Úsvit mrtvých

• Francie

L'armée des morts

Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

• obitus

Jako akcni film mozna celkem zabavne, jako zombie horror dost zoufale. Nove pojeti behajicich zombie mi (stjene jako napriklad v desnem Resident Evil) vubec nesedlo. Nekolik povedenych scen (uvod, strileni "znamych osobnosti", motorova pila) nemuze zachranit horror, ve kterem naprosto absentuje jakykoli naznak strachu. Pro me osobne velke zklamani. Zlatej Romero..... EDIT: napodruhe a primo po Romerove originalu jeste mnohem horsi pocit, ten film je sracka(3.10.2004)

Povedené pěkné až na jednu věc která mě iritovala. A to ta že do poloviny filmu měli hrdinové morální kodex přizpůsobený situaci, to znamená že by nevyšli ven pro pár lidí, a potom se to zvrtne a hlášky typu venku je pes musíme ho jít zachránit mě trochu vyvedli s míry :)(11.5.2008)

Mezi horory je to jednoznačně moje pětihvězdičková záležitost, neboť mi s úspěchem rozbila mýtus o tom, že před malátnými nemrtvými při nejhorším utečete. Neutečete, běhají neunavně, hladově a ještě ke všemu vypadají tak, že až vás doženou, umřete jistě ze všeho nejdříve na leknutí. Ačkoliv tedy horory beru jako jednorázovou záležitost, tenhle jsem shlédl vícekrát a jako jeden z mála bezvýhradně doporučuji všem fanouškům.(25.5.2008)

Nekompromisní a nejlepší moderní "bráním se slovíčku horor" zombie holocaust jaký jsem zatím vyděl. Tam kde se v residentech snaží zaujmout akcí, která je na hranici trapnosti, tam stačí tvůrcům úsvitu brokovnice a pořádně nasranej Ving Rhames. Velice potěšil i Tom Savini v malé roličce drsnýho šerifa. Spousta humoru, trochu sexu , šachy a nebo střelba na Burta Reynoldse jsou zajímavým osvěžením v tomto drsně krvavém počinu.(3.7.2008)

Výborný horor, plno krve a masakr. Povedlo se a Zackovi Snyderovi se moc povedl debut. Blahopřeju(6.2.2009)

Par hororu jsem uz videl, ale tento mi prijde takovy vtipny. 75%(28.8.2009)

tak tohel je super !!!Krásne efekty, super hudba, napětí a hlavně mooooc mrtvých(30.8.2009)

Je to sice brutální film, ve kterém se krví nešetří, ale zombíci vypadají tak skvěle a ještě líp, když jim některý z hlavních hrdinů rozstřelí hlavu nebo uřeže některou z částí těla motorovkou. Při tomhle snímku jsem se prostě bavil a jediné co mi opravdu vadilo byl ten porod.(13.9.2009)

• exoomer

Ked som na tento film prepol, myslel som ze ide o nepodarenu komediu, no ked som po chvili nevidel ani naznak americkeho humoru a nakoniec som zistil, ze to ma byt horor (ktory vsak absentuje akoukolvek atmosferou alebo napatim), bolo mi do smiechu az vtedy.(13.12.2009)

Šachy či golf ? Proč by ne..(11.4.2010)

Skvelý remake povodného filmu od brilatného tvorcu hororov Georga Romera. Tento film vás nenechá vydýchnuť do konca, ma strhújuce tempo v skratke Zackovy Snyderovi sa tento remake podaril na výbornu.(19.4.2010)

wow, můj první zombíkovej film který jsem viděla, jo je to už pár let, ale vím že se mi hodně líbil...hlavně to užívání si v obchoďáku. Dnes po několika letech se na to dívám už z jiného pohledu, trošku jsem se u něj zasmála...ale rozhodně ho pořád považuji za nejlepší zombie film, rozhodně doporučuji :)(2.6.2010)

Tento film ako jeden z mála u mňa vyvolal naozaj strach, a to riadny! (Keď som ho 1x videl) :-D(25.7.2010)

Luxusní směs fláků masa, ustřelených hlav, napínavých scén a dobré podívané na večer. Pro mě osobně je toto další z filmů se zombie tématikou, které si pustím rád znovu a znovu. Sice tento remake nemůžu porovnat s originálem, protože jsem originál neviděl, ale můžu říct, že až na ten lehce přehnaný konec bylo v tomto filmu dost scén, na které člověk jen tak nezapomene a jejichž nápaditost mi i po pár letech od shlédnutí lehce nahání husí kůži.(7.8.2010)

Hody hody, doprovody, dejte hlavy zmalovany, nedate-li malovany, dejte alespon prostreleny.(6.10.2010)

Adrenalínová jazda ako má byť a ak nie najlepší tak určite jeden z 5 najlepších filmov o zombies. Skutočne neviem čo by som vytkol, je to proste splnený mokrý sen každého fanúšika tohto nechutného žánru.(18.1.2011)

Tento film jsem viděl na Táboře a je to průlom v zombie filmů. Bál jsem se od začátku do konce, skvělé masky zombíků, hodně krve a masa, vynikající konec. Já chci pokračování! :)(8.3.2011)

Pekelná jazda, ktorá už len svojou existenciou a prevedením ovplyvnila nejeden tematicky podobný film, či množstvo počítačových hier.(25.3.2011)

• Cechyno4

Plný supermarket krvežíznivých zombie. Mě se moc zombie horory nelíbí a tento film mi také názor nezměnil. A nechci proto nijak ovlivňovat ostatní. Možná se tohle bude líbit milovníkům zombie hororů, ale z hlediska hororu průměr. Z hlediska zombie hororů a jím podobných bych doporučil raději Rec nebo Karanténu.(17.5.2011)

Doomed to walk the earth as a slave of living dead - Zack Snyder navazuje na nejlepší zombie tradice George Romera a přidává něco navíc - atmosféru, akci, rychlost a hrůzu !(3.7.2011)

Jeden z filmů na které bych se podíval maximálně dvakrát. Ale napoprvé když člověk neví co čekat to bylo velice příjemné. Krásně vybarvená kamera spousta krve a běhavý zombies které mám nejradši. Podle mě patří do první trojky nejlepších Zombie filmů. A ta scéna s milou holčičkou od vedle. 85%(9.8.2011)