Drama / Historický / Romantický / Válečný

Scénografie:

Assheton Gorton

Kostýmy:

Sandy Powell

A pak, že nejde natočit výborný historický film bez rozsáhlých bitevních scén a potoků krve.. Teda nic proti tomu, já sám se také vždycky s chutí podívám na Statečné srdce nebo Gladiátora. Podobné snímky dokonce patří k mým nejoblíbenějším, ale Rob Roy nám ukázal, že to jde udělat i jinak a nabízí nám autentický příběh skotského hrdiny s velkým důrazem na herecké výkony. Záporáci Tim Roth i Brian Cox jsou dokonale odporní parchanti (hlavně Roth mě opravdu hodně překvapil) a Liam Neeson si tu také zahrál jednu ze svých lepších rolí. K absolutní dokonalosti by to potřebovalo snad jen působivější hudbu, ale stejně, za mě tak 4 a půl hvězdičky..(25.12.2005)

Budete se možná divit, ale i mně se skoro více líbil komornější Rob Roy než Statečné srdce. I zde jsem Anglány (ač je mám jinak velmi rád) nenáviděl a všechny své sympatie věnoval vlasatému Liamovi v kiltu. Tim Roth byl záporák na jedničku.... Předpokládám, že tvůrci měli o dost menší rozpočet než u Brave Heart, takže zde nemáme nějaké výraznější masové scény, ale to vůbec nevadí. Svojí lokálností je tak divákovi mnohem blíže. Hudba nádherná a to Skotsko.... Mňam! * * * * *(16.2.2013)

Historický film bez žiadnej poriadnej bitky! Mne to ale nevadí, film má nádhernú kameru a aj príroda, no tá je beatiful. Liam Neeson je tradične parádny, ten herec proste dokáže zahrať všetko. Veľmi sa mi v tomto filme páčil aj Tim Roth, taký parádny herec a záverečná scéna s ním, kde ho Rob Roy zabije,bola pre mňa v detstve veľmi silná a zostala mi v pamäti až dodnes. Po opätovnom zhliadnutí musím konštatovať,že aj dnes je film dosť dobrý.Je to ľahko nadpriemerný historický film,ktorý neponúka nijak extra zvlášť veľkú výpravu (a bitiek je fakt minimum), no namiesto toho nám ponúka veľké herecké výkony na čele s Neesonem a Langeovou a skvelým Rothom, ponúka nam taktiež nádhernú škótsku krajinu a super príbeh. /70%/ So Statočným Srdcom (Braveheart-Mel Gibson) to má dosť spoločné, ale Braveheart je u mňa KING v historických veľkofilmoch a bez urážky, ale toto mu nesiaha ani po päty.(1.10.2009)

Pro mě zklamání. Tváří se to jako nějakej historickej velkofilm typu Statečný srdce, ale nesahá tomu ani po kotníky. Ve filmu se nenajdou skoro žádny bitvy nebo souboje a ty který tam jsou, jsou na mizerný úrovni a pěkně krátký, jediný co se dá označit za slušnej souboj je ten závěrečnej(to byla asi jediná scéna z filmu, která mě zaujala, a ni ne tak jak probíhala, ale spíš jak byla zakončená). Příběh je taky pěkně stupidní, plnej nesrovnalostí a debilních zápletek, který se daj čekat a plyne nevírazně a pomalu, ale koukat se na to ještě dá a občas má i světlý chvilky Taky nevim proč museli z Rob Roye udělat nějakýho čestnýho farmáře, podle mě v týhle době nic takovýho ani nebylo, ale za to Tim Roth v roli Cunninghama je úplně jiný kafe, jeho výkon byl fakt skvělej a ta role pěknýho sviňáka mu dokonale sedla a to jak chováním, tak vzhledem, ale to je bohužel všechno co je v tomhle filmu výborný(2.7.2005)

Celkom v pohode filmík na pozretie v telke... Slušné herecké obsadenie kazí akurát nesympatická Langeová. Rothov Cunningham je v porovnaní s takým Isacsovým Tavingtonom patetický chudák - to len na margo jeho zbožťovania všade navôkol. Caton-Jones nie je ani spolovice taký režisér ako Gibson, čo platí aj o porovnaní Rob Roya a Braveheart...(11.4.2006)

• - Velká část filmu byla natočena v Irsku. (CrownThomas)

• - Film je inspirovaný historickým románem sira Waltera Scota. (xerno)

• - Pred znásilnením Mary (Jessica Lange) Archibald Cunningham (Tim Roth) zmetie zo stola v ich dome všetky veci, no v nasledujúcom zábere sa na ňom ešte kotúľa pohár. (Lukoh)