poster

32A

 • Irsko

  32A

 • USA

  32 A

  (festivalový název)

Drama

Irsko, 2007, 85 min

Režie:

Marian Quinn

Kamera:

P.J. Dillon

Scénografie:

Paki Smith, Julie Ochipinti (set dekoratér)

Kostýmy:

Driscoll Calder
(další profese)
 • freddy
  ****

  I film o obyčejném dívčím dospívání může mít své kouzlo a být zajímavý, pokud je napsaný, natočený a zahraný s citem a s láskou. A to se v případě tohoto irského filmu povedlo dokonale. A přitom zde není nic příliš převratného, prostě obyčejný pohled na dospívání čtyř dívek z jedné irské katolické školy, které řeší první podprsenku, první lásky, a trable s rodiči. Ale to všechno stačí na to, aby mohl být můj výsledný dojem z tohoto filmu maximálně pozitivní. Nechápu, jak takový obyčejný příběh mohl tak skvěle zafungovat, ale povedlo se a to je hlavní. Pokud se zamyslím nad jednotlivými hereckými výkony, tak tam je vše v naprostém pořádku, nezaregistroval jsem, že by to někdo vyloženě kazil, mladí herci a herečky si poradili se svými party naprosto dokonale a herecké výkony tak jsou rozhodně pozitivní částí tohoto filmu. Bohužel ale i když se tu takto rozplývám, tak to na maximální hodnocení nevidím, to by totiž film musel nabídnout něco originálního a nezapomenutelného, něco, díky čemu bych si byl schopen tento film za nějakých pár měsíců konkrétně vybavit. A nic takového zde bohužel není, film má jen ten příběh, který jak už jsem se zmínil je velice obyčejný, a potom kvalitní herecké výkony. A to na pět hvězd opravdu nestačí, ale myslím, že i čtyři hvězdy jsou rozhodně kvalitním hodnocením a rád je tomuto filmu uděluji.(21.6.2010)

 • Radek.SCH
  ****

  Tak, když se člověk vydá na film, který v Česko - Slovensku pře vámi vidělo jenom pět lidí a víte, že to bude o třináctileté holce, která si poprvé vezme podprsenku, tak člověk hned znervózní, jestli to náhodou nebude nějaká uječená rádobykomedie pro fanynky Zaca Efrona. A ono NE! Naopak, takových filmů by se mělo dělat víc. Upřímně řečeno, už jsem se asi trochu překoukal těch intošských dramat a tuhle drobnou slabůstku, si určitě můžu dopřát.(3.6.2009)

 • emma53
  ****

  Ach jé, když mně bylo tolik jako těm děvčatům, tak to všechno probíhalo jak přes kopírák. Kdo je jak vyvinutý, někdo měl mindrák, že tam nemá nic a druhý, že tam toho má zase moc. Přes okukování kluků, kteří byli samozřejmě většinou lumpové, ale nepolíbená děva uschne, tak co bychom proto neudělaly. První lásky, zklamání a hledání sama sebe v tom svém osobním mumraji pocitů. Moc se mně líbilo, že to bylo podané přirozenou formou, bez mašliček, ale těch krásných chvilek ještě budou mraky děvčata, tak nezoufat a hlavu vzhůru....(11.5.2018)

 • Maq
  ***

  Dramata čtrnáctiletých dívenek nám připadají jako legrace, jenom jako taková přípravka na dospělost. Ale zrovna tenhle film zdařile ukazuje, že právě v tomto věku dokáže být život docela pes. --- Citlivý, nesentimentální scénář a pozoruhodné výkony náctiletých hereček (i herců). Taková věc se málokdy vidí.(2.1.2011)

 • numi
  ****

  Příjemný a civilní způsob, jak prodat téma proměny dívek na ženy (tedy alespoň tu proměnu vizuální). Dokáže pobavit, dojmout i donutit k zamyšlení napříč diváckým spektrem, což mu mohou tuzemští autoři jen slepě závidět. PS: Je fajn vědět, že ve čtrnácti jsem koukal do výstřihu angličtinářce nejen já, ale i moje spolužačky o)(29.9.2010)