Zrada

John Bloom

Kostýmy:

Jane Robinson
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář - A(14.4.2004)

Viděl jsem ho kdysi dávno, šel jsem jen kolem televize a uviděl oblíbého Jeremy Ironse. Tak jsem si jen tak sednul, jen na chvíli. Stejně jsem zrovna něco někam nesl. O hodinu a půl později film skončil a já seděl přesně tak, jak jsem si sednul. Ještě jsem držel to něco vruce, protože jsem si přece sednul jen na chviličku. Nevím, co mě přesně dostalo(je to jednak celkem dávno), ale určitě musím chválit děj(pamatuji si ho téměř celý ikdyž jsem to viděl jednou) a herecke výkony(3 herci a ani nevím, kdo byl lepší, asi hlavní ženská postava ve finálni scéně). Být režisér, tak na ten film jsem hrdý.(2.12.2006)

Pinterovu Zradu jsem viděla nedávno v Činoherním klubu a přes svou nezměrnou lásku k představitelům Jerryho a Roberta se musím přiznat, že mě to moc nebavilo. Oceňuji, že v Jonesově filmové verzi není vše tak důsledně zřejmé, dořečené a "doilustrované". Vlastně jsem s tím zpočátku měla problém – film na mě působil nečekaně konzervativně a nevýrazně. Ale stačilo se trochu zkoncentrovat a zvyknout si na to zvláštní herecké obsazení (hlavně na strašidelného Bena Kingsleyho).(28.7.2015)