Úsvit mrtvých

• Francie

L'armée des morts

Úsvit mŕtvych

Horor / Thriller / Akční

USA / Kanada / Japonsko / Francie, 2004, 101 min (Director's cut: 110 min)

• obitus

Jako akcni film mozna celkem zabavne, jako zombie horror dost zoufale. Nove pojeti behajicich zombie mi (stjene jako napriklad v desnem Resident Evil) vubec nesedlo. Nekolik povedenych scen (uvod, strileni "znamych osobnosti", motorova pila) nemuze zachranit horror, ve kterem naprosto absentuje jakykoli naznak strachu. Pro me osobne velke zklamani. Zlatej Romero..... EDIT: napodruhe a primo po Romerove originalu jeste mnohem horsi pocit, ten film je sracka(3.10.2004)

Z každého uhla asi najlepší zombie film(16.10.2014)

• Zumina

Po vzhlédnutí tohoto filmu jsem musela zatleskat všem zůčastněným. Ikdyž se nejedná o ultraoriginální a novou tématiku, tvůrci ostatní Zombie film, které byly natočeny před tímto kolosálním dílem, naprosto rozmetaly. I tak film pár malých chybiček má, ale naprosto je zastínily už jen výkony jednotlivých herců. A navíc jsem konečně objevila film se zombies, kde všichni nejsou avsolutní hrdinové a ničeho se nebojí. U scény, když Kevin Zegers zdrhne potom co se jim tam zvedne mrtvola, jsem se dokonce i zasmála. Nicméně mi tak trochu vadí, že ve filmu není vysvětlen původ pandemie.(14.2.2015)

Po piaty krát som si opäť pozrel film Úsvit mŕtvych, plný zombie postáv, ktoré sa vyskytujú v desiatkach hororov. Tento film je však natočený bravúrne, so slušnými výkonmi jednotlivých hercov. Napriek tomu, že sa jedná o jednoduchú vyvražďovačku, film zaujal nielen akčnými scénami, ale rovnako aj snahou tvorcov vykresliť charakter jednotlivých postáv, ktoré prežili. Film je slušnou zombie jazdou a je škoda, že sme sa nedočkali pokračovania, pretože tak dobrých filmov s tematikou zombie, akým je Úsvit mrtvých z r. 2004, nie je mnoho.(20.8.2015)

Dopředu říkám, že filmy o zombích mě nebaví a hlavně se u nich nebojím ani trochu, jen se lekám a proto tento druh hororu mě nebaví. Když se do toho vmíchá nadhled, tak to ujde a zde bylo řemeslo odvedeno skvěle a u scény s dcerou a manželem jsem se bál. Skvělé.(3.12.2015)

Nojo nie som Zombie fanda, toto som pozeral len kvôli masovému nadšeniu mojich známych - Zombie film ako každý iný s pár novými nápadmi a lepšími trikmi. Inak oproti podobným dielam už z rokov 80 nevidím rozdiel.(30.12.2015)

Miluju tyhle post-apo filmy obzvlášť s tématikou Zombie ..A to jako fanoušek George Romera sem si tenhle film hend zamiloval...Luxusní Klasika u které se nebudete nikdy nebudete nudit..(27.3.2016)

Nevím, nevím... ale pravděpodobně jedna z nejlepších zombie děl všech dob(4.9.2016)

7/10(5.3.2017)

Tak žánrovka. :) Tak super. :) Někdy, když jsem sama doma, sjíždím horory - ve dne. Nebo v noci - když všichni spí (ale vím, že tam jsou). :D I když tohle není horor, spíš akční lekačka. No, zavírala jsem si okno a během toho koukala, jestli se tam nepotuluje nějakej ten zombík (mám naproti hřbitov). :D Jako film svého druhu mé očekávání splnil na 100%. Nevím, jestli někteří lidé čekají od filmu se zombie tematikou nějakou filozofickou myšlenku. Za mě bomba - dávám 4*, protože ta scéna s miminem byla fakt strašná (ne strašná, že bych se bála, spíš mi z toho bylo trapně).(12.4.2017)

Nejsem fanda zombie. Vždy mně to přijde hrozně "stupidní" prvoplánovité a laciné, ale tento snímek je jeden z těch nejlepších ze žánru. Děj se celkem nečekaně rozjede po pár minutách, což mě dost překvapilo =) Občas tam jsou hluchá místa a postavy taky nepřekypují "reálnou" logikou, ale zaminka je pro pokračovaní děje vždy potřeba :-D Závěrečné titulky jsou super, nevynechávejte je =)(21.5.2017)

Asi nejlepší ZOMBIE film (po světová válka Z) co jsem kdy viděl, klobouk dolů před scénarysty a produkcí natočit film s rychlonohými zombi. Prostě klasika která nesmí chybět v žádné filmotéce. Prostě nej průkopnícky film zombie všech dob. A to jsem hodně velký krytik.(30.3.2018)

Priznám sa, že originál som nevidel (shame on me). Táto verzia sa mi ale páčila. Ak raz uvidím originál a bude lepší, tak sa sem vrátim k prehodnoteniu.(12.6.2018)

Najlepší zombie film vsetkych čias film je nadupaný akčnými scénami. Zombíci sú neskutocne rýchly a poriadne pažravý. Za mňa nemôžem inak Ako plný počet hviezd.(27.6.2018)

Čo si pamätám, tak toto je jeden z prvých zombie hororov, čo som videl, a ktorý ma nakazil zombiemániou. Keďže je jeden z najlepších, u mňa je umiestnený v TOP3, tak by som chcel už len lepšie a lepšie filmy v podobnom duchu, bohužiaľ však priblížiť sa k tejto klasike je veľmi ťažké. Má proste vysoko nasadenú latku.(21.8.2019)

Napis mu, at sunda Burta Raynoldse ! :D Nej zombie film.(11.10.2019)

1 13 24 36 44 45 46 47 následující >>