32A

Scénografie:

Paki Smith

Kostýmy:

Driscoll Calder

Příjemný a civilní způsob, jak prodat téma proměny dívek na ženy (tedy alespoň tu proměnu vizuální). Dokáže pobavit, dojmout i donutit k zamyšlení napříč diváckým spektrem, což mu mohou tuzemští autoři jen slepě závidět. PS: Je fajn vědět, že ve čtrnácti jsem koukal do výstřihu angličtinářce nejen já, ale i moje spolužačky o)(29.9.2010)

Obyčejné, jednoduché, milé, příjemné. Krásně obyčejný film o dívčím dospívání, o prvních láskách, prvních rozchodech, prvním podvedení rodičů, první diskotéky, první hádky s kamarádkami. Do toho příjemná doprovázející hudba. Film pro pohodový den. "Vy jste se líbali? A byl dobrej?"(21.6.2010)

Křehký film o dospívání mladé dívky, který si na nic nehraje a ukazuje život v reálných dimenzích i s problémy které přináší. Trochu mě to připomnělo život v ČR před 30 lety - samozřejmě s výjímkou katolické školy astejnokrojů, které žáci museli nosit. Hezky vybraná hlavní představitelka, slušný příběh - pro mne 3,5.(21.6.2010)

Typický film na nedělni pozdní večer na ČT 2 - jednoduchý, obyčejný, bez většího příběhu, jen takové nahození ze života třináctileté Maeve, která chodí do katolické školy (Dublin, 1979) a pouští se do prvního milostného dobrodružství (ve vší slušnosti). A jako obvykle v tuhle dobu na téhle stanici mě tenhle příjemně podaný film bavil. Na konci zazní Shout od Donny Lewis, tak mě to evokovalo staré dobré Sundays, že jsem ji desku hned stáhnul.(21.6.2010)

Že Vám název 32A vůbec nic neříká? To nevadí. Vůbec si s tím nelamte hlavu a dopřejte si tenhle příběh. O dospívání, prvních láskách i zklamáních. O kamarádství, přesně v tom věku, kdy se láme dětská duše na tu (skoro) dospělou. Uvidíte sami, třeba se v tom příběhu najdete zčásti, tak, jako já a zavzpomínate na časy, kdy Vám ten dospělácký svět, plný různých nástrah jen nesměle otvíral svoje dvířka. A jednou za čas tahle milá, moc vkusně natočená vzpomínka rozhodně neuškodí. I když těch let, co už od té doby doby uplynulo je už nějak podezřele moc...(17.3.2018)