Už se nebojím

Drama / Rodinný / Psychologický

Československo, 1984, 73 min

Nemyslim si, ze by se jednalo o spatny film. Zapletka je sice takova tradicni a neoriginalni, kterych uz bylo natoceno nespocet... Prostredi, kde se film nataci, i vztahy mezi zaky ale spatne znazornene nebyly. Herecke vykony prumerne, Pesek ve sve tradicni roli. Jedine, co se skutecne nepovedlo, tak je hudba, ktera by se spise hodila do filmu pojednavajici o bitve u Stalingradu.(24.5.2014)

• LadyPupu

Já už se taky nebojím, protože po hodině a čtvrt ve společnosti Michala Peška, mě už dnes nic horšího určitě nepotká.(4.1.2017)

• Horak

Ano, toto je film pro mladez. Ovsem byt ditetem, tak z toho na me padne jedna velka deprese. Pribeh je jednoduchy. Mlady ucitel prijede na svou prvni staci a co cert nechtel! Zrovinka v jeho tride je kluk, kterej nemluvi, spatne se uci, mozna se i pocurava a on se rozhodne to vsechno spravit. Samozrejme, ze je to prace narocna a proto i obcas slapne vedle. Pak je tu ovsem jeste druha rovina a tou je pokus o tisnive psychologicke vyjadreni celeho pribehu a prave zde je balvan urazu! Silena hudba, prostrihy na chlapce a ucitele, no proste des bes! Pseudopsychologicka slatanina, ktera mela zrejme primet deti, aby se nebaly? Mozna, ale ja davam nekompromisni odpad!(14.4.2006)

• Pitryx

Moc mne to nebavilo, psychologie plus retrospektivy, to není nic pro mne. Takže jsem se nudil a nudil a nudil. Stále jsem čekal nějakou zápletku a ono nic. 201109163000/7312/7317(9.3.2014)

• MickeyStuma

Dětský psychologický snímek o velmi bojácném chlapci. Nemůže se vyrovnat se smrtí otce ve kterém měl oporu a která mu teď ve všem strašlivě chybí. Má strach ze všeho a tak není divu, že je u spolužáků terčem posměchu. Děj má být o jeho počínání s osudem, ale nějak se to zvrtlo ve sledování mladého učitele, který se mu snaží onu bojácnost překonat, ale vyslouží si akorát nepochopení rodičů všech žáků a dokonce i ředitele školy, který se dokonce odmítá i za něj postavit. Vztahy mezi dětmi jsou zachyceny velmi reálně. Nepochopitelně však vyznívá agresivní chování matky toho nejproblémovějšího žáka. Její pomlouvání učitele a štvaní ostatních rodičů proti němu, jen aby se ho zbavila, je vskutku velmi diskutabilní. Příběhu chybí větší hloubka a větší poukázání na daný problém. Takhle je to pouze obyčejný snímek z prostředí školy, který nemá čim zaujmout.(15.9.2014)

• - Filmovanie prebiehalo na Valašsku. (dyfur)

• - Natáčelo se mimo jiné v hotelu Kopanice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)