Tender Loving Care

všechny plakáty

Fingon

Tender Loving Care není tak úplně film. Není to ani počítačová hra - distribuuje se i na DVD, které se dá přehrát i ve stolním přehrávači. Není to ani "interaktivní film" typu Gabriel Knight 2, Black Dahlie, Phantasmagorie či Texe Murphyho - míra "interakce" je vcelku malá, nekoná se žádné kombinování předmětů a zaseknout se kvůli neschopnosti vyřešit problém je prakticky nemožné. Takže co to vlastně je? Takový zajímavý hybrid. V úvodu vás Dr. Turner (John Hurt) seznámí s jakýmsi domem v Oregonu a jeho úvodní řeč naznačuje, že se v tom domě stalo cosi děsivého. Prosí vás - obrací se přímo na diváka-hráče-pacienta, zda-li by mu nepomohl s ujasněním si určitých skutečností. Pak jsme seznámeni s manželským párem, v jehož domě budeme v následujících několika dnech pobývat - Allison a Michael před šesti měsíci přišli při autohavárií o svou malou dceru. Allison se z šoku nevzpamatovala, je víceméně netečná ke svému okolí a navíc si stále myslí, že jejich dcera je stále naživu - a navíc je to stále miminko. Dr. Turner si už neví rady a proto se rozhodne povolat svou mladou kolegyni Kathryn, která má s podobnými případy zkušenost. Kathryn je sexy a velmi inteligentní blondýnka a Allison od nehody s Michaelem nechce spát... tady je zaděláno na pěkný guláš... Film je dělený do patnácti kapitol, na konci každé se hlas doktora Turnera zeptá, co si myslíte o právě předvedené scéně, pak můžete procházet po domě, číst deníky všech zůčastněných a vzdělávat se v oblastech jako je tantrický sex či významné osobnosti psychologie... Před každou další pasáží pak absolvujete ještě jeden test, který se tentokrát týká přímo vás. Dílčí výsledky si pak můžete přečíst ihned, závěrečnou analýzu vaší osobnosti pak po skončení samotné hry. Bohužel jsem měl k dispozici pouze (čtyř)cédéčkovou verzi hry, takže kvalita videí nebyla příliš vysoká. Zajímavé mi přišlo, že postavy s vámi při prolézání domu občas i promluví - opět přímo do kamery. Vaše úloha je vůbec mimořádně zajímavá, protože na rozdíl od ostatních her se nestáváte součástí příběhu, jehož směřování ovlivňujete jen v malé míře a ještě nepřímo. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 16. května 1996 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Natáčelo se ve státě USA – Oregon. (BMW12)