poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pavlínka9
  ****

  Seymour Hoffman dokáže zahrát přesně tento typ člověka, který je totálně na dně, vůbec nevíte, co si o něm máte myslet, je to takový ten "trouba", do které byste vůbec neřekli, že by byl něčeho "velkého" schopen :) A ještě ke všemu je ohromně asexuální a ono najednou ouha :) Neznám ten pocit, který on měl, když tam sázel na všechno možné - a že jako opravdu - ať sport, zvířata, kasino a já nevím co dalšího všeho....Neznám to. Nevím jaké to je. A znát to ani nechci...Je to krásný stručný pohled na to, jak tomu dokáže člověk podlehnout a jak to změní život plno lidem...Film je krásně natočen, hodně podkreslen hrou na trubku či obdobný nástroj, neustálé létání z města do města a do toho přítelkyně, která měla tušení, ale ne tak veliké, do kterého to dospělo...To fakt ne..A já se jí ani nedivím..Minnie Driver je velmi příjemná, John Hurt skvěle podlézající a nejvíc se mi líbila ta situace, kdy Hoffman jde kasinem s tou ohromnou ochrankou ke konci, jako šel jiný host v první části filmu a byl to ten nejváženější host...Film je skvělou ukázkou toho, kam může člověk spadnout, pokud nemá veliké zábrany a i když máte někoho, kdo Vám dokáže pomoci - přesto to musíte být hlavně Vy, kdo řekne DOST.(19.9.2015)

 • UncleG
  *****

  Původně jsem chtěl napsat "Hoffmanův herecký koncert“, ale to je tak otřepaná fráze, že bych si za to musel rovnou jednu vrazit. Každopádně tenhle film stojí a padá s výkonem hlavního představitele a atraktivita snímku je závislá právě a jen na něm. Nemůžu si pomoct, ale z toho sebezničujícího pošuka jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Mahowny nemluví, Mahowny hraje. A Hoffman svou pravdivostí a přirozeností zase jednou dokázal "udělat celý film“. Kolika hercům se tohle povede?(26.8.2009)

 • July
  ****

  Na příběhu je zajímavé především to, že byl natočen podle skutečných událostí. Velké zvraty ani gradaci u něj nečekejte. Tím ale vůbec nechci říct, že by měl o to nižší kvalitu. Dobře prokreslené a velmi zajímavé jsou postavy - konkrétně Dan Mahowny a jeho přítelkyně Belinda (musím obdivovat její svatou trpělivost...). Film nabízí autentický pohled především na život hráče, zákulisí kasin a podmínky v bankách v 80. letech a je v něm několik scén, při kterých téměř zamrazí, i scény, které pobaví (žebírka bez omáčky, pracovní vzestupy a pády Bernieho, kvantum policejních vozů, "krádež převyšující 200 dolarů"...). Hoffman jako vždy skvělý.(13.3.2008)

 • misterz
  ****

  Keď raz padne človek do osídiel gamblerstva, tak už nie je cesta späť, bolo úplne jasné ako to dopadne... Nič hlbokomyseľné alebo extra dramatické, no i napriek tomu som si túto šialenú hráčsku jazdu vychutnával plnými dúškami, vo veľkej miere i vďaka P. S. Hoffmanovi, ktorý to tu roztočil v plnej paráde. Takéto postavičky s nejakým problémom, alebo po psychickej stránke vytŕčajúce z bežného priemeru mu išli vôbec najlepšie. Podobný herecký výkon, aký podal napríklad v snímku Capote (2005). Slušný nadpriemer. 80/100(1.2.2018)

 • ladko
  *****

  Hustý film, ktorý vás udrží v napätí počas celých takmer dvoch hodín. Gambling je choroba a tento film vykresľuje, ako sa jej dá podľahnúť. Hoffman tu hraje one man show, prakticky po celý film z neho kamera nezlezie-a hraje strhujúco. Aj pri všetkých hráčskych scénach kamera neukazuje karty alebo kocky, ale Hoffmanovu tvár. Jednoducho je to taká štúdia gamblera. Keď asi v tretej štvrtine filmu vysvitne, že Mahowny(How many...) prehral už 4,5 milióna, je to až neuveriteľné a človeka z toho až mrazí. Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 hviezdami, ale nakoniec 5 za to, ako ma film prikoval do "sedadla". Keď vám niečo hovorí toto prostredie-neváhajte a siahnite po tomto filme.(12.3.2008)

 • - Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace