a výsledek je dost hrozný. Komu se líbila první Hvězdná pěchota, měl by se tomuto sh*tu vyhnout obloukem....(26.9.2004)

 • monolog
  ****

  Scénáristicky slušné horrorově laděné SF béčko. Burgi jako drsnej voják mi sedí mnohem víc než vyholení mladíčci z jedničky. Díky nízkému rozpočtu se autoři vrhli spíše než na speciální efekty na děj a prokreslování charakterů postav, a přestože kvůli málo penězům se jim nepovedlo sehnat nijak extra známé nebo dobré herce, výsledek není k zahození. Unavují mě už poslední dobou bombastickými triky přecpané áčkové produkce za stamiliony, bez nějakých lepších postav nebo rozumného děje... Dávám čtyři hvězdičky (o jednu víc, než bych dal v případě adekvátního hodnocení snímku místo nynějších mizerných 23%). Kdysi jsem četl předlohu a tento film s ní moc společnýho nemá (to ale ani první díl), Každopádně tento se mi líbil možná i o něco víc než jednička.(22.7.2011)

 • Cervenak
  ***

  Zďaleka nie až taká hrôza, ako by sa podľa tunajších hodnotení a komentárov mohlo zdať. Treba asi hneď na začiatku akceptovať fakt, že je to direct-to-DVD za pár šupov a teda nemá žiadny zmysel porovnávať to s Verhoevenovým drahým veľkofilmom. Pretože lacnota, vďaka ktorej sa to celé odohráva v jednom objekte obkľúčenom chrobákmi, je jediná vážnejšia výhrada, ktorá mi napadá. Dej a dialógy vykazujú prekvapivo nízky koeficient stupidity (napokon, napísal to Ed Neumeier, scenárista jednotky a autor takých sci-fi klasík ako napr. RoboCop) a akcie, chrobače a gore efektov je dostatok. Triky sú v rámci skromných možností možno až nadpriemerne dobré. V rámci všetkých tých direct-to-DVD sequelov, ktorými sú teraz zahltené videopožičovne, fakt znesiteľný kus.(5.8.2007)

 • lennyd
  **

  Skupina vojáků, na nejmenované planetě, ukrytá ve strážní věži, obklopené milióny brouků. Začínají pracovat nervy, a navíc nepřitel má novou zbraň, která může vyhladit celé lidstvo... Od jedničky již nějakej pátek uplynul, takže vyrobit armádu brouků už dokáže kdejakej ňouma na počítači. Navíc Phil Tippett nění "kdejakej" ňouma, ale chlápek, který se podílel např. na Hvězdných válkách či Robokopovi nebo Dračím srdci, takže broučci jsou pěkní, veselí a hraví. Oproti Verhoeveně velmi akční jedničce, se zde (kromě úvodních asi 15 minut) staví více na psychologickém efektu boje s neznámým nepřítelem .. není to sice špatné, ale ztrácí ten Verhoevenův náboj ....(27.5.2004)

 • tron
  ***

  Tvorcovia dostali o 98 (!) miliónov nižší rozpočet oproti jednotke, ale vôbec to nevadí a takmer to na výsledku nie je vidieť, pretože z vojnového CGI veľkofilmu (jednotka) sa v dvojke stal komorný, odporný infekčný sci-fi horor á la Votrelec resp. Votrelci. jasné, na Scotta s Cameronom trikár Phil Tippett nemá ani náhodou, napriek tomu sa mi temná dvojka páčila svojím spôsobom viac, ako jednotka, pretože som práveže fanúšikom skôr temných komorných hororov, takže mi koncept dvojky sadol. Vôbec mi nevadilo, že je tu menej bojových scén s chrobákmi - skôr naopak. Masky a efekty sú nechutné a odporné, ale tak už to v tomto žánri chodí, to je pochvala. Páčil sa mi i kasting - Richard Burgi je sympaťák, plešatý generál Ed Lauter si to poriadne dáva a seržantku v podaní Brendy Strong (hrala už v jednotke, ale inú postavu) by ste určite nechceli stretnúť, dvojnásobne ak by v ruke práve držala sekáčik.(1.11.2004)

 • - Film se točil 26 dnů. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Postava kapitánky vesmírnej lode, ktorú v predchádzajúcom filme Hviezdna pechota (1997) stvárnila Brenda Strong, zomrela. Napriek tomu sa herečka objavila aj v tejto snímke, ale v inej úlohe. (AxelWers)

 • - Film stál 5% rozpočtu svého předchůdce Hvězdné pěchoty. (Zdroj: ČSFD.cz)