poster

Rob Roy

 • USA

  Rob Roy

 • Slovensko

  Rob Roy

Drama / Historický / Romantický / Válečný

USA, 1995, 139 min

Scénář:

Alan Sharp

Producenti:

Richard Jackson

Střih:

Peter Honess

Scénografie:

Assheton Gorton

Kostýmy:

Sandy Powell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  *****

  Podle mě jde o výborný historický snímek s velmi dobrým Neesonem (asi jeho nejlepší role), ale hlavně fantastickým Timem Rothem. Jeho podání úlisného zmetka a zákeřáka Cunninghama je natolik precizní, že by jej člověk takřka začal nenávidět, přestože jde jinak o sympatického chlapíka. Dějově to může malilinkato připomínat Statečné srdce, ale liší se hlavně dobou děje a národním významem hlavní postavy.(8.8.2003)

 • Superpero
  ***

  Tenhle film má se stejnojmennou knížkou Waltera Scotta společný jen název dobu a to Skotsko. Ne že by to bylo na škodu. Film začíná velice dobře ba až skvěle a vy jen čekáte, že to tak půjde dál. Pořád si říkáte "jo teď bude ňáká namakaná bitka" jenže bitka stále nepřichází jen tlachání se ženou. Opravdu té Robovi ženy tam je nějak moc a navíc není ani hezká takže proč? Takže to byly minusy, k plusům patří hezká příroda a herci. Liam Neeson je jako vždy skvělý a jeho roli mu sežerete i s navijákem, Tim Roth kterého jsem poprvé viděl v něčem bez Tarantina si roli užil a Brian Cox zahrál klasického hnusáka jakých má na kontě miliardy. Naproti tomu kompars je dost hrozný a vedlejší role jakbysmet (zvlášť ty Robovi synové fuj).Ve finálním souboji mě překvapila tak trochu nefér Robova výhra a to je asi tak všechno. Je to vlastně dobrý film kterému by ale extrémně prospěla nějaká pořádná bitva.(2.7.2005)

 • Enšpígl
  *****

  Neznám krásnější pocit než když se koukám na film a při něm jen tiše předu blahem nad vynikajcí filmařinou a nad příběhem, který mě dokáže dostat na emotivní tranzu. Film působí strašně přirozeně, umí oslovit srdce, dokáže vyprávět maximálně poutavým způsobem. Herci v tomto filmu nehrají, oni v něm své postavy vysloveně žijí. Rob Roy je filmovou nirvanou pro každýho filmovýho fanouška. Jediný co mě neskutečně mrzí, že jsem tenhle film neviděl v kině, protože to bych se ocitnul asi ve filmovým ráji.(11.5.2014)

 • Kaka
  ****

  S Braveheart se dá tento snímek skutečně porovnávat jen okrajově. Stejné je prostředí ve kterém se odehrává a podobně zvolená domorodá hudba. Zbytek se liší a to poměrně markantně. Zatímco snímek Mela Gibsone je v první polovině romantická balada a ve druhé válečné peklo, Rob Roy je poměrně vyvážený a i v nebojových scénách si zachovává poměrně syrovou a opravdovou tvář. Herci jsou výteční a několik scén je skutečně velmi silných. Nedočkáme se sice tolika akčních kousků a tolika krve, jako v Braveheart, ale i tak bude každý fanda historického filmu spokojen. Děj občas postrádá trochu dynamiky a možná se najdou i méně zajímavé pasáže, avšak to je jen drobná vada na kráse.(5.4.2006)

 • Kosmik 1
  ***

  Ten Tim Roth zahrál roli slizouna vážně dokonale. Dokonce i Liam Neeson odvedl skvělou práci a po herecké stránce je tu jen ztěží co vytýkat. Horší to už ale je po stránce výpravné. Filmu totiž chybí glanc, prostě takový ten elán a na mě působil hrozně usedle a chvílemi, při těch dlouhých dialozích, jsem se i nudil. Nejvíc jsem si tedy užil finální souboj a pocit, když Rob Roy odcházel ze sálu se vztyčenou hlavou jako hrdina. Ale na celý film je to málo, abych dal víc než 3*. 65%(14.4.2014)

 • - Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)

 • - Postava Archibalda Cunninghama (Tim Rotha) byla Americkým filmovým institutem nominována jako jeden z největších záporáků v seznamu "100 hrdinů a záporáků". (..Lucas..)

 • - Role vévody z Arygll byla nabídnuta Seanu Connerymu, nakonec se jí ale zhostil Andrew Keir. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace