poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Dosť dobré. Kam sa hrabú všetky dokumenty o Las Vegas, či gamblerstve. Toto je ten najtrefnejší a najmrazivejší spôsob, ako ukázať bežnému, hazardom neskazenému človeku, prečo by sa mal vyvarovať hracích stolov a automatov. Philip Seymour Hoffman znova dokazuje svoje vycibrené herecké kreácie. 80%.(22.10.2009)

 • D.Moore
  **

  Nemůžu říct, že by Případ Mahowny byl o ničem. To ne. Jenže to něco, o čem je, pro mě bylo tak zoufale nudné a nesnesitelně zdlouhavé, že jsem měl co dělat, abych vydržel do konce. Vážně. Dvě a půl hvězdy si zaslouží především nesympatický, upocený Philip Seymour Hoffman a (jediná postava, které jsem v tomto snímku rozuměl) majitel kasina skvěle zahraný Johnem Hurtem. Jinak dost nezajímavá, šedá nuda, na kterou jsem asi vsázet neměl.(23.7.2011)

 • UncleG
  *****

  Původně jsem chtěl napsat "Hoffmanův herecký koncert“, ale to je tak otřepaná fráze, že bych si za to musel rovnou jednu vrazit. Každopádně tenhle film stojí a padá s výkonem hlavního představitele a atraktivita snímku je závislá právě a jen na něm. Nemůžu si pomoct, ale z toho sebezničujícího pošuka jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Mahowny nemluví, Mahowny hraje. A Hoffman svou pravdivostí a přirozeností zase jednou dokázal "udělat celý film“. Kolika hercům se tohle povede?(26.8.2009)

 • Boss321
  ****

  Skvělé drama ze sázkažského prostředí, na kterém je přesně vidět jak lehce se zklouzne do světa hazardu, kde začínáte na stovkách a končíte na miliónech, jako v tomto případě. Nechce se mi ani věřit, že je to podle skutečné události. Philip Seymour Hoffman potvrzuje, že je to skvělý herec a role bankéře Mahownyho se zhostil na výbornou. Ovšem nutno podotknout, že i ostatní herci se zhostili svých rolí skvěle, obvzláště John Hurt. Příjemný snímek, u kterého ty necelé dvě hoďky utečou jako voda.........(12.3.2008)

 • dANo
  ****

  Napínavá dráma z prostredia hazardu, natočená na základe skutočných udalostí a hlavne s vynikajúcimi hereckými výkonmi dvoch H - Hoffman & Hurt. Také napätie, aké som prežíval pri pozeraní sa na stávkujúceho Mahownyho, som nezažil ani pri niektorých žánrových thrilleroch a keby sa režisér trochu lepšie pohral s technickou stránkou filmu (hlavne hudba v prvej polovici úplne vynecháva!), tak by som neváhal a dal by som aj plné hodnotenie.(13.3.2008)

 • - Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace