poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (86)

 • Dont
  ****

  Gamblerský příběh bankovního úředníka Dana Mahownyho, který v kasinech točil miliony a přitom jezdil ve staré káře a chodil v ošuntělých oblecích. Ten kontrast mezi jeho skutečným životem a tím, kam před ním utíkal, je markantní a hlavně díky výkonu Philipa Seymoura Hoffmana uvěřitelně zobrazený. Jenom v té bance mu to procházelo až příliš snadno, vždycky z toho nějak podivně vyklouzl. Možná v 80. letech to tak chodilo, to nemůžu posoudit, dnešní audit se jen tak ošálit nenechá. Dokonce se mi v roli hodně tolerantní přítelkyně líbila i Minnie Driver, což nebývá zvykem. Zůstanu tak u slabších čtyř hvězd.(14.3.2014)

 • Matty
  ****

  Z příjmení Mahowny můžeme vytvořit anagram „how many“, od kterého vede rovná cesta k odpovědi „více než deset milionů dolarů“. Ano, tolik peněz zpronevěřil ze „své“ banky Brian Molony , jenž posloužil scénáristům coby hlavní zdroj inspirace. V podání Philipa Seymoura Hoffmana (výtečného, jak jinak) to není žádný elegantní podfukář v dokonale padnoucím obleku, s „chyť mě, když to dokážeš“ úsměvem na tváři. Dan Mahowny je chudák, asociální looser posedlý hazardem. Nehraje pro peníze, hraje, aby hrál. Vždy hraje až do posledního dolaru. Nikdy nevyhraje. Jeho počínání se může jevit iracionálním, ale copak je na závislosti něco racionálního? Zkuste ji zkrotit. Nesmírně napínavý snímek na pomezí psychologického dramatu, jízlivé komedie a thrilleru mě, ač směřuje k cíli, jež od začátku znáte, dokázal po celou dobu držet v šachu (čili v nevědomosti, k čemu dojde v příští minutě). Neustálé opakování téhož cyklu (zpronevěra, cesta do Filadelfie, kasino) nezevšední díky výborně napsaným větám a sympatickým hercům. John Hurt si vychutnává roli rozkošně zkaženého šéfa kasina. Minnie Driver sice působí vedle Hoffmana jako malá šedá myška vedle (lasagněmi) dobře krmeného oranžového kocoura, ale snažila se. Snažili se všichni a dali vzniknout nenápadnému snímku, jenž umí o to víc překvapit. Apendix: orámování filmu záběrem na Niagárské vodopády bylo skvělým tahem. 80% Zajímavé komentáře: ladko, Petrushka5(25.8.2009)

 • Malarkey
  ***

  Není snadný bejt závislej na bednách, leze to do peněz. ale Dan Mahowny na to přišel sám a tak si užívá jak nejlíp může. Ono celkově sázení je dost nahovno. Posledně jsem si sázel na tutovku, a dopadlo to na hovno. Což je vlastně klasický popis tutovky. Mahowny tak sázel pořád a projížděl jeden milion za druhým. Já mám hazardéry rád. Hezky se na ně kouká, hrajou precizně a hlavně ne za moje prachy. A ještě mám radši, když se do hazardu přimotá sport, nejlíp fotbal. Jenže tenhle film je o chlapovi, kterej se s tím absolutně nesere a v podstatě to není ani vtipný. Nakrade si prachy a na fotbal pak sází tak, že na každej zápas vsadí jedničku za tisíc dolarů. To už je houby hazard, ale čistá eufórie, která jde mimo mě. Kam se na takovejdlenc film hrabou italský filmy, kde si daj na koníčky celou svojí vejplatu a pak po něm jde jeden šílenec za druhym. Tady se penězma rozhazuje na stříbrným podnose a nikomu to vlastně ani nevadí. Případ Mahowny je nakonec vcelku zajímavej film, ale natočenej stylem, který mě absolutně nebaví. Sázet na jedničky by totiž dokázal každej, jenže sázet na tutovky dokážou jen kluci s vtipem pod čepicí.(27.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,011,871Tržby Celosvetovo $1,176,302(18.1.2010)

