poster

Tajemná vražda

 • USA

  Slow Burn

 • Slovensko

  Tajomná vražda

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2005, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ****

  Paráda šaráda! Nenápadný film prakticky neznámého režiséra a scénáristy Wayne Beacha, leč s výborně vystavěnou story a scénářem, který si přeci jen nakonec ku škodě celkového vyznění trošku sám zdevalvoval režijní prací - leč na to, že je to debut (!)... Ovšem ti, co mají rádi zapeklité zápletky ve stylu "Obvyklí podezřelí", vychutnají si tenhle >slow< thriller s >burn< zápalem... ;-) Navíc herecké kreace jsou na žánr velmi příjemně uměřené a v rolích uvěřitelné, přičemž Jolene Blalock - ač není žádnou typickou hw hwězdou - v roli chameleonské Nory je prostě skvělá a nádherná... Resumé: Tři a půl hvězdičky za film zaslouženě - a pro tu neotřelou a přirozenou krásu J.B. (v roli ;-) zaokrouhleno bez výhrad nahoru...(22.2.2007)

 • Orhalmi
  *****

  Super film, Pěkně zapeklitém dobrý spád, vynikajícíc zápletka. Výběr herců taky neměl chybu. Soundtrack 100% . Ray Liottu jsem už dlouho neviděl a tady mu to sedlo dobře. Zahrál si i LL Cool J hlavu gangu, ale nejdná se o vypatlance v basketbalovém tričku s řetězama na krku. Vzdal hold i Tupacovi.. Jolene Blalock jako "světelná hříčka" taky hodně dobrá. Zatím hrála jen vedlejší TV role, takže gratuluji.Bylo se na co koukat.Letos bude v hlavní roli thrilleru ShadowPuppets, tak jsem zvědav, ale myslím, že tady máme další vycházející sexi hvězdičku, která může být černá, bíla i hnědá:-) Akce bylo tak akorát. Já bych řekl, že inteligentní černošská gangsterská krimi. Opravud velmi dobré, napívnavé až do konce. Takže na to, že se jednalo o debut režiséra Wayne Beacha opravud vynikajícíc. Držím palce Beachovi i J.Blalock.(24.6.2007)

 • genetique
  ****

  Stačí, ak sa scenáristi trošku posnažia a môže z toho vzniknúť aj takéto príjemné prekvapenie. Hlavne, že si uvedomili, že aj keď v závere pekelným zvratom nechýba šťava a sú fajne premyslené, je dôležité zaujať aj cestou k nim. Len to nebyť aj napriek pomerne krátkej stopáže mierne rozvlečené. Všetko je ale pekne vyatmosferované a aj Liotta ukazuje, že ešte stále drží prvú líniu. 75%.(14.9.2007)

 • RAiken
  *

  WTF? Lidi, viděli jsme stejnej film? Tohle je ta nejprovařenější sračička, která se snaží zaujmout rádoby zamotaným scénářem s twistem na konci, kterých už jsme viděli tucty, a ať už byly zpracovány jak byly, tak nikdy tak hrozně jako zde. Režisér je úplný looser, nedokáže vyvolat jakékoliv napětí, zapomněl používat jakoukoliv hudbu, nepochopil gradaci a už vůbec nezvládá svoje ovečky, které mu pobíhají po place, aniž bychom pochopili jejich motivy. Herci jsou vesměs totiž velice špatní, v čele s Rayem Liottou, který se tváří jak prasátko z dobytčáku, hlavní ženskou představitelku bych byl schopen akceptovat leda tak v nějakém soft pornu a k tomu všemu hraje LL Cool J tvrďáka a lidi věřte mi, i s tim jeho tvrdym ksichtem mu to nevěříte. Postupným odkrýváním stop se neodkryje vůbec nic, leda tak zoufalá snaha scénáristy nějak vybruslit z nastavené kaše, kterou nedokáže zkrotit. Brrr! To se mi zase jednou udělalo špatně. Ruce pryč, bo to jinak špatně dopadne…(28.10.2007)

 • SOLOM.
  **

  To byla tak „skvělá, úžasná a nervy drásající podívaná“, že jsem u toho v klidu povečeřel, přečetl si co je dneska zase na Novinkách za celý den nového – masové pohřbívání v New Yorku, Rusko hodlá podat žalobu na Koláře, ve Španělsku našli mnoho mrtvých lidí v domech…samé zajímavější zprávy, než samotný děj tohoto naprosto zbytečně překombinovaného filmu. Milion jmen, které mi nic neříkali, závěr překombinovaný jak prase, že jsem si to musel pustit dvakrát, abych vůbec poznal kdo je kdo, kdo zdechl a kdo byl kým napálený…Herecké výkony všech zúčastněných taky žádná sláva - Jolene Blalock, Ray Liotta ani LL Cool J zrovna moc nezazářili…Podprůměr.(10.4.2020)