Tesserakt

Předloha:

Alex Garland (kniha)

Decha Srimantra

James Iha

Líbilo,moderní klipovitý střih, rozjeté osudy nedobrovolně spojených lidiček v nezvratný osud. Nezpochybnitelný vliv průniku produkčních vlivů může u některých osob vyvolat pocit požitého dortu kočičky a pejska. Opakuji i po třetím shlédnutí velká spokojenost. Ehm tohle není klasická kriminálka...(22.10.2005)

Tento film som stihol odporučiť asi dvom ľuďom, než som to od nich nepekne schytal a potom už radšej mlčal. Ibaže nedávno som ho videl znova a nedá mi – je to dobrý film. Trošku na efekt, ako ostatne všetko od Pangovcov, o samoúčelnosti tu ale nemôže byť reč a ono pohrávanie sa s posunom časových rovín v sebe neukrýva žiadnu extrémnu skladačku, skôr vytvára svojskú poetiku. To bude asi ono, nie je tu žiadúce sústrediť sa na dej a lúskať ho, ale vychutnávať si emotívne ladenú stránku. Aj na prvý aj na druhý krát som si počas sledovania pohodlne meditoval o veciach, ktoré Tesseract naznačoval a dostal sa do pohodlne premýšľavej nálady. Čo mi k spokojnosti úplne stačí. Iba ten záver je v jednom momente pritiahnutý za vlasy. Inak pohoda.(13.7.2005)

• Djkoma

Představte si film, který staví na příběhu podobném 21 gramům, kdy se životy 3 lidí protnou v jednom velmi důležitém a osudovém okamžiku. Teď si odmyslete všechny hvězdy, velký rozpočet, geniálního režiséra a změnte výrobní země filmu na Japonsko, Thajsko a Velkou Británii(která do boje pošle "svého"Ira ). Když tohle všechno spojíte uvidíte v první scéně Ira sedícího na postely a zachvíli na něj někdo vystřelí ze zdi, to je z akce na hodinu vše a na konci filmu jen očekáváte jestli ten film byl o něčem nebo jste právě zbytečně ztratili 96 minut života. Verdikt nechám na vás, ale jestli vás ten film něčím naplní a bude se vám líbit napiště mi na mejl, protože takového člověka bych chtěl opravdu poznat. Velmi nudné, velmi stereotypní, bez hereckých výkonů, bez smyslu, bez pořádného konceptu a s nulovým obsahem.(27.10.2006)

• Jossie

Nuda, která si hraje na umění, prostřihy, detaily, kterých si máme všimnