Každý člověk prý má tři životy: veřejný, soukromý a tajný. Tajný život Dana Mahownyho, spořádaného a skromného úředníka jedné torontské banky, vyšel najevo počátkem osmdesátých let minulého století, kdy byl zatčen a obviněn z defraudace. Za celou dobu jeho profesní kariéry nepojal nikdo nejmenší podezření. Jeho pozice v bance byla natolik pevná, jeho chování tak bezúhonné, že jen pomyšlení na něco takového musel každý okamžitě zahnat jako absolutní nesmysl. A přece částka, o kterou nakonec banka přišla, vyrazila každému dech. Stejně šokující bylo ovšem zjištění, že všechny ty peníze, do posledního dolaru, pohltil hazard. Protože Danu Mahownymu nešlo o bohatství. On nehrál pro peníze. On, jako pravý gambler, hrál jen pro vzrušení, které při hře zažíval. A které u něj na pomyslné stupnici od jedné do sta zaujímalo bezkonkurenčních sto bodů. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Seymour Hoffman dokáže zahrát přesně tento typ člověka, který je totálně na dně, vůbec nevíte, co si o něm máte myslet, je to takový ten "trouba", do které byste vůbec neřekli, že by byl něčeho "velkého" schopen :) A ještě ke všemu je ohromně asexuální a ono najednou ouha :) Neznám ten pocit, který on měl, když tam sázel na všechno možné - a že jako opravdu - ať sport, zvířata, kasino a já nevím co dalšího všeho....Neznám to. Nevím jaké to je. A znát to ani nechci...Je to krásný stručný pohled na to, jak tomu dokáže člověk podlehnout a jak to změní život plno lidem...Film je krásně natočen, hodně podkreslen hrou na trubku či obdobný nástroj, neustálé létání z města do města a do toho přítelkyně, která měla tušení, ale ne tak veliké, do kterého to dospělo...To fakt ne..A já se jí ani nedivím..Minnie Driver je velmi příjemná, John Hurt skvěle podlézající a nejvíc se mi líbila ta situace, kdy Hoffman jde kasinem s tou ohromnou ochrankou ke konci, jako šel jiný host v první části filmu a byl to ten nejváženější host...Film je skvělou ukázkou toho, kam může člověk spadnout, pokud nemá veliké zábrany a i když máte někoho, kdo Vám dokáže pomoci - přesto to musíte být hlavně Vy, kdo řekne DOST. ()

dANo

Napínavá dráma z prostredia hazardu, natočená na základe skutočných udalostí a hlavne s vynikajúcimi hereckými výkonmi dvoch H - Hoffman & Hurt. Také napätie, aké som prežíval pri pozeraní sa na stávkujúceho Mahownyho, som nezažil ani pri niektorých žánrových thrilleroch a keby sa režisér trochu lepšie pohral s technickou stránkou filmu (hlavne hudba v prvej polovici úplne vynecháva!), tak by som neváhal a dal by som aj plné hodnotenie. ()

zdenny

Tomuto filmu dávám tři hvězdy proto, že mne nijak nedostal. Je to film, ve kterém jsou předvedeny opravdu dobré herecké výkony – především v hlavní roli. Jenže se jedná pouze o obyčejný příběh na hazardním hraní závislého člověka. U nás v Ostravě je takových příběhů bezpočet. Jen s tím rozdílem, že zde se nezpronevěřují peníze banky, nýbrž ruinují se rodinné rozpočty a místo do kasín se chodí do heren. Za zmínku stojí především vynalézavost a kreativita gamblera, který musí někdy až bravurně vykrývat černé díry ve svých zdecimovaných rozpočtech. ()

jenik71

Hazard - dluhy - zpronevěra - to je to, co Dan Mahowny řeší stále dokola. Své hráčské vášni v kasinech totiž nedokáže odolat a komplikuje mu to především jeho osobní život. Jak bych tento film zhodnotil ? Nadprůměrný Philip Seymour Hoffman v průměrném filmu. Podobných osudů jako je ten jeho jsou totiž po světě nepochybně stovky až tisíce. Jediný rozdíl je pouze v tom, že Mahowny není žádný troškař a díky jeho závislosti prohrál a zpronevěřil miliony dolarů. Nic víc v tom není třeba hledat. ()

ArdathBay

Je obrovská škoda, že tento film u nás není běžně k dispozici v půjčovnách nebo v prodeji, protože film stojí za to nejen kvůli absolutnímu výkona Herce Hoffmana. Alespoň že čt ho nabídla v rozumné hodině a ještě v originálním znění. Při sledování jsem pojídal slané tyčky a oni tak nějak došly, šel jsem si pro nové a damm oni další nebyly. Přistihl jsem se při myšlence, že kdybych pracoval ve velkoobchodě s potravinami, vzal bych si další - krásná paralela s tímto filmem. Perfektní je scéna, když Dana doprovází dvě ženy a ochranka, šéf kasína ho osobně vítá. Proč je scéna špicová ? Díky identické na začátku filmu jen s jiným mužem a pak Vám dojde proč. U rozhovoru s psychologem se při procentuelním vyjádření vzrušení při hazardu a v normálním životě Danovi nemůžeme divit, co dělal a jak to pro něho musí být v této době těžké bez tohoto žít. Říkám to proto, že film je natočen podle skutečné události jednoho nevýrazného, introvertního defraudanta. Perla: dnes, po odpykání trestu, pracuje Mahowny jako konzultant firmy, zabývající se vyšetřováním defraudací. ()

korndaddy

V tomhle filmu jsou dva druhy lidí. Jeden druh co hraje a druhej, co chce abyste hráli. Bohužel Mahowny je ten první a odjakživa všichni ví, že na těchto lidech vždy vyhraje casino. Povedený snímek o jednom gamlerovy jehož skvěle ztvárnil Philip Seymour Hoffman, jenž věděl jak prachy na hru získat a dokonce mu to i slušnou chvíli procházelo.K tomu ještě zachycení podstaty většiny casin. Moc pěkné. No nic, asi jdu prohnal kuličku..... ()

