Milióny

• Česko

Komedie / Drama / Fantasy / Krimi / Rodinný

Velká Británie / USA, 2004, 94 min

Millions jsou podceňovaným klenotem stejně jako Angel-A (no jo, uznávám, že sexy Rie Rasmussen chybí), s ním se dá nalézt hned několik styčných ploch. Boyle je opravdu citlivým režisérem a mnoho záběrů připomíná obrazy právě jako Bessonův černobílý snímek. Btw: Celá stylizace mi hodně připoměla Tima Burtona - a pak že se umí vykrádat jen on sám, včetně hudby, která se inspiruje Elfmanem hóóóóóódně... 70 %(6.4.2009)

Rodinný film v balení od Dannyho Boyla není tak špatný, jak by se mohlo zdát. Problém je, že není ani nikterak výjimečný. Nemá žádnou nezapomenutelnou část a s výjimkou hlavní dětské role není ani moc, co chválit. Boyle opravdu nikde nešlápl vedle a ta hodinka a půl uteče poměrně příjemně, ale spokojené pokývání hlavou je bohužel málo. Stále platí, že mne Boyle vyjma Trainspottingu ještě nedokázal nadchnout a to už se blíží me ke kompletaci jeho tvroby.(28.6.2012)

Danny Boyle je všestranný režisér, ktorý nám s novým filmov vždy ponúkne aj niečo nové. Nedrží sa striktne pravidiel a strieda štýly ako ponožky. Millions je malým , príjemným, trocha detským a trocha chaotickým snímkom , ktorý je nadpriemerný a ponúka nám osvedčené životné múdra a hodnoty, bez pátosu a trápnosti, s pohľadu detí. Myslím že spracovanie je originálne a tá originalita sa dá nájsť v každom druhom zábere - stavanie domu, odlet do afriky, stretávanie sa zo svätými, telefonovanie. Hlavný predstavitelia, teda dvaja bratia sú totálne protiklady a aj keď každý chce s peniazmi naložiť inak, jeden pre dobro, druhý pre vlastnú potrebu, majú sa radi a ich dohadovanie je skôr len poučením o skazenosti sveta, kde hlavnú úlohu hrajú peniaze. Posledná pieseň, kde znie detský zbor je krásna a úchvatná a je takým malým zavŕšeným tohoto filmu, každopádne aj keď Boyle je skúsený režisér, niektoré miestá skrátka nezvládol. Miestami je to chaotické a strih pôsobí nedotiahnuto a kŕčovito , takže dakedy neviete prečo zrazu herec čo bol na pravo je zrazu o trocha ďalej. inak aj napriek prázdnoty, a bez napätia sa jedná o krásny filmík, ktorý nie je to najlepšie ale na druhú stranu ani neurazí a celkovo je to natočené hravo a pekne takže to ani nikoho neurazí. Typický anglický humor podfarbuje atmosféru a myslím že je to jeden s tých filmíkov ku ktorým sa rád vrátim. Danny Boyle nesklamal ale zase vie točiť aj lepšie(4.9.2008)

Originálna a nedocenená perla, ktorá sa k nám nenápadne dostala len na DVD (od INTERSONICu). A sranda je, že tento scenár ( v možno ešte absurdnejšej forme) naberá reálne kontúry práve v čase tzv. hospodárskej krízy, ktorá v týchto dňoch zúri po celo svete (okrem BERMÚD, MONACA, LUXEMBURGSKA a možno ešte PAPUI NOVEJ GUINEI :-)). (5.2.2009)(5.2.2009)

„Á boha jeho!“ ... to si zrejme povie každý, kto Dannyho Boylea za jeho americké a zombícke počiny odpísal a teraz si pozrie týchto dvoch milionárskych hajzlikov. Je to zhruba rovnaké prekvapenie, ako keď Burton nakrútil svoju Veľkú rybu, Carpenter Starmana, del Toro dobráckeho Hellboya (a keby Spielberg nakrútil erotickú komédiu). Milé, svieže a príjemne nekonfliktné!(3.2.2006)

• - Mnohé ze záběrů a střihů v postupu při vlakové loupeži záměrně odkazují na momenty z klasických krátkometrážních snímků Night Mail (1936) a Velká železniční loupež (1903). (CliffLee)

• - Namísto výroby triček pro štáb a herce produkce darovala peníze organizaci Water Aid k postavení studen v Africe (jako to udělala rodina ve filmu). (CliffLee)

• - Režisér Danny Boyle a scénárista Frank Cottrell Boyce zmiňují v komentářích na DVD, že jeden z herců hrajících ugandské mučedníky tvrdil, že je potomek skutečných mučedníků z Ugandy z roku 1881. (CliffLee)