poster

Případ Mahowny

 • Kanada

  Owning Mahowny

 • slovenský

  Prípad Mahowny

Krimi / Thriller / Drama

Kanada / Velká Británie, 2003, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ***

  Hoffman jako vždy dobrý, příběh je pěkně zpracovaný, ale bohužel nic zajímavého se neděje. Někdo natočil článek z novin. Tečka. Takových případů, jako byl Mahowny, uvidíte sposutu i v desetitisícovém městě, akorát tito lidé gambleří, kradou a půjčují si trochu jiné sumy, ale i přesto jde o částky, které je snadno položí na lopatky.(13.3.2008)

 • jenik71
  ***

  Hazard - dluhy - zpronevěra - to je to, co Dan Mahowny řeší stále dokola. Své hráčské vášni v kasinech totiž nedokáže odolat a komplikuje mu to především jeho osobní život. Jak bych tento film zhodnotil ? Nadprůměrný Philip Seymour Hoffman v průměrném filmu. Podobných osudů jako je ten jeho jsou totiž po světě nepochybně stovky až tisíce. Jediný rozdíl je pouze v tom, že Mahowny není žádný troškař a díky jeho závislosti prohrál a zpronevěřil miliony dolarů. Nic víc v tom není třeba hledat.(13.12.2010)

 • Nos
  ****

  Hlavním hrdinou je Dan Mahowny, vycházející hvězda u Obchodní banky v Torontu. Pro své kolegy to byl workoholik. Pro své zákazníky to byl přesvědčivý a ochotný bankéř. Pro své přátele to byl tichý, ale komický muž, který rád sledoval sport v televizi. Pro svoji dívku to byl plachý ale přitažlivý muž. Nikdo z nich ale neznal odvrácenou stranu jeho tajného života, když se bez cizí pomoci podílel na největším bankovním podvodu v historii Kanady... Skvělé herecké výkony, především Philip Seymour Hoffman je úžasný. Zasloužené čtyři hvězdy.(12.3.2008)

 • Dont
  ****

  Gamblerský příběh bankovního úředníka Dana Mahownyho, který v kasinech točil miliony a přitom jezdil ve staré káře a chodil v ošuntělých oblecích. Ten kontrast mezi jeho skutečným životem a tím, kam před ním utíkal, je markantní a hlavně díky výkonu Philipa Seymoura Hoffmana uvěřitelně zobrazený. Jenom v té bance mu to procházelo až příliš snadno, vždycky z toho nějak podivně vyklouzl. Možná v 80. letech to tak chodilo, to nemůžu posoudit, dnešní audit se jen tak ošálit nenechá. Dokonce se mi v roli hodně tolerantní přítelkyně líbila i Minnie Driver, což nebývá zvykem. Zůstanu tak u slabších čtyř hvězd.(14.3.2014)

 • Slarque
  ****

  Skvělý Philip Seymour Hoffman táhne celý film o nenápadném defraudantovi, který dokázal prosázet milióny, jež mu nepatřily. Chladně neosobní režie hojně využívá záběrů bezpečnostních kamer. Minnie Driver s blonďatou parukou a brýlemi vypadá k nepoznání. Výborný John Hurt jako majitel kasina v Atlantic City. Perfektně zahrané, dobře natočené, ale příběh samotný nic moc (70%).(19.4.2008)

 • - Případ Mahowny je inspirován životním osudem Briana Molonyho, úředníka, který ze "své" banky zpronevěřil více než 10 milionů dolarů během pouhých 18-ti měsíců. Jeho příběh byl v roce 1987 novinářem Garym Rossem přetaven do knížního bestselleru pod názvem "Stung". (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace