poster

November

 • USA

  November

 • Slovensko

  November

Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 2004, 73 min

Režie:

Greg Harrison

Kamera:

Nancy Schreiber

Producenti:

Gary Winick

Scénografie:

Tracey Gallacher

Kostýmy:

Danny Glicker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • A.L.E.S.
  ****

  Já bych víceméně napsal to samé, co kolega honajz. Ale dodám k tomu jen to, že se ostatním ani nechtělo přemýšlet, nebo něco takového vůbec nepochopili. Jinak si těch 31 % (k datu 20. 5. 2010) neumím vysvětlit. Pořád se ptám, proč se na ty filmy koukají, když jim nerozumí nebo je nebaví. Nikdo je přece nenutí. Jinak je z filmu docela hezká mozaika jednoho případu. Ale říkám si, jestli se mi to jen nezdálo...(20.5.2010)

 • T2

  Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $192,186Tržby Celosvetovo $-(3.1.2010)

 • Omnislash
  ****

  november s "monikou" v hlavni roli je skvelym prikladem filmu, z nejz se mohlo stat kultovni dilo, pokud by pod nim byl podepsan jeden z autoru uznavanych filmovych podivnosti. bohuzel, tedy alespon pro tvurce, se nic podobneho nestalo a tak hodnoceni vetsiny uzivatelu odrazeji jejich realne dojmy nezkreslene myslenkou na to, ze pokud filmu pana lynche (dle chuti si doplnte jineho autora) udeli mene nez ctyri hvezdicky, budou na veky veku povazovani za nekulturni barbary neschopne pochopit hlubokomyslnost dila. november neni akcni trhak, ani velkorozpoctovy pocin k prasknuti napechovany efekty. naopak jeho nizky rozpocet je z nej misty citit az preprilis. jaky tedy november je? predevsim velmi pomaly a vlacny. misty se divak neubrani dojmu, ze kdyby se film jen o kousek zpomalil, pravdepodobne by se z nej stal staticky obraz. i pres kratkou stopaz pusobi nektere sceny doslova nekonecne. na druhou stranu nejde o neco, co by film stahovalo dolu. mozna prave naopak. tahle vlacnost spolu s opakovanym prehravanim udalosti lisicich se v detailech, nuti divaka premyslet a hledat spojitosti. divak ocekavajici jednoduchy uhledne predkladany pribeh, bude pravem zmaten, zklaman a pravdepodobne i znechucen. na druhou stranu ti, jez k filmu usedaji s ocekavanim zamotaneho a spatne pochopitelneho deje, ktery dava moznosti vicero interpretaci, budou pravdepodobne nadseni. zaverem by se snad jeste hodilo dodat, ze narozdil od jinych filmu z kategorie "mindfuck" dava filmove zakonceni november vicemene jasnou predstavu o tom, co to vlastne vsechno melo znamenat, a je tedy k divakovi preci jen o kousek milosrdnejsi, nez by se dle nekterych komentaru mohlo zdat(12.9.2011)

 • Nick Tow
  ****

  Zdá sa, že väčšina tunajších užívateľov neholduje "mindfuck" filmom - na rozdiel odo mňa a kolegu "honajza" ktorý napísal plus mínus to isté, čo by som k Novembru poznamenal aj ja.(2.5.2008)

 • predators
  odpad!

  Tak to si ze mě(nás) tvůrci tohoto filmu dělají srandu!!! Tak zmatený jsem nebyl ani na maturitní zkoušce:-)Říkám si, jestli má cenu toto vůbec nějak komentovat, ale...ale má...proboha, nikdo se na to nedívejte:-) Bulšit(26.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace