Jak je řečeno v úvodu filmu: Celé je to film, celé je to konstrukce, ale přesto to bolí. Christoffer Boe, jeden z představitelů post-Trierovské generace hnutí Dogma, ve svém celovečerním debutu REKONSTRUKCE zcela převrací tradiční schéma love story. Používá komplikovaný způsob vyprávění, od první chvíle záměrně přiznává vykonstruovanost celého příběhu plného surreálných situací, z odstupu sleduje život svých postav: fotografa Alexe a krásné Aimee, kteří se náhodou potkávají v nočním labyrintu Kodaně. Snímek získal na letošním festivalu v Cannes Zlatou kameru za nejlepší celovečerní debut a cenu Mladé poroty za nejlepší hraný film. (oficiální text distributora)

Rajca

A mňa to celé veľmi bavilo! Fikcia/realita, prítomnosť/budúcnosť? Ženská hrdinka v dvojrole. Trochu a la Lynch, trochu a la Kubrick. Zaujímavé prestrihy, ktoré gradovali napätie. Výborné obsadenie, dnes už notoricky známych severských hercov, dodávalo filmu šťavu. Zvíťazí mladý milenec, prísľub tajomna a neznáma, alebo zámožný manžel, istota a rutina. Stačí sa nechať unášať dejom a netreba všetko chápať, veď ani sám život nie je jasný a vopred nalinkovaný, ale je na ňom zábavné práve to nekonečno variácií a možných koncov, presne tak ako v tomto filme :) ()

caj2014

Tak trochu "machovské" emócie, čisto z pánskej strany. Pekná "pitva" citov, citového násilia a samostrácania sa v typicky živočíšnom postoji k životu. Láska má svoje stupne (eros, filia, agapé) a kto chce vidieť, trápenie muža na začiatku ... odporúčam. Ťažká téma a klobúk dole nad podaním ... Chcelo by to pokračovanie (veľa ľudí sa k druhej fáze naozaj nevie prepracovať, lebo doba tomu moc nefandí!). ()