11. září 2001: Čas krize (TV film)

• Kanada

DC 9/11: Time of Crisis

Drama / Historický

Kanada / USA, 2003, 128 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (32)

• Djkoma

Amerika je nejlepší. Je v každém směru dokonalou zemí, která plodí i dokonalé filmy. Ty jsou čas od času koukají na svou dokonalou zemi jako na nejdokonalejší zemi, v které politici a hlavně prezident má vždy ty nejlepší úmysly a cíle. Tohle je jeden z nich. Ukazuje dokonalého prezidenta, který se snaží dokonale zvládnout situaci okolo 11. září a celé by to mělo působit jako rekonstrukce nebo snad drama. Doufám, že tohle je pouhý vtip a malý dárek pro Američany, které tomu snad i uvěří. Dokonale zábavné z pohledu Evropana. Kdyby v Americe existovala obdoba Národního umělce, Brian Trenchard- Smith by byl dokonalá volba.(11.9.2007)

• Enšpígl

Řekl bych,že je to stejná masírka jako Fahrenheit 9/11 od Moora, jenže s opačné strany pohledu .Doporučoval bych tyhle dva kousky na jedno DVD. Akorát, že toto je horší po filmově-dokumentáristické stránce. Na druhou stranu já nikdy při slově USA a Bush nebudu vyvádět jak nepříčetnej a chrlit jednu nadávku za druhou ! Vám všem co toto dělate opravdu připadá USA a Bush jako to největší zlo? Slyšeli jste o Kimovi v KLDR, Mugabem v Zimbabwe? Lukašenkovi v Bělorusku?Číně vyhrožující Thai - Wanu a okupující Tibet. O všech těch hrůzách v afrických zemích?o Demokracii a-lá Putin?Slyšeli a i přesto USA a Bush jsou to nej zlo. Fajn Bush opradvu moc rozumu nepobral a chyby udělal bohužel dost zásadní jak v domací tak v zahraničí politice,ale taky si užívá své poslední volební období a minimálně o to je napřed USA i Bush před ostatními co jsem vyjmenoval.Nečinnost a neschopanost OSN je mnohem větší zločin!! Nadávat na USA je teď taková moda. Asi stejná jako za komančů a fašistů se k USA modlit.(5.9.2006)

• Pohrobek

Velmi zábavné, ale nečekal jsem, že se to dostane do evropských televizí. Obyčejným Američanům by se to ale líbit mohlo - ono taky mít za vůdce takového supermana nemůže nepotěšit. A aby bylo jasno - rozhodně nejsem žádný fanatický antiamerikanista: dobrou propgandu mám rád, a je mi jedno, koho vyzdvihuje. Tohle je ale příšerná slabota. Jen se podívejte, co točí Brian Trenchard-Smith od roku 1995.(3.9.2006)

• Karlos80

Nemám rád ameriku jakož to politicky smýšlející stát, nemám rád Bushe jakož to všemohoucího vůdce skoro veškerého lidu na celém světě, a nemám rád všechny tyto druhy propagandistických pořadů kdy je amerika NEJ a kdy z toho nakonec ještě vyjde jako vítěz. Tento film mi veškeré mé zdání v tuto zemi jen utvrdil. Laciný škvár-vyhozené peníze ale co to na ameriku a určitě pochybný sponzoring přeci je že? Bezduché herecké výkony téměř neznámých herců, duležité kecy ale leckdy o ničem, slaboučký scénář a po estetické stránce také nic moc. Upřímně řečeno je to sice smutné říct ale amerika si za všechno co dělá a jak se staví ke zbytku světa a k různým národnostním menšinám může sama! Opravdovej hnus a jak jinak a kde jinak to můžou dávat než na zaprodané a zameričtělé televizní stanici N@VA.(3.9.2006)

