O Malence

Thumbelina

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Romantický

Irsko / USA, 1994, 86 min

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)
  • Slarque

Animovaná nuda. Malenka pořád jen někde chodí a zpívá. Nebo někdo zpívá jí. A většina písniček zní víceméně stejně nenápaditě. Animace samotná vypadá, jako když jednotlivé postavy a lokace vytvářeli různí animátoři, kteří spolu nemluvili. Všechno doráží podivný překlad, který třeba jméno hlavní hrdinky nechává na původní Thumbelině a titulní Malenku jen párkrát použije, spíš jakoby malenka byla živočišný druh, ve spojení „malenka Thumbelina“. Jsou spousty animovaných pohádek a většina jich je lepších.(25.12.2006)

Hodně průměrná animovaná pohádka, která po většinu času spíše nudí a opravdu zábavných či zajímavých momentů nabízí poskrovnu.(18.9.2002)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,373,501Tržby Celosvetovo $13,300,000/80%/(6.4.2010)

Tahle pohádka je opravdu pro děti a tak by se to i mělo hodnotit. Já jsem Malenku popvrvé viděla, když mi byli tři roky. Koukala jsem na ní, když jsem byla nemocná a to mi zůstalo do teď. Je mi skoro 20 a pokaždé, když jsem nemocná, tak si Malenku pustím. Prostě vypnu a jen koukám a poslouchám ty písničky. Nevim co v tom hledáte za vědu. Má to celkem nízké hodnocení. Pokud se Vám to opravdu nelíbí - OK, ale jestli v tom hledáte hlubší význam, nějakou filozofii, nebo co... - Haló, je to pohádka pro děti! Zvířátka, písničky, láska, dobrodružství - vše v dětské dávce, tak by se to mělo i brát. Já to hodnotím, tak, jak se mi to líbilo, jako malé. Teď, když se na to koukám, jen se vracím do dětských let.(16.4.2012)

I kdyby nebylo na začátku napsané jméno Dona Blutha, tak si myslím, že bych ho stejně poznal ;-) Jeho styl se nedá přehlédnout. Ve spojením s jeho jménem jde ruku v ruce nádherná animace. Dále tu máme mnoho písniček a většina z nich je opravdu povedená a hezky zazpívaná (až na jednu zpívanou Dejdarem a druhou od paní Altmannové). A tím se dostáváme k vrcholu, tím je totiž dabing. Tomu množství celebrit se mi ani nechce věřit a zároveň jsou skvěle vybrané. Zatím všechno ok, ale jestli se máme začít bavit o tom, jak neskutečně dementní, přeplácaný a dětinský je děj, tak to bude teprve zajímavé :D Né, je to pro děti a tím myslím, jenom pro děti. Pro vaši malou princeznu to je ale ideální ;-)(8.9.2015)

• - Pohádku napsal Hans Christian Andersen. Na začátku filmu je ale napsáno "Anderson". (slatkac)