Dotyk růžové

Martin Pope

Susan Maggi

Scénografie:

Gavin Mitchell

Rozpočet $-miliónovTržby USA $564,535Tržby Celosvetovo $581,055(12.4.2010)

• slunicko2

Přizná gay žijící v Londýně své matce a příbuzenstvu v Torontu, co je zač? 1) Lehce úsměvný snímek těží z atraktivního námětu. Režisér přidává sympatické herce a pár zajímavých vtipů. Nejsem až tak pitomá. Vím, že to muži občas dělají s muži. Odebírám Reader´s Digest. Rovněž obhajoba vstupu do manželství skrytého homosexuála není od věci. Just because I bought a cow, doesn't mean I like milk. 2) Jako celek je to všechno ale nic neříkající nudná slátanina.(22.12.2010)

jako odpolední film dobrý, ale jako představitelé gayů tomu jsem opravdu neuvěřila, je to celé prkenné, ale proč nemohou někdy do filmu dát pravé gaye? pak by to bylo daleko lepší, citovější, ale takto je to jen průměr což je velká škoda, ale i tak se na to vcelku dobře dívalo, ale nějaký emocionální zážitek z tohoto filmu prostě není, škoda.(17.9.2010)

• Damiel

Film trpí především špatným scénářem, který nemá vtip a šmrnc, ale zato nálož klišé, a mnoho pasáží diváka nudí. Vtipu tady taky moc nenajdete, zamýšlený fór s duchem herce Caryho Granta, který je jakýmsi vnitřním Alimovým kamarádem, nefunguje a je samoúčelný. Herecké tváře jsou sice neokoukané, ale jejich výkony křečovité. Zdejší divák navíc asi nepochopí řadu narážek na muslimské zvyky a tradice.(10.1.2006)

Trochu lepší než průměrná komedie (snad proto, že není americká), ale na 4* nemá. Zajímavý příběh muslima - gaye, který se bojí přiznat pravdu své matce. Největším mínusem u téhle komedie jsem viděla v neprofesionálním přístupů dvou herců ztvárňující postavu oněch dvou zamilovaných gayů. V jakékoli více "intimní" scéně bylo vidět, že jim byl vzájemný kontakt nepříjemný až odpuzující... Možná by nebylo od věci, aby tyhle role hráli real gayové...(1.6.2005)