• flanker.27

3.9. 2006, divák TV Nova zažívá šok. "To je to myšlení, které potřebujeme," říká hrdinný aktivní Bush na Rumsfeldovu poznámku o novém typu reakce. Žádné dvacetimonutové nechápající prezidentovy pohledy v mateřské školce, tohle je muž činu. Ano, tento film může otevřít leckomu oči, aby poznal hrdinu, muže činu na svém místě. Chvíli jsem váhal, zda za dokumentární záběry jednu * nedat, ale ne, to se musí hodnotit celkově.(3.9.2006)

• Mertax

Jedna hvězdička- zaprášená stejně jako trosky Světového obchodního centra. Nedochází mi účel vzniku tohoto filmu.(3.9.2006)

• StarsFan

Taky je jasně vidět, že žijeme v protibushovský zemi. Nicméně to, že někdo nesouhlasí z Bushem a jeho kroky, z tohohle filmu fakt ještě nedělá odpad! (Zajímalo by mě, jak by ti samí lidé reagovali na film zaměřený proti Bushovi, něco ve stylu Fahrenheita 9/11 :-). Ano, je to republikánský film a je to na něm poznat, na druhou stranu Bush se nijak netají tím, že si skutečně každé ráno a večer čte z Bible :-)) A ačkoliv si to hodně lidí už asi nepamatuje, po 11. září ho skutečně brali za hrdinu... Ale vezmu to z jiný stránky - co oceňuju je výběr herců, kteří se aspoň trochu podobají svým skutečných předobrazům a použití autentických záběrů. Víckrát byh to asi vidět nemusela, ale celkově to rozhodně není na odpad. (Tedy pokud nejste zarytí anti-bushisti :-)(4.9.2006)

• rawen

Neuvěřitelný hnus, odpad, chce se mi zvracet. Drsná propaganda Ameriky, která nenudí - ona totiž zhnusuje, přivádí k šílenství, chce se mi rozmlátit televizi a přidat se k některému fanatickému muslimskému hnutí. neskutečný odpad. Bush si zaplatil film, který z něho dělá největšího hrdinu všech dob. Fuck America, fuck this film... PS: s odstupem času se omlouvám za prudkou reakci, ale tohle je fakt s přehledem nejhorší film, který jsem měl možnost spatřit - taková Trhala fialky dynamitem je proti tomu balzám na duši... 0/10(3.9.2006)

• Terva

Čas odpadů.(27.4.2011)

• Turiec

Tak za takýto propagandistický hnus by sa nemuseli hanbiť ani komunisti v časoch svojej najväčšej moci. Ak si chcete tento film pozrieť, pripravte sa na nabubrené prázdne kecy (bullshity), absolútne nepresvedčivý scenár a veľmi biedne herecké výkony. Herci sú takí nepresvedčiví, že im uverí mimo jú-es-ej, jú-es-ej, jú-es-ej, jú-es-ej, jú-es-ej, jú-es-ej, jú-es-ej (ospravedlňujem sa, ale kto videl pochopí) niekto len veľmi ťažko. Jediné zábery, ktoré mali v sebe skutočnú vypovedaciu hodnotu, skutočnú silu a život, boli reálne zábery z rôznych televízií z osudných dní. Tieto scény sú veľmi ľahko identifikovateľné aj zhoršenou kvalitou obrazu. Snímka, ktorá zachytáva prvé hodiny a dni po útoku na Dvojičky (11.9. – 20.9.) má svetu ukázať Georgea W. Busha ako rozhodného skvelého človeka, ktorý každé ráno cvičí, správa sa milo k deťom a zvieratám a všetok svoj voľný čas číta Bibliu, alebo sa modlí. Ako sám povedal „Som milujúci človek ...“ =8-0 Áno. Scénky z nemocnice a zábery na pána prezidenta s manželkou veľmi výrazne pripomínajú obrázky z jehovistických knižiek a časopisov. Nádherné a bezproblémové súžitie. George je už jednoducho taký. Je najrozhodnejší, rýchly, odvážny, hrdinský, neohrozený a bezchybný. Zo srdca mu prajem, aby to tak naozaj bolo. Všetko v podstate rozhodoval, riešil a robil sám. Ostatní spolupracovníci boli len do počtu a preto, aby mohli pánovi prezidentovi pritakávať a zaslúžene aplaudovať. A samozrejme miluje Američanov, Američanov, Američanov, Američanov, Američanov, Američanov a všetko robí pre nich. Veď „vyhrali studenú vojnu“ a „sú jedinou veľmocou na svete“. Briti sú skvelí, vždy sú na jeho strane. Obyčajných Európanov však treba presviedčať. Nepripadá vám to trápne? Filmári sa zámerne vyhli sporným výpovediam a vyfabrikovaným lžiam uverejňovaným v prvých dňoch. Keďže propagandistický autori mysleli i do budúcnosti, nezabudli okrem Bin Ladina a Afganistanu spomenúť vo výraznej miere ani Saddama Husseina, Pakistan, Irán a Sýriu. Afganistan a Irak sú už vybombardovaní... Ja som tak trochu masochista a tak som so sebazaprením vydržal až do konca. Ak čakáte film ako pietnu spomienku na obete týchto útokov, uberte si ešte tri hviezdičky :o|(4.2.2004)