 • Renton
  ****

  Scénář: Maurice Chauvet .. Skvělá studie gamblerství i "přívětivého" přístupu kasín. Poutavé tvůrčí zpracování a Hoffman k tomu.(6.10.2010)

 • Radek99
  ***

  Myslel jsem si, že to bude klasické retro krimi, ale je to spíš studie závislosti na sázení, gamblingu, které chybí napětí a nějaký překvapivý moment... I přes výborné herecké výkony jen průměrný film...(19.5.2015)

 • Superpero
  ****

  Nenápadný filmík stojící hlavně na hereckých výkonech. Tlustej, nervózní Hoffman je dobrej a stejně tak žoviální John Hurt. Natočeno to není nijak okázale, ale účel to plní. Mahowny totiž žil chudě, i když prošustroval 10,2 mega a to v 80. letech!!! Jo a policajta tam hraje Spider z Vražednýho Pobřeží parťák Nicka Slaughtera :)(7.3.2011)

 • Boss321
  ****

  Skvělé drama ze sázkažského prostředí, na kterém je přesně vidět jak lehce se zklouzne do světa hazardu, kde začínáte na stovkách a končíte na miliónech, jako v tomto případě. Nechce se mi ani věřit, že je to podle skutečné události. Philip Seymour Hoffman potvrzuje, že je to skvělý herec a role bankéře Mahownyho se zhostil na výbornou. Ovšem nutno podotknout, že i ostatní herci se zhostili svých rolí skvěle, obvzláště John Hurt. Příjemný snímek, u kterého ty necelé dvě hoďky utečou jako voda.........(12.3.2008)

 • RHK
  ***

  „Já nejsem gambler… mám jen finanční problémy.“ Philip Seymour Hoffman v roli kanadského bankéře, který si půjčoval z peněz banky závratné sumy, aby je vzápětí všechny prosázel a prohrál v kasinech pod bdělým dozorem Johna Hurta. Trochu mi zde chyběl větší příběh, zvětšovaly se jen sumy peněz. Trailer: http://www.csfd.cz/film/13490-pripad-mahowny-owning-mahowny/videa/(9.10.2009)

 • emma53
  ****

  Do Případu Mahowny se divák pouští už s celkem jasnou představou do čeho jde a jak to všechno skončí. Takže jsem si vysloveně vychutnávala Philipa Seymoura Hoffmana, který nenápadného, málomluvného, vzorného úředníčka a posléze muže, který prošustroval jako gambler miliony, zahrál excelentně. Svět hazardu spolkne denně tisíce lidí a málokdo se z toho kolotoče dokáže vymanit. Moc zajímavý film ještě navíc s milou Minnie Driver, která svého muže milovala i přes tak kruté poznání pravdy o Danym.(28.9.2013)

 • Morien
  **

  Z hereckého zázraku jménem Philip Seymour Hoffman pořád na cucky nejsem, protože aby si to označení někdo zasloužil, musel by se například vyznačovat tím, že i v nezajímavé roli v průměrném filmu exhibuje natolik, že to člověku jako exhibice nepřijde a nechá se dokonce obalamutit a zblbnout a začne pak chválit celý film, což se třeba zrovna v tomhle filmu z mého úhlu pohledu nestalo ani omylem, to radši sním program kin na tento měsíc. Nebo byl ten film možná nezajímavý proto, že hlavního lůzra hrál lůzr tak lůzrovsky, že jsem mezitím šla radši zapojit otci jakýsi přístroj, což znamená vlézt pod stůl a slepecky tam ve tmě šátrat a bít se do hlavy o ty šuplíčky na dokumenty pod deskou stolu, jenom abych se mohla na chvíli k televizi otočit zadkem. (Já vím, že v osmdesátkách se nosily jiný střihy, ale co to měla Minnie Driver na hlavě? Kdyby to aspoň nebylo blond.)(27.8.2009)

