Přímý zásah

Gary Howsam

Kostýmy:

Emily Cade
  • Torgal

Spočiatku to vyzeralo nádejne - Dolph mlátil ľudí, vyzeral drsne a vyfasoval sexi partnerku - ale už po štvrť hodinke sa film zvrhol na nudný mišmaš s nerozbitnými autami (fakticky si nespomínam na film, kde by bolo do áut vypálených toľko nábojov bez toho, aby guľky po sebe zanechali čo i len jeden škrabanec). Strata času, na tomto sa človek ani nezasmeje. 3-/10(19.9.2009)

[6.5/10] Priamy Zásah je dejovo priamočiary ale pri Lundgrenovi mi to vôbec neprekáža. Hlavne že je tu akcia, Sidney J.Furie to zvláda celkom dobre, Dolph ukáže niekoľko dobrých súbojov a aj streľba je pozerateľná. Síce je to dobrý akčný film, o jednu hviezdu naviac nedám pretože až tak ma tento film neupútal svojím príbehom, ale akciu mal rozhodne dobrú a Lundgren nesklamal.(2.9.2012)

• jojinecko

2,5*/5...Suverénne najlepší film v novom miléniu s Dolphom v hlavnej roli, hoci stále je to béčkový sajrajt, ľahko evokujúci 80 roky:) Večne žuvajúci Dolph je tu najviac "cool" so všetkých filmov, opäť je sám proti všetkým, posledný spravodlivý, drsný a neohrozený. Keď k tomu prirátame parádne hovadský dabing s neodmysliteľnými hláškami, vyjde mi z toho celkom slušné hodnotenie na Lungrena:)(31.7.2007)

• TO

Není to úplná tragédie, Lundgren má i daleko horší filmy, ale že by se mi to nějak moc líbilo, říci nemohu. Nenudící policejní film, taková video verze 16ti bloků. Po začátku ve stylu Training Day následuje řada akčních scén, průměrné béčkové kvality, ale nejlepší na tomhle filmu byla Lundgrenova roztomilá parťačka, ta mě celkem bavila. *a půl.(22.6.2007)

• Lacike

V obdobi rokov 2000-2007 tocil Lundgren take neznesitelne sracky, ze som väcsinu z nich ani nedopozeral. Proste totalny odpad. Tento film je len o chlp lepsi a dopozeral som ho len vdaka tomu, ze som si vypomohol pretacanim niektorych neznesitelnych dialogov. Zapletka je imbecilna. Lundgren hra policajta po ktorom idu vsetci jeho skorumpovany kolegovia pretoze sa rozhodol svedcit proti nim. Ale nebojte sa. Kým dôjde k súdu, tak ich vsetkych pozabija. Ako bonus tu ma Lundgren vtipnu sexi partacku s ktorou ma vtipne dialogy. Akurat väcsina hlasok mi pripadala skôr trapna. Rovnako ako Lundgrenove oblecenie. Nosi nejaku debilnu cervenu bundu, aby bol lahkym tercom. A k tomu neustale žuje žuvacku. A nie, nie je to cool. Podme radsej k akcnym scenam. Je tu kopa prestreliek a su natocene tragikomicky. Neustale po sebe vsetci strielaju, ale nikto nic netrafi a aj na nejaku odozvu co sa tyka vybuchujucich kapsuliek vela penazi neostalo, takze ked niekto vystreli zo samopalu desiatky nabojov, tak nasleduje protizaber na stenu alebo auto na ktorom sa rozprsknu 2-3 malicke kapsulky. :))) Takisto je vtipne, ze cim ma niekto väcsiu zbran, tak tym ma mensiu sancu, ze niekoho trafi. Preto Lundgren väcsinou striela iba z pistole. Jeho postava to asi tiez zistila a tak sa pred strelbou z tazkych somopalov schovava za tenku haluzku. Ved aj tak prd trafia. No podme radsej k bitkam. Tie dopadli o nieco lepsie. Sice par z nich znova dojebali strihom cez osu, ale niektore ostali nedokalicene. Lundgren sa v nich celkom snazil, pôsobi v nich svizne a aj ked je choreografia jednoducha, tak su efektivne a brutalne. Skoro jak bitky zo starych Seagaloviek. Takze len vdaka nim davam filmu zaprdenu jednu hviezdicku. Ale rozhodne nie su na takej urovni, aby ste kvôli nim vytrpeli cely film. Radsej si pustite Skin Trade. To je videopecka, ktora stoji za to.(20.5.2015)