• Fanucci

Toto si musel zaplatit Bílý dům, jinak to neni možný:-) Takový odporný propagandistický snímek jsem už dlouho neviděl...Naprostý souhlas s Turiecem. Režisér Smith musí být strašný chudák, když se k něčemu takovému propujčil.(3.9.2006)

• Meridius

Tady musel někdo z Bílýho domu tahat za šňůrky, tohle je fakt piece of shit...(4.9.2006)

• Dannysek4U

No, pekna apologie :o((((30.5.2007)

• Rocky88

( amerikanismus + bushismus ) na druhou...(26.12.2006)

• Slavníkovec

Nemám rád George Bushe, a to, že ho hodně lidí ho označuje, za dobrého amerického prezidenta a světového velikána. To už bohužel není do smíchu, ale do pláče. Je to válečnej zločinec, spory se neřeší válečně, ale diplomaticky. A 11. září je důkazem, že armáda, a prezidentský úřad se nic nenamáhal zabránit, této katastrofě. Vědělï o ní, ale nezajímali je životy "nějakých hloupých 3000 lidí".(28.4.2007)

• xerno

Nikdo by si z této tragédie neměl dělat srandu - toto se tak musí nazvat, jelikož horší dokument na tohle téma udělat už nemohli !!! Jsem absolutně znechucen, kdo by chtěl takovou pitomost vůbec koupit ??? Naprosto samosřejmě naše nejhorší a nejkomerčnější televize - NOVA !!! Za to by se mělo zavírat, ještě, že to dávaj v čase menší pozorovatelnosti, v opačném případě bych se neudržel a naladil bych náš třetí kanál na absolutně COKOLI jiného ! Jak se mohou být amíci tak panovační a samolibí ?! Pche...(11.9.2007)

• wader

je sice dobře že se těmto událostem věnuje pozornost, nikoliv ale takouvouto propagandou oficiálních stanovisek USA(1.8.2008)

• G.W.Bush

Jdi a zachraň tuto planetu, hrdino! (pláč štěstí)(8.1.2009)

• Daweflip

Extra smrdutý odpad.(3.9.2006)

• wosho

Tak u tohoto odpadu jsem opravdu čuměl na bednu s otevřenou hubou a nechápu, jak jsem se mohl nepoblít. Oslavná sračka velkého státníka Bushe-co ví vše a každému poradí (mimochodem nic proti jeho politice nemám a svým způsobem chápu jeho činy), jenž przní objeti této tragické události. Odpad je protento skvost ještě mírným označením.(23.7.2007)

<< předchozí 1 2