 • gudaulin
  ****

  Nenápadný, komorně pojatý příběh o hráčské vášni, která jednoho úředníka přivedla na scestí. Filmu sice chybí atmosféra Krupiéra či atraktivní příběh Casina, ale má dva významné klady, které snímek spolehlivě posunují do nadprůměru. Tím prvním je přítomnost vynikajícího P.S. Hoffmana v hlavní roli, tím druhým pak John Hurt v roli jeho protihráče. Výborná psychologie postav, , slušná režie. Malý film o jednom velkém podvodu. Celkový dojem:75 %(13.8.2008)

 • genetique
  ****

  Dosť dobré. Kam sa hrabú všetky dokumenty o Las Vegas, či gamblerstve. Toto je ten najtrefnejší a najmrazivejší spôsob, ako ukázať bežnému, hazardom neskazenému človeku, prečo by sa mal vyvarovať hracích stolov a automatov. Philip Seymour Hoffman znova dokazuje svoje vycibrené herecké kreácie. 80%.(22.10.2009)

 • paascha
  *****

  Upocený bankovní úředník je figura známá i znašich krajin, ale rozměr, který dal Mr. Mahowny pojmu defraudace byl na dlouho ojedinělý. Phillip Seymour Hoffman si s chutí zahrál dalšího divnýho týpka a znovu ukázal, že kvalitního herce nedělá hezká tvářička, že Tome?(12.3.2008)

 • D.Moore
  **

  Nemůžu říct, že by Případ Mahowny byl o ničem. To ne. Jenže to něco, o čem je, pro mě bylo tak zoufale nudné a nesnesitelně zdlouhavé, že jsem měl co dělat, abych vydržel do konce. Vážně. Dvě a půl hvězdy si zaslouží především nesympatický, upocený Philip Seymour Hoffman a (jediná postava, které jsem v tomto snímku rozuměl) majitel kasina skvěle zahraný Johnem Hurtem. Jinak dost nezajímavá, šedá nuda, na kterou jsem asi vsázet neměl.(23.7.2011)

 • Insilvis
  ****

  Recenzi na Indie Film vizte zde: http://www.indiefilm.cz/2010/09/14/dvd-pripad-mahowny/(14.9.2010)

 • Legas
  ***

  Hoffman jako vždy dobrý, příběh je pěkně zpracovaný, ale bohužel nic zajímavého se neděje. Někdo natočil článek z novin. Tečka. Takových případů, jako byl Mahowny, uvidíte sposutu i v desetitisícovém městě, akorát tito lidé gambleří, kradou a půjčují si trochu jiné sumy, ale i přesto jde o částky, které je snadno položí na lopatky.(13.3.2008)

 • misterz
  ****

  Keď raz padne človek do osídiel gamblerstva, tak už nie je cesta späť, bolo úplne jasné ako to dopadne... Nič hlbokomyseľné alebo extra dramatické, no i napriek tomu som si túto šialenú hráčsku jazdu vychutnával plnými dúškami, vo veľkej miere i vďaka P. S. Hoffmanovi, ktorý to tu roztočil v plnej paráde. Takéto postavičky s nejakým problémom, alebo po psychickej stránke vytŕčajúce z bežného priemeru mu išli vôbec najlepšie. Podobný herecký výkon, aký podal napríklad v snímku Capote (2005). Slušný nadpriemer. 80/100(1.2.2018)

 • Snorlax
  ****

  Bez Hoffmana by to byl tuctový film, takto je to chladná studie gamblerství.(9.8.2015)

 • Slarque
  ****

  Skvělý Philip Seymour Hoffman táhne celý film o nenápadném defraudantovi, který dokázal prosázet milióny, jež mu nepatřily. Chladně neosobní režie hojně využívá záběrů bezpečnostních kamer. Minnie Driver s blonďatou parukou a brýlemi vypadá k nepoznání. Výborný John Hurt jako majitel kasina v Atlantic City. Perfektně zahrané, dobře natočené, ale příběh samotný nic moc (70%).(19.4.2008)

 • eLeR
  ****

  Grilované rebierka bez omáčky, hazardný hráč bez vlastných prostriedkov ... to sa to ale hrá, len dokedy. Rola akoby šitá na Hoffmanove telo, Driver nemôžem prísť na chuť, tempo a spracovanie filmu výborné, hudba uchádzajúca, z mojej strany spokojnosť.(1.2.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace