poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Allien.9
  *****

  Normálně by to bylo za čtyři, ale jelikož jsem film viděla v autobuse během přesunu z Edinburgu do Glen Affric, musím (vzhledem k živé skotské atmosféře) chtě-nechtě ještě jednu hvězdu přidat; nejlepším filmem na téma Skotsko pro mě nicméně i nadále zůstává Gibsonovo "Statečné srdce". A propos, životní role Tima Rotha. Brr.(20.8.2014)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Carter Burwell: 1. Overture: Rob Roy/The Rieving Party ,2. Home From The Hills ,3. Hard Earth - Karen Matheson ,4. Procession For The Ill-Used ,5. Blood Sport ,6. The Gaelic Reels ,7. Ailein Duinn - Karen Matheson ,8. The Last Peaceful Night ,9. Troops In The Mist ,10. Honor Inflamed ,11. The Dispossessed: The Cave/Hard Home On The Moor ,12. The Blunt Reels - Capercaille ,13. Highland Justice: Call Of The Claymore/Assize Of The Gregorach ,14. A Standing Stone, A Silk Purse ,15. Theid Mi Dhachaigh (I'll Go Home) - Angus Grant/Karen Matheson ,16. Rannoch Moor Suite: Scorched Earth/Rannoch Moore Retreat/The Mists/Rob Come To Hand ,17. Morag's Lament - Karen Matheson ,18. Born By Rapids ,19. Love And Death Suite: My Beloved/A Matter Of Honor/Cunningham's End ,20. Robert And Mary ,(11.5.2011)

 • B!shop
  **

  Naprosta kravina a pro me velke zklamani. Prislo mi to jako takovej mix mezi Statecne srdce a Highlander az na to, ze tady jsou ty spatny veci z obou zminenejch filmu. Ono uz postavit zapletku na ukradenejch mincich neni nic moc, ale cekal jsem aspon nejaky bitvy, ale ty se taky nekonali. Skoro po celou dobu filmu jsem se dost nudil, zachranilo to jen minimum scen (vetsinou sceny s Timem Rothem, ten byl slusnej, i kdyz vypadal jak teplousek). Liam Neeson, kteryho mam celkem rad se do role vubec nehodil a navic nic extra nepredved. Hudba me taky dvakrat nenadchla a navic to je silene dlouhy. Lepsi 2*.(10.7.2005)

 • poz3n
  ****

  Zcela jasně přiznávám, že jsem převelice zaujatý skotskou vysočinou a atmosférou samotného Skotska. Tudíž k samotnému štěstí už mi pak stačí méně, než u běžného filmu. Jistě, Rob Roy není žádný vytříbený spektákl, ale jako zábava na večer je naprosto dostačující a jako nostalgická vzpomínka na Skotsko zcela odzbrojující. 8/10(14.5.2014)

 • Shakers
  ****

  Čo si budeme klamať, v Škótskom prostredí vyhráva Statočne srdce, ale ani Rob Roy sa nemusí hanbiť. Liam Neeson je neskutočný sympaťák, to predovšetkým najväčší klad filmu, ale nestarí sa tu ani nádherná výprava, kostými, kamera a slušná hudba. Rob Roy je skratka menší film ako v príbehu, tak aj na bojisku, ale tiež dokáže zaujať. Oblúbený soundtrack: Home from the hills. 85% - 4*(27.10.2014)

 • - Film je inspirovaný historickým románem sira Waltera Scota. (xerno)

 • - Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)

 • - Americká snímka je odkazom na známu postavu škótskych legiend, odbojného horalského šľachtica Roberta Roaya McGregora (1671 – 1734), ktorý sa v Angličanmi porobenej krajine stal vzorom cti a zmyslu pre spravodlivosť. (ash99)