Úsvit mrtvých

• Francie

L'armée des morts

Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

Zombící jsou zpět a v plné síle. Černý humor (církevni hodnostář rozřeže "stětku" motorovkou, střílení "známých osobností" do hlavy apod.). Skvěle vymyšlený film s titulky za které se nemůže stydět ani nejlepších horor. Skvěle domyšlený závěr a výborné suché hlášky. Pokud byl původní film kritika a ukázka toho co způsobují obchodní domy tak u tohoto dílu je to také možné. Nechci to zde rozebírat na to jsou tady jiní. Já neviděl původní film, tak to nemohu porovnávat. Tento film je hodně dobrá podívaná co jednoznačně stojí za shlédnutí. Doporučuji: Zůstante ještě na titulky po filmu, poznáte co znamená když je přeplněné peklo a mrtví přicházejí ....(6.11.2004)

9/10... Filmy o zombikoch velmi nemusim, ale tento ma naozaj dostal. Priklincoval ma svojou naturalnostou, drzostou nevidanou na americky komercny film a skvelym vizualom. Taktiez sa vytiahol aj Zack Snyder a u za neskutocne tesim na jeho adaptaciu Millerovho diela 300...(5.12.2006)

Jo, jo jo. Konečně zombáci, který maj trochu „mozek“. Škoda že konec není aspoň trošku holyvůdskej...(14.9.2007)

Ak ste sa báli pomalých zombíkov z originálu tak tento film radšej ani nepozerajte :)(25.9.2007)

povodny Romerov film som nevidel, ale na toto som bol s priatelkou a skvele som sa bavil. Zack Snyder sa s tymto filmom naozaj vyhral, najvtipnejsia scena bolo strielanie "celebrit" zo strechy obchodaku :) bol som velmi poteseny myslim ze jeden z najlepsich zombie hororov ake som kedy videl 97%(14.1.2008)

Dokonalé, výborný zombie snímek. Všechno sedí na svém místě - herci, hudba, kamera... Tento režisér má budoucnost, jeho režie je bezchybná. Přeji mu další povedené projekty.(27.4.2008)

Povedené pěkné až na jednu věc která mě iritovala. A to ta že do poloviny filmu měli hrdinové morální kodex přizpůsobený situaci, to znamená že by nevyšli ven pro pár lidí, a potom se to zvrtne a hlášky typu venku je pes musíme ho jít zachránit mě trochu vyvedli s míry :)(11.5.2008)

Mezi horory je to jednoznačně moje pětihvězdičková záležitost, neboť mi s úspěchem rozbila mýtus o tom, že před malátnými nemrtvými při nejhorším utečete. Neutečete, běhají neunavně, hladově a ještě ke všemu vypadají tak, že až vás doženou, umřete jistě ze všeho nejdříve na leknutí. Ačkoliv tedy horory beru jako jednorázovou záležitost, tenhle jsem shlédl vícekrát a jako jeden z mála bezvýhradně doporučuji všem fanouškům.(25.5.2008)

Nekompromisní a nejlepší moderní "bráním se slovíčku horor" zombie holocaust jaký jsem zatím vyděl. Tam kde se v residentech snaží zaujmout akcí, která je na hranici trapnosti, tam stačí tvůrcům úsvitu brokovnice a pořádně nasranej Ving Rhames. Velice potěšil i Tom Savini v malé roličce drsnýho šerifa. Spousta humoru, trochu sexu , šachy a nebo střelba na Burta Reynoldse jsou zajímavým osvěžením v tomto drsně krvavém počinu.(3.7.2008)

Výborný horor, plno krve a masakr. Povedlo se a Zackovi Snyderovi se moc povedl debut. Blahopřeju(6.2.2009)

Par hororu jsem uz videl, ale tento mi prijde takovy vtipny. 75%(28.8.2009)

Je to sice brutální film, ve kterém se krví nešetří, ale zombíci vypadají tak skvěle a ještě líp, když jim některý z hlavních hrdinů rozstřelí hlavu nebo uřeže některou z částí těla motorovkou. Při tomhle snímku jsem se prostě bavil a jediné co mi opravdu vadilo byl ten porod.(13.9.2009)

• exoomer

Ked som na tento film prepol, myslel som ze ide o nepodarenu komediu, no ked som po chvili nevidel ani naznak americkeho humoru a nakoniec som zistil, ze to ma byt horor (ktory vsak absentuje akoukolvek atmosferou alebo napatim), bolo mi do smiechu az vtedy.(13.12.2009)

Šachy či golf ? Proč by ne..(11.4.2010)

Skvelý remake povodného filmu od brilatného tvorcu hororov Georga Romera. Tento film vás nenechá vydýchnuť do konca, ma strhújuce tempo v skratke Zackovy Snyderovi sa tento remake podaril na výbornu.(19.4.2010)

wow, můj první zombíkovej film který jsem viděla, jo je to už pár let, ale vím že se mi hodně líbil...hlavně to užívání si v obchoďáku. Dnes po několika letech se na to dívám už z jiného pohledu, trošku jsem se u něj zasmála...ale rozhodně ho pořád považuji za nejlepší zombie film, rozhodně doporučuji :)(2.6.2010)

Tento film ako jeden z mála u mňa vyvolal naozaj strach, a to riadny! (Keď som ho 1x videl) :-D(25.7.2010)

Luxusní směs fláků masa, ustřelených hlav, napínavých scén a dobré podívané na večer. Pro mě osobně je toto další z filmů se zombie tématikou, které si pustím rád znovu a znovu. Sice tento remake nemůžu porovnat s originálem, protože jsem originál neviděl, ale můžu říct, že až na ten lehce přehnaný konec bylo v tomto filmu dost scén, na které člověk jen tak nezapomene a jejichž nápaditost mi i po pár letech od shlédnutí lehce nahání husí kůži.(7.8.2010)

Hody hody, doprovody, dejte hlavy zmalovany, nedate-li malovany, dejte alespon prostreleny.(6.10.2010)

Adrenalínová jazda ako má byť a ak nie najlepší tak určite jeden z 5 najlepších filmov o zombies. Skutočne neviem čo by som vytkol, je to proste splnený mokrý sen každého fanúšika tohto nechutného žánru.(18.1.2011)

Tento film jsem viděl na Táboře a je to průlom v zombie filmů. Bál jsem se od začátku do konce, skvělé masky zombíků, hodně krve a masa, vynikající konec. Já chci pokračování! :)(8.3.2011)