Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

Vesmírna pechota 2

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

USA, 2004, 88 min

• Gemini

Okurková sezóna 2009 dopřála televizní divácké obci to pochybné potěšení strávit ještě nějaký čas ve společnosti Starship Troopers. Pohříchu k tomu nedošlo skrze alespoň něčím zajímavý kreslený seriál, ale toto nízkorozpočtové straight to DVD "pokračování" Verhovnova nekorektního (pozitivum) zprznění (negativum) Heinleinovy předlohy. Rozpočet zcela zjevně padl na CGI brouky, kteří jsou stejně vymazlení jako si je pamatujeme, a pak také na gore scény, kterých je ve druhé polovině filmu slušné množství na to, aby to udrželo pozornost diváka a svým (zvráceným) způsobem ho to i pobavilo. Ona celá Pěchota Dvě je zábavná...nebo spíše "zábavná". Patetické kydy toho nejhoršího ražení a křišťálově čisté béčkově militantní archetypy se tu potkávají s obnaženými ňadry, LED blikačkami imitujícími palbu ze všech možných zbraní (nevěřil jsem, ale je to opravdu tak:))), již zmíněnými (ne)chuťárnami a světe div se, i s brilantní osudovou ironií v osobě kapitána Daxe. Scénář je už tolikrát přežvýkaný a přehraný, až to hezké není, ale zmíněný Hrdina Federace s Velkým H je vynikající. Právě za něj je to ve výsledku na 40%, a férově musím přiznat, že jsem to čekal ještě daleko horší;)(29.7.2009)

A mně se to líbilo. Samozřejmě za jedničkou to kulhá, ale přesto mně to bavilo. Burgi známý z přiblblého TV seriálu Sentinel si nechal narůst bradku a dal se do služeb Federace. Z velké války se nám boj přenese do jedné z opuštěných základen. Zde partička mariňáků odolává náporu hmyzáků. Ti mají nový plán jak ovládnot lidstvo. Na rozdíl od jedničky si už asi místy tvůrci dělali z filmu trochu srandu. Pár míst skutečně skřípe. Narazíme i na nějakou tu vykrádačku známějších sci-fi kousků. Ale i tak se to dá s přehledem dokoukat do konce. Zdejší soudce dávající odpad opravdu nechápu.. Když to shrnu, mohl tohle být klidně další díl Krajních mezí... A nezapomeňte ! ,,Služba, znamená občanství ------ chcete vědět víc? " * * *(11.3.2012)

Scénáristicky slušné horrorově laděné SF béčko. Burgi jako drsnej voják mi sedí mnohem víc než vyholení mladíčci z jedničky. Díky nízkému rozpočtu se autoři vrhli spíše než na speciální efekty na děj a prokreslování charakterů postav, a přestože kvůli málo penězům se jim nepovedlo sehnat nijak extra známé nebo dobré herce, výsledek není k zahození. Unavují mě už poslední dobou bombastickými triky přecpané áčkové produkce za stamiliony, bez nějakých lepších postav nebo rozumného děje... Dávám čtyři hvězdičky (o jednu víc, než bych dal v případě adekvátního hodnocení snímku místo nynějších mizerných 23%). Kdysi jsem četl předlohu a tento film s ní moc společnýho nemá (to ale ani první díl), Každopádně tento se mi líbil možná i o něco víc než jednička.(22.7.2011)

• Kusko.t2

Oproti prvému dielu išla kvalita až nehorázne dole, s tým vcelku kvalitným prístupom Paula Verhoevena to má pramálo spoločného. Starship Troopers 2 je dosť nelogický, plný chýb a evidentne trpel nedostatkom rozumu (aj na B film je to málo). Herecké výkony skoro žiadne, ale to mi moc nevadilo. V týchto filmoch to nie je to prvoradé. Film plný tmy (čo mi vo filmoch nevadí), ale v tomto prípade išlo prostredníctvom tmy zakryť ten dementný prístup a absenciu nápadu. No ale 1* to odomňa má, aj keď tam nebola atmosféra, ale za tých pár krvavých efektov a poslednú milú dialógovú scénu pri nábore nových členov – „Pospěš si, špunte. Potrěbujem čerstvý maso do mlejnku.“ Ale ináč veľká bieda.(21.8.2007)

• deckardx

U me v te dobe jeden z nejocekavanejsich filmu, tesil sem se na becko, ktery by mohlo pokracovat ve stylu jednicky, ale dockal sem se s prominutim naprosty sracky... Myslim si ze kdokoliv nebo i ja osobne,jako naprostej anti-herec, bych to zahral lip nez ta skvadra totalnich pakoňů s helmama a puskama proti broukum... Jestli se to nekomu libilo, tak se omlouvam za svuj komentar, ale pro me je to jedne z nejhorsich odpadu, co jsem tady daval... Super-odpad..(11.6.2008)

• - Postava kapitánky vesmírnej lode, ktorú v predchádzajúcom filme Hviezdna pechota (1997) stvárnila Brenda Strong, zomrela. Napriek tomu sa herečka objavila aj v tejto snímke, ale v inej úlohe. (AxelWers)

• - Ve filmu se objeví z klasických brouků jenom Warrior Bug. (StrYke)

• - Mraky se vytvářely mimo jiné s pomocí toaletního papíru. (Zdroj: ČSFD.cz)