Badseeds

Owning Mahowny má přesně tu nepodbízivou a zároveň působivou atmosféru, na kterou vzácně narazím a kterou mám ráda. Jak už jste jistě četli ve svých filmových slabikářích: Na-co-sáhne-Philip-Seymour-Hoffman, promění-se-ve-zlato. Není tedy žádný div, když Hoffman zahrál fantasticky i postavu Dana Mahownyho, kterému toho zlata nakonec moc nezbylo. Za zmínku určitě stojí i bankéřova žena v podání Minnie Driver. Říkám si, že tvůrčí, ale jinak dost nenápadný film by možná nepotěšil většinového diváka, imunnímu vůči Hoffmanovo kouzlu. Ale víte co? Může to risknout. ()

DannyBoy80

Další biografie. Dan Mahowny je zaměstnancem kanadské banky a má vášeň pro sázení všeho druhu. Svým sázením na koně se dostal do mírných dluhů. Tyto dluhy se snaží řešit finančními transakcemi z pozice svého zaměstnání. Tímto se kola osudu roztočí až do takové míry, že v Atlantic CIty je brán za hvězdu se svou vlastní ochrankou, letadlem, limuzínou, prezidenským apartmá, kdežto po příjezdu domů do Toronta jezdí ve staré ohrkané šunce a bydlí v podnájmu. Skvěle zahráno Hoffmanem. ()

Pafl

Philip Seymour Hoffman je výjimečný herec a v tomhle nevýjimečném filmu to jenom potvrzuje. Příběh je od začátku docela čitelný a nejdřív i docela zdlouhavý, ale nakonec se "chytne". Peníze, které se na plátně neustále počítají, převádějí a mění, se stanou tak trochu "našimi", celý příběh se stane naším. Příběh o posedlosti jednoho člověka gamblingem. Jednoho člověka, který svou vášní dokázal vykolejit svět kolem sebe. ()

sona123

Geniální výkon Seymoura. Je dokonalý. Jeho etuda s clonítkem u auta je dokonalá...Jemu prostě stačí podívat se úkosem, roztřást hlas, ten výkon je tak přesvědčivý! Jako by Seymour byl Mahowny, nejen jej hrál...Celou dobu jsem mu držela palce, bylo to pěkné drama a vůbec jsem netušila, jak to skončí (teda, trochu se obávala, že špatně)...Skvělá hudba, která mi připomínala hudbu od U2 z Million Dollar Hotel, což je teda moc příjemná hudba! Nenápadný film, ale jen zdánlivě, možná se tomu říká komorní drama?! Jen zdánlivě komorní.... ()

dehlie

pomerne pokojný film bez nejakej veľkej akcie či gradácie. seymour hoffman hraje rolu nudného bankára a tajného gamblera tradične výborne. ale inak som sa nudil. zabudnuteľný kus. ()

Dr Lizal

Kdo si nezkusí gambleřit na vlastní kůži, tak ať se podívá na tenhle film a rychle ho to přejde. Mahownyho mi bylo ze začátku líto, ale pak už to s ním a mými sympatiemi šlo z kopce. Jinak se nejedná o žádný thriller, teda kromě scény kdy všecko prohraje....to je fakt vražedné. Krásných 75% ()

crozet

Jednoduchý příběh, jednoduchý film, který vyzdvihuje jeho obrovská sdělnost. Sociální prohra Dana Mahownyho byla od počátku natolik autentická, že mě až do konce filmu zatížil špatný pocit. P.S.H. rozhodně - stejně jako jeho kolegové z Prahy - nezklamal. Mírná škoda výkonu Johna Hurta. ()

Salmayo

Gamblerství je zatracená sviňa a když jí podhlehnete a máte přístup k penězům, tak dokáže zničit i celou vaší kariéru, ať je jakkoliv úspěšná. Když nehrajete tak si svůj problém uvědomujete, ale myslíte jen na další hru,takže s ním neskončíte. V zápalu hry je Vám ukradené úplně všechno a hrajete až do konce. Hoffman opět výtečný. "Hele víš proč chce vyhrát? Aby měl peníze na prohrávání!" ()

agassi68

Hm, gamblerstvo je droga ako každá iná no myslím, že ide najviac do peňazí. Niečo o tom viem.. A je veľmi, veľmi ťažké sa z toho vyhrabať. Hoffman dokonale zahral úradníckeho "loosera", ktorého nikoho ani nenapadlo upodozrievať z nejakej defraudácie. Zdatne mu sekundoval šéf kasína Hurt a ostatní im to nepokazili :) Nuž, dovtedy sa chodí z krčahom po vodu.. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014