Reklama

Reklama

Mercy

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Bývalá vojenská lekárka Jessica (Leah Gibson) sa ocitne v boji o prežitie, keď v nemocnici síce zachráni život Ryanovi (Anthony Konechny), synovi írskeho mafiána Patricka Quinna (Jon Voight), no jeho brat Sean (Jonathan Rhys Meyers) ho chce vidieť mŕtveho. Čeliac útočníkom je nútená spoľahnúť sa na svoje bojové schopnosti z minulosti, pretože neostáva už nikto, kto by zachránil situáciu, len ona. (Arsenal83)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdinka má standartní trauma z toho, že při turnusu v Afghánistánu nezachránila svýho manžela. Koho se jí jako doktorce povede zachránit je syn mocného mafiánského bosse. Problém je v tom, že toho chce zlikvidovat jeho brácha a tak naběhne do nemocnice i s partičkou zabijáků. Dál už je to klasická omletá variace Die Hard s veškerým představitelným klišé. Bohužel akce je standartně rutinní a odbytá a hlavní hrdinka taky není zrovna miss sympatie. Zajímavá role se tu našla pro veterána Jona Voighta, ale ten už účinkoval v podstatně kvalitnějších produkcích, ale co už mám zrovna dobrou náladu tak ty slabý 2* dám.25% ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Zabaví neurazí...kliše na zabití času ok ...vojanda byla super i když trochu toporna a Rys Majers jako vždy úžasný psychokokot....průměr na brainwash. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Zdivočelí grázlové z irské mafie řádí jako černá ruka ve špitálu, ve kterém vztekle hledají svého postřeleného soukmenovce. K jejich smůle tam ovšem coby doktorka pracuje i bývalá specnaz mamina, která má větší koule než oni všichni dohromady (kdysi například vedla s vyznamenáním operaci Nasrat (sic) v Afghánu). Takže je snad jasný, jak to všechno skončí. A já teď marně přemýšlím, proč někomu tuhle slabomyslnost vlastně doporučit. No, možná pokud máte zvráceně rádi špatný filmy s totálně retardovanými scénáři plnými brutálních nesmyslností a napěchovanými klišoidními šablonami, mohlo by vás to možná tak nějak perverzně pobavit. Slabá druhá jen a pouze za sexy G. I. doktorku s vizáží vyžilé italské kurtizány a po zhlédnutí tuhle zhůvěřilost ihned umisťuji tam, kam po zásluze patří, tedy do koše. ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Další, nijak originální variace (recyklace, odvar) na Smrtonosné pasti a Přepadení. Jenom dějištěm je tentokrát nemocnice a obligátním bývalým agentem (mariňákem, policistou, sniperem...) je lékařka. Ta je velmi nevěrohodným mixem Wonder Woman (ve filmu ostatně i vtipně zmíněné) a Lary Croft. Docela výstižně ji charakterizuje Myersova hláška "Co tě to, ty blbá krávo, napadlo, strkat svý zvědavý kozy do tátových záležitostí?" Její představitelku Leah Gibson(ovou) jsem dosud nikde nezaznamenal, ale nějak zvlášť sympatická mi nebyla. Mnohem více se mi ve svých rolích líbili někdejší Půlnoční kovboj Jon Voight jakožto zločinecký "kmotr", který si v jedné scéně "zahraje" na Madsena z Tarantinových Gaunerů, a především Jonathan Rhys Meyers v roli jeho nezdárného syna. Hlášky těch dvou a jejich pohůnků jsou jedinými světlými okamžiky tohoto filmu. Ten je jinak přehlídkou (skoro až katalogem) nejrůznějších žánrových klišé a prvků z úspěšnějších filmů. Nechybí černošský sekuriťák, latinskoamerická policistka, válečné trauma hlavní hrdinky, její dítě slavící právě v daný den narozeniny, nevydařený převoz mafiánského svědka atd. atd. Scéně, kdy Jessica salutuje ze střechy nemocnice zasahujícím policistům, jsem se málem rozesmál nahlas. Ale za Meyerse a letmo zmíněnou afghánskou operaci Nasrat nakonec jednu hvězdu přidávám. Jinak jsem nepochopil význam původního názvu, navíc na Netflixu je film přejmenovaný na Bitvu o nemocnici (což je docela zavádějící, mnohem výstižnější by bylo Přepadení v nemocnici). A hlavní hrdinka se ve filmu nejmenuje Jessica (jak uvádí zdejší obsah), nýbrž Michelle. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jon Voight so svojím skvelým írskym prízvukom to trocha zachraňuje, pretože Leah Gibson veriť, že je super schopná bojová agentka, ktorá preľstí írsku mafiu, to dosť škrípe ako bruxista zubami v noci. Vie však veľmi veľa fakovať, takže je jasné, že je silná a múdra, no aj tak mám pocit, že ju vzali len preto, aby jej natiahli to biele tielko a potom dali samoúčelovú scénu v sprche. Film ide od desiatich nie k piatim, ale tak k dvom, no istú časť je aj pozerateľný. ()

Galerie (9)

Související novinky

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (více)

Reklama

Reklama