Reklama

Reklama

Rob Roy

  • USA Rob Roy (více)
Trailer

Obsahy(1)

Chtěl žít obyčejný, klidný život. Když však zpochybnili jeho čest, začal se bránit... Na skotské Vysočině nebyl ještě nikdy život tak těžký jako teď, v roce 1713. V Angličany porobené zemi vládne hlad a nemoci, odvěká soudržnost rodinných klanů přichází vniveč. Lidé utíkají „za lepším" do Ameriky, z mnoha těch, kteří zůstávají, dělá bída zloděje. Robert Roy MacGregor, pán kousku půdy, dvou set duší a stáda dobytka, to všechno vidí a je odhodlán zachránit alespoň své malé společenství. A ví, jak to udělá. Ne, nechce se stát zbojníkem. I když sní o svobodě své země, ctí panující právo a řád a nehodlá se proti nim bouřit. Jeho plán je prostý a uskutečnitelný. Tedy byl by uskutečnitelný, kdyby se mu do cesty nepostavily hyeny v lidské podobě. Hyeny, které mu berou nejen majetek, ale i čest. A muži, který netoužil po ničem jiném, než žít klidný, obyčejný život se svou rodinou a svým klanem, nezbývá nic jiného, než se bránit... Film, inspirovaný historickým románem sira Waltera Scotta, vypráví o proslulé postavě skotských legend, odbojném šlechtici Robertu Royovi Mac Gregorovi (1671–1734), který se ve své zemi stal vzorem cti a smyslu pro spravedlnost. Režisér Michael Caton-Jones i scenárista Alan Sharp, původem Skoti, nechtěli kopírovat typické hollywoodské historické podívané – jejich snímek vyniká péčí o věrohodnost barvitých detailů, o jemné odstíny atmosféry a o dobře napsané, vícerozměrné charaktery. Důležitou roli v něm hraje i krásná skotská krajina (kamera Karl Walter Lindenlaub). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (251)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Podoba se Statečnými srdci je sice jen v tom, že se film odehrává ve Skotsku a že hrdý a poctivý horal v kiltu a jeho pár kumpánů dostanou do sporu s buržoazií, ale přesto se jen těžko vyhne srovnávání. Rob Roy je film menší, míň výpravný, ale také s nádhernou přírodou a možná i lepší kamerou, míň drsný, krvavý a odvážný, víc optimistický, s mnohem menším počtem komparzu, komornějším příběhem a bez velkých bitev. Přestože příběh Williama Wallace u mě vítězí, ani Rob Roy se nemusí stydět, zvlášť když ho tak pěkně stvárnil Liam Neeson a když Carter Burwell strčil Jamese Hornera do kapsy s převahou takových 10:1. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $28miliónovTržby USA $31,596,911Tržby Celosvetovo $43,700,000║ Žiadna veľká sláva sa nekoná, príbeh je len jeden veľký rozťahanec, kde toho zaujme len minimum, takže v žiadnom smere si človek nepríde na chuť, skôr príde na unudenie. /40%/ ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Podle mě jde o výborný historický snímek s velmi dobrým Neesonem (asi jeho nejlepší role), ale hlavně fantastickým Timem Rothem. Jeho podání úlisného zmetka a zákeřáka Cunninghama je natolik precizní, že by jej člověk takřka začal nenávidět, přestože jde jinak o sympatického chlapíka. Dějově to může malilinkato připomínat Statečné srdce, ale liší se hlavně dobou děje a národním významem hlavní postavy. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Rob Roy s podstatně menším humbukem než Statečné Srdce nabízí divákovi více než dost a těm, kdo už si snad na Mela Gibsona vypěstovali alergii i co se jeho starší tvorby týká, toho nabízí ještě více:) Kdykoliv se s chutí znovu podívám na to jak se ctný Liam Neeson bije s odporným vyběleným Timem Rothem na pozadí nádherného Skotska, a i když mi snad v paměti neuvízne tolik promluv jako u většího bratrance, nemusím si aspoň mezi reprízami dávat dva roky pauzu. Nehledě na to, že Jessice Lange to tady sekne víc než Sophie Marceau o nějakých 300 let dříve, což je sám o sobě přírodní úkaz hodný pozornosti:) Plných a ve všech ohledech zasloužených 80%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neznám krásnější pocit než když se koukám na film a při něm jen tiše předu blahem nad vynikajcí filmařinou a nad příběhem, který mě dokáže dostat na emotivní tranzu. Film působí strašně přirozeně, umí oslovit srdce, dokáže vyprávět maximálně poutavým způsobem. Herci v tomto filmu nehrají, oni v něm své postavy vysloveně žijí. Rob Roy je filmovou nirvanou pro každýho filmovýho fanouška. Jediný co mě neskutečně mrzí, že jsem tenhle film neviděl v kině, protože to bych se ocitnul asi ve filmovým ráji. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (11)

  • Jako režisér druhého natáčecího štábu a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Vic Armstrong. Jeho žena Wendy Leech (v titulcích uvedena jako Wendy Armstrong) se na natáčení podílela jako odbornice přes koně (Horse Master). William Hobbs měl na starost souboje (Fights). (Rominator)
  • Film je inspirovaný historickým románem sira Waltera Scota. (xerno)

Související novinky

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (více)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (více)

Reklama

Reklama