Úsvit mrtvých

• Francie

L'armée des morts

Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

• obitus

Jako akcni film mozna celkem zabavne, jako zombie horror dost zoufale. Nove pojeti behajicich zombie mi (stjene jako napriklad v desnem Resident Evil) vubec nesedlo. Nekolik povedenych scen (uvod, strileni "znamych osobnosti", motorova pila) nemuze zachranit horror, ve kterem naprosto absentuje jakykoli naznak strachu. Pro me osobne velke zklamani. Zlatej Romero..... EDIT: napodruhe a primo po Romerove originalu jeste mnohem horsi pocit, ten film je sracka(3.10.2004)

Fajnový prírastok do rodiny filmov, na ktoré sa jednoducho dobre pozerá. Množstvo neuveriteľne chytľavých scén, primerane odľahčených a výborne natočených. Bez zbytočných citov a nálad natočená brutalita, pri ktorej sa nedá nudiť. 85%(1.3.2008)

Tak po druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu...možná za tu syrovost nebo propanové bomby ;)(8.4.2008)

Snyderov remake klasického Dawn of the Dead. Tentoraz to ale chytil za iný koniec. A myslím, že výsledok je viac ako kvalitný. Zombíci po prvýkrát behajú a vôbec to nie je na škodu (aj keď sa vytratila kritika konzumnej spoločnosti). Najlepší moderný zombie horor, v ktorom sa stále niečo deje. A o to predsa ide. 90%.(4.8.2008)

Tohle byl snad můj první zombie film. Je to sice moc americký a zombici tam běhaj, ale baví mě to. Postapokalyptickej svět mám vždycky rád.(6.7.2009)

• ThinkGeek

Pokud si někdo stěžuje, že upíři v Twilight na sluníčku září, já si zase stěžuju, že zombie běhají. To je prostě špatný. To je jako by si Zack řekl "Hej...musím se na zombie podívat nějak nově. Ha! Už vím! Mohli by běhat!". První věc co ho napadla? Nepochybně... A závěr mě rozčílil. SPOILER - Nesympatická ale jinak naprosto normální postava se obětuje pro tým abychom o záběr později zjistili, že vyvolený hlavní hrdinky je pokousaný a musí se stejně zastřelit... To psali postavy podle šablon a ani se to nesnažili zakrýt? Kdyby to byl první zombie horor, který jsem viděl, možná bych byl nadšen. Ale není a proto mě pouze naštval...(20.1.2010)

Nejlepší zombie horor. Tohle se jen tak nepřekoná. Ta atmosféra je citít, zamrazí...(30.3.2010)

Správná popocornová zábava na sobotní večer ;) Žádné velké štráchy s dějem, spousta hladových (a rychlých) zombíků, pár obyčejných hodných, spousta krve a lekaček. Do toho občas náznak humoru (aby se neřeklo) ... Film určitě není nic světoborného, ale má pár dobrých nápadů (zombíci se hýbou pěkně zostra). Člověk si ho dvakrát za sebou nepustí, ale neurazí. A fanoušky zombie-movie nadchne.(17.6.2010)

Čekal jsem, že příběh nebude v Úsvitu ani náhodou to hlavní, ale přece jen, trochu víc informací o epidemii a zajímavější konec by filmu vůbec neškodily. Každopádně se na ten všechen masakr moc hezky kouká. Tedy, moc hezky se na to nekouká, ale víte jak to myslím. 80%(6.11.2010)

Je celkem zajímavé, že jsem před viděním nějakého zombie filmu viděl dříve 2 parodie (Soumrak mrtvých , Zombieland) a zombie seriál (The Walking Dead). Takže se mi Úsvit líbil..Hodně. Zombíci vypadají dost dúvěryhodně a mají dost čilý elán a hlavně dost dobrou kondičku (čemu se celkem divím). No a příběh a celkem zajímavé postavy v celku tvoří vynikající Horor, na který se podívám určitě vícekrát. 91%(9.1.2011)

• dobso

Vďaka tomuto filmu som na CSFD. Ako môže mať tento film také dobré hodnotenie? Pár vtipných momentov tam síce bolo, ale ja tieto americké Zombie-*****iny vážne nemusím. Nechápem tomu mysleniu, nechápem tomu humoru a už vôbec netuším, že čoho sa tam mám báť. Táto "moderná" kultúra, ktorá vznikla úplne umelo a ja ju aj tak berem. Našťastie je vo filme pár aspoň trochu normálnych pasáži za čo si zaslúži aspoň jeden bodík.(31.10.2011)

Moc dobré! Jen bych to neřadil mezi horory, byl to spíš akčně vtipnej masakr :-)(11.6.2012)

Jeden z mála zombie filmů v novém tisíciletí, který se tváří nadupaně a opravdu nadupaný je. Od začátku do konce, nedá divákovi vydechnout v dávkách strachu, krve a humoru, které jsou u zombie hororu nepostradatelné. 9/10*(7.10.2012)

Jeden s nejlepších filmu se zombie. Survival v nákupnim centru? No proč ne :) Tohle se Snyderovi moc povelo!(28.4.2013)

3 a ¾(11.6.2013)

Todle byla největší jízda mého mládí. Troufám si říct, že nejlepší zombie akce fo eva.(7.11.2017)

Tak dobře jsem se u zombie "hororu" nebavil od Braindeadu, ale novorozeně v Braindeadu je přece jenom lepší než novorozeně v Dawn of the Dead, takže za ****.(8.7.2004)

Za normálních okolnosti by to byla slabší trojka, ale.... .Trochu jsem tomu filmu pomohl(Sluchatka na uších, dvě hodiny nad ránem, dveře do pokoje nezamknuty a přímo za mými zády) a získal jsem šílený zážitek. Kdo chce, udělá si z toho filmu komedii(a k tomu nepovedenou), ale ti rozumnějši se nechají unést nakažlivým strachem. Hodně velký PLUS ma i v srovnáni s 28dní poté, protože tam autoři udělali šílený film, který se jim podařil v polovině zničit!!! Zde autoři vydrželi až do konce(musím přiznat, že jsem se nechal v jeden momen autory napálit, a to když se tvařili, že ten film zkazí jak druhý zmiňovaný (to byla samozřejmě jen finta (jedna se o tu hnusně vyčnívajíci punkovou písničku, která tam je samozřejmě jen nastražena pro naivní, tudiž i pro mně- za to taky velke PLUS)))))(11.11.2004)

Moc hezky zpracované, líbilo se mi že tam nebylo vidět jestli je tam něco udělaný počítačově (pokud ovšem to je udělaný pomocí pc), dobře udělaný, děj super, 100% horor, 100% 5*(25.5.2006)

Jeden z mála případů, kdy remake překonává původní film.V tomto případě film mnohonásobně vyzdvihuje kvalitu podívané.(3.8.2006)

Ta holka na začátku mi opravdu nahnala strach. Potom je to už takové slabší, utahanější... Dokud neodjedou obrněným autem, kde film opět začíná nabírat tempo (scéna s tím barelem nebo s motorovou pilou je famózní). A nakonec skvělý /amatérsky točený/ závěr.(1.10.2006)