O Malence

Thumbelina

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Romantický

Irsko / USA, 1994, 86 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

I mistr Hans Christian se občas zapomněl a jeho pohádky dopadly dobře. Sice si většinu děje s Malenkou její mužské okolí neomezeně vytíralo ... tu žabí nohy, tu krovky, ale vílí princ nakonec přilétl včas a (spoiler pro negramotné) slavila se slavná svatba. Malenka je půvabná tak, jak malé holčičky touží být, vílí princ je romantický tak, jak většina budoucích partnerů malých holčiček nikdy nebude, krtek je tu ztvárnění temna takového ražení, že by z toho pan Miller zaplakal (nepochybuji, že tuto pohádku znal) a po intrikách zlého žabáka dostane chuť na žabí stehýnka i zatvrzelý vegetarián.(24.11.2017)

Hodně průměrná animovaná pohádka, která po většinu času spíše nudí a opravdu zábavných či zajímavých momentů nabízí poskrovnu.(18.9.2002)

Tahle pohádka je opravdu pro děti a tak by se to i mělo hodnotit. Já jsem Malenku popvrvé viděla, když mi byli tři roky. Koukala jsem na ní, když jsem byla nemocná a to mi zůstalo do teď. Je mi skoro 20 a pokaždé, když jsem nemocná, tak si Malenku pustím. Prostě vypnu a jen koukám a poslouchám ty písničky. Nevim co v tom hledáte za vědu. Má to celkem nízké hodnocení. Pokud se Vám to opravdu nelíbí - OK, ale jestli v tom hledáte hlubší význam, nějakou filozofii, nebo co... - Haló, je to pohádka pro děti! Zvířátka, písničky, láska, dobrodružství - vše v dětské dávce, tak by se to mělo i brát. Já to hodnotím, tak, jak se mi to líbilo, jako malé. Teď, když se na to koukám, jen se vracím do dětských let.(16.4.2012)

• Slarque

Animovaná nuda. Malenka pořád jen někde chodí a zpívá. Nebo někdo zpívá jí. A většina písniček zní víceméně stejně nenápaditě. Animace samotná vypadá, jako když jednotlivé postavy a lokace vytvářeli různí animátoři, kteří spolu nemluvili. Všechno doráží podivný překlad, který třeba jméno hlavní hrdinky nechává na původní Thumbelině a titulní Malenku jen párkrát použije, spíš jakoby malenka byla živočišný druh, ve spojení „malenka Thumbelina“. Jsou spousty animovaných pohádek a většina jich je lepších.(25.12.2006)

I kdyby nebylo na začátku napsané jméno Dona Blutha, tak si myslím, že bych ho stejně poznal ;-) Jeho styl se nedá přehlédnout. Ve spojením s jeho jménem jde ruku v ruce nádherná animace. Dále tu máme mnoho písniček a většina z nich je opravdu povedená a hezky zazpívaná (až na jednu zpívanou Dejdarem a druhou od paní Altmannové). A tím se dostáváme k vrcholu, tím je totiž dabing. Tomu množství celebrit se mi ani nechce věřit a zároveň jsou skvěle vybrané. Zatím všechno ok, ale jestli se máme začít bavit o tom, jak neskutečně dementní, přeplácaný a dětinský je děj, tak to bude teprve zajímavé :D Né, je to pro děti a tím myslím, jenom pro děti. Pro vaši malou princeznu to je ale ideální ;-)(8.9.2015)

• - Pohádku napsal Hans Christian Andersen. Na začátku filmu je ale napsáno "Anderson". (slatkac)