Přímý zásah

Gary Howsam

Kostýmy:

Emily Cade
  • blackJag

Věřím tomu, že existují i větší srance (pro názorný příklad netřeba chodit daleko, že Dolphe?), proto, a velkou mírou i z nostalgie, dám 1*. Je to ale téměř hrůza k nepřežití. Otřesní týpci, kteří si dovolí sami sebe označit za herce, režisér, který je ďábelský jako týdny prošlý guláš, výprava jako ze snů amatérské produkce a to je jen malý výčet "pozitiv" tohoto spektáklu. Bože kam to ten Lundgren stihne ještě dotáhnout? Vždyť už i když běží, musí štáb provádět různé fígle, aby nebylo poznat, že nemůže! Štáb je ale tak hrozně neschopný, že to nejenže jde poznat, ale bije přímo do očí. No šílené, šílené... 20%(4.2.2008)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o čestnom policajtovi, ktorého chcú jeho skorumpovaní kolegovia zapojiť do ich nelegálnej činnosti, ale odmietne a chce ísť proti nim svedčiť, čo ale oni len tak nenechajú. Spracovaný je pomerne netypicky, takmer celý čas film pôsobí skoro až dokumentárne, čomu výrazne napomáha fakt, že sa celkom veľká časť filmu odohráva v aute, pričom postavy sú v ňom snímané dlhší čas. A tiež tu chvýbajú akékoľvek aspoň mierne veľkolepejšie scény. Nájdu sa tu aj viaceré pomerne zbytočné scény, ale pocit nudy sa našťastie nedostavil. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Lundgren tu má niekoľko solídnych súbojov, predvedie nejaké dobré chmaty a všetko je to natočené pomerne prehľadne, aj ked´ to ešte stále mohlo byť aj o niečo lepšie. Prestrelky sú už na tom horšie, ale stále dobre. Najviac sa mi páči akcia v reštaurácii alebo v dome s niekoľkými protivníkmi. Ale celkovo akcia z tohto filmu patrí medzi Lundgrenov veľmi dobrý nadpriemer z novej éry. Film evidentne moc veľký rozpočet nemal, ale zároveň sa aj vyhol typu scén, na ktorých by sa to mohlo výraznejšie prejaviť, takže to nie je problém a technická stránka filmu je tiež dostatočná. Z hereckého obsadenia za niečo stojí iba Lundgren, ktorý tu je v dobrej forme a zvyšok je už neznámy a nezaujímavý. Tento film je výhradne určený iba fanúšikom, pretože nikoho iného tu nemá čo zaujať a ja, ako Lundgrenov fanúšik som spokojný. Priamy zásah patrí v rámci jeho novodobej tvorby medzi to najlepšie. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 72%.(7.7.2007)

• rakovnik

Když se akční film odehrává v podstatě na jedné ulici, s minimem postav a vlastně také minimem akce, když Dolph Lundgren stojí se samopalem a postřílí bez míření každého, kdo se k němu blíží, když auto se zločinci schválně troubí, aby ho hrdina viděl a mohl je zastřelit, když je vedle chlapa ženská a pořád se kecá, je všechno špatně a nemohu hodnotit jinak, než hodnotím.(9.3.2013)

• matkoulko

Cakal som ze to nebudie ziadna slava, bohuzial film predcil moje najhorsie ocakavania. Jedinu hviezdicku davam za Rosovu, ktora nevyzerala zle a ako jedina snazila sa hrat. Ostatne postavy vratane Lundgrena hrozne, zaporaci o nicom, padali ako muchy. Tisice nabojov vystrelenych do roznych aut a ani jedno prasnute sklo, rozpocet mohli usetrit radsej niekde inde. Nenavazujuci strih, reziser film uz potom radsej ani nechcel vidiet. Primitivny a predvidatelny dej, velmi chabe dialogy a ku koncu trapny naznak humoru. Film bez napatia, bez akcie a bez ducha. Nechapem vyssie hodnotenie. PS: zato som sa vyborne pobavil pri citani ostatnych komentov :-D(13.2.2012)

• TO

Není to úplná tragédie, Lundgren má i daleko horší filmy, ale že by se mi to nějak moc líbilo, říci nemohu. Nenudící policejní film, taková video verze 16ti bloků. Po začátku ve stylu Training Day následuje řada akčních scén, průměrné béčkové kvality, ale nejlepší na tomhle filmu byla Lundgrenova roztomilá parťačka, ta mě celkem bavila. *a půl.(22.6.2007)