poster

Vincent

 • anglický

  Vincent

 • anglický

  Vincent - The Life and death of Vincent Van Gogh

Animovaný / Drama / Životopisný

Austrálie / Belgie, 1987, 105 min

Režie:

Paul Cox

Scénář:

Paul Cox

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,577,480Tržby Celosvetovo $-(30.4.2010)

 • kristianzen
  *

  Připomíná mi to školní film k hodině výtvarky. Toť vse. Z filmového hlediska nuda obrovská.(22.3.2018)

 • MurielRezek
  *****

  Jeden z nejoriginálnějších dokumentů, jaký jsem kdy viděla. Zachycuje posledních čtrnáct let života Vincenta van Gogha, který dokumentuje využitím záběrů z umělcových obrazů a skic i záběry skutečných míst, kde tento geniální malíř žil. Do svého malování dával VvG vše. Lásku a vášeň, opravdovost až na dřeň, své nejniternější city,celou svoji rozervanou duši. Všechna slova, která doprovází tento film jsou vlastní slova VvG o životě a lidském konání, o umění a přírodě, která postupně napsal v dopisech svému bratrovi Theovi.."Jsme lidé a milujeme", " ...za nás mohou mluvit jen naše obrazy.“ Já do van Goghových obrazů vstupuji téměř denně, několik reprodukcí jeho obrázků visí v mé kanceláři už bezmála 17 let. Přináší mi klid, radost a energii, touhu i naději. Díky za tento krásný, nadčasový dokument:).(22.12.2014)

 • ClimbVibe
  *****

  Nikdy nezapomenu na zážitek, který mi přinesl tento film. Sugestivními obrazy s ještě více sugestivnějším komentářem (viděl jsem v perfektním podání Jana Kačera) jsem se dostal velmi daleko a pochopil nejenom genialitu jednoho malíře....(12.12.2007)

 • Nostalghia
  ****

  Existuje řada filmů o Vincentu van Goghovi, více či méně zajímavých, ale jen o tomto si troufnu říct, že je geniální...(13.10.2008)

 • AnnaMae
  ****

  Vincentovy obrazy doprovázené úvahami z jeho vlastních dopisů. Byl prostě geniální. I proto, že sám svoji tvorbu vysvětlil a ulehčil tak práci budoucím historikům umění (případně jim sebral možnost vymýšlet vlastní teorie :-) Jako by hluboko v sobě měl vědomí, jak slavný jednou bude.(7.3.2012)

 • PocahontasM
  *****

  Přes hodiny a hodiny práce, které jsou skryty za tímto filmem, dokazují, že i takto se může dělat zajímavý film. Smekám nad všemi malíři, (a jejich nervy) + postprodukcí. Nechápu jak to tu někdo může srovnávat s omalovánkami nebo co....Člověk nepochopen svou dobou je pořád aktuální téma.(10.9.2018)

 • Chejpao
  *****

  Tomuto filmu vděčím za svou lásku k obrazům Vincenta van Gogha. Zcela neobyčejný dokument - putování Vincentovými obrazy doprovázené jeho vlastním komentářem uchovaným v dopisech bratrovi. Vtáhne vás přímo dovnitř obrazů, otevře cestu, kterou Vincent prošel ke svému geniálně svébytnému malířskému výrazu, a hlavně umožní vnímat to obrovské nadšení, silný vnitřní prožitek (v protikladu k hříčce a manýře, pro 19. století tak typické) a opravdovost. Nejlepší dílo o umělci, s jakým jsem se kdy setkala.(22.1.2009)

 • yenda1
  *****

  Jan Kačer se do toho pěkně opřel. Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu s jakou náléhavostí a zápalem podal Vincentovu korespondenci Theovi. Pro fanoušky Vincenta také doporučuji přečíst knihu Žízeň po životě.(22.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace