Přímý zásah

Gary Howsam

Kostýmy:

Emily Cade
  • Lacike

V obdobi rokov 2000-2007 tocil Lundgren take neznesitelne sracky, ze som väcsinu z nich ani nedopozeral. Proste totalny odpad. Tento film je len o chlp lepsi a dopozeral som ho len vdaka tomu, ze som si vypomohol pretacanim niektorych neznesitelnych dialogov. Zapletka je imbecilna. Lundgren hra policajta po ktorom idu vsetci jeho skorumpovany kolegovia pretoze sa rozhodol svedcit proti nim. Ale nebojte sa. Kým dôjde k súdu, tak ich vsetkych pozabija. Ako bonus tu ma Lundgren vtipnu sexi partacku s ktorou ma vtipne dialogy. Akurat väcsina hlasok mi pripadala skôr trapna. Rovnako ako Lundgrenove oblecenie. Nosi nejaku debilnu cervenu bundu, aby bol lahkym tercom. A k tomu neustale žuje žuvacku. A nie, nie je to cool. Podme radsej k akcnym scenam. Je tu kopa prestreliek a su natocene tragikomicky. Neustale po sebe vsetci strielaju, ale nikto nic netrafi a aj na nejaku odozvu co sa tyka vybuchujucich kapsuliek vela penazi neostalo, takze ked niekto vystreli zo samopalu desiatky nabojov, tak nasleduje protizaber na stenu alebo auto na ktorom sa rozprsknu 2-3 malicke kapsulky. :))) Takisto je vtipne, ze cim ma niekto väcsiu zbran, tak tym ma mensiu sancu, ze niekoho trafi. Preto Lundgren väcsinou striela iba z pistole. Jeho postava to asi tiez zistila a tak sa pred strelbou z tazkych somopalov schovava za tenku haluzku. Ved aj tak prd trafia. No podme radsej k bitkam. Tie dopadli o nieco lepsie. Sice par z nich znova dojebali strihom cez osu, ale niektore ostali nedokalicene. Lundgren sa v nich celkom snazil, pôsobi v nich svizne a aj ked je choreografia jednoducha, tak su efektivne a brutalne. Skoro jak bitky zo starych Seagaloviek. Takze len vdaka nim davam filmu zaprdenu jednu hviezdicku. Ale rozhodne nie su na takej urovni, aby ste kvôli nim vytrpeli cely film. Radsej si pustite Skin Trade. To je videopecka, ktora stoji za to.(20.5.2015)

• Malarkey

Už jsem se v těch sračkách plácal od začátku, když jsem si pustil dva filmy a jedna sračka lepší než druhá, tak proč bych to nezakončil nejočekávanějc tou největší sračkou, co jsem zrovna po ruce měl? Dolpha Lundgrena jsem měl plný zuby poslední dobou, už jsem ho nechtěl ani vidět, ale tak nakonec jsem se uklidnil a ten poslední film v poklidu pustil. To co mě čekalo bylo ale neskutečné utrpení. Ten blonďatej frajírek mě neskutečně rozčiloval, ale občas tam kopnul a to mě bavilo jinak jsem myslel, že jsem umřel na nefalšovanou nudu strávenou u filmu se zabijákem ze Švédska.(27.4.2008)

Sláva, sláva, sláva, český distributor nám Lundgrena hlásá. Slovy českého génia Járy Cimrmana vítám po delší pauze v našem domácím videu dávno vyhaslou hvězdu, která však ještě všechny své příznivce neztratila. A hned na začátku nutno přiznat, že konečně jde o povedený film. Po celkem úsměvně trapném Masakru na střední škole se režisér Sidney J. Furie opět sešel s Lundgrenem a natočili spolu klišoidní akční příběh o neúplatném policistovi, který stojí proti celé jednotce rychlého nasazení, jejímž je členem a která má nekalé praktiky v obchodování s drogami. Jenže jeho zásadovost ohrozí jak jeho novou parťačku, tak také život jeho kolegy ze zásahovky, který tak zkažený ještě není, a jeho rodiny. Jenže Doplh je tvrdý protihráč a dokáže i s pomocí agentů CIA (a také FBI, jenže jen do určité doby) vše hravě zvládnout. V rámci hodnocení pouze tvz. lundgrenovek je tato opravdu jedna z lepších. Samozřejmě že jde o zcela stupidní dialogy, špatné nájezdy kamer, špatný střih, hrozné herecké projevy. Ale důležitá věc – stále se něco děje. Buď se po někom střílí, nebo se někdo s Lundgrenem bije, honičky v autech, atd. Akčně to opravdu není tak zlé, dokonce budeme svědky slušných kaskadérských kousků při bitkách, seagalovsky zlomené ruky, pár chvatů karate a přeci jen hodně trapné střelby. Ale ta je zase aspoň krvavá. Lundgren vypadá docela obstojně, samozřejmě že už to není žádný korbič, jde spíše o slušně urostlého chlápka, lícní kosti mu vystupují čím dál více, bicepsy nikde, vlasy jak nácek, ale přeci jen v těch bitkách je zabírán jen on a třeba rozdíl od záběrů na Seagala, ve kterých je třeba jen jeho noha, je Lundgren opravdu tím, kdo bojuje. Sečteno a podtrženo jde o starosvětsky natočené akční béčko, které je pro fanoušky Lundgrena povinností, pro ostatní ztrátou času. PS: V dabingu opět Lundgrena po delší odmlce mluví Pavel Soukup a je to balada pro uši.(19.6.2007)

• Paldini

Jen jsem nevěřícně kroutil hlavou nad touto kravinou. Dolph bojuje proti zkorumpovaným policistům. Všechny potenciální svědky nejdříve zpacifikuje a poté už bezbranné zastřelí. Proč? Jeden ze záporáků vůbec nemá motiv pro své nesmyslné jednání a hlavně Dolphova otravná kolegyně ani neukáže kozy, což by se na takovou béčkovou kravinu slušelo. Pokud chcete ušetřit 90 minut času, stačí se podívat na úvodní titulky, kde jsou ukázány všechny zásadní akční scény.(23.8.2008)

• blackJag

Věřím tomu, že existují i větší srance (pro názorný příklad netřeba chodit daleko, že Dolphe?), proto, a velkou mírou i z nostalgie, dám 1*. Je to ale téměř hrůza k nepřežití. Otřesní týpci, kteří si dovolí sami sebe označit za herce, režisér, který je ďábelský jako týdny prošlý guláš, výprava jako ze snů amatérské produkce a to je jen malý výčet "pozitiv" tohoto spektáklu. Bože kam to ten Lundgren stihne ještě dotáhnout? Vždyť už i když běží, musí štáb provádět různé fígle, aby nebylo poznat, že nemůže! Štáb je ale tak hrozně neschopný, že to nejenže jde poznat, ale bije přímo do očí. No šílené, šílené... 20%(4.2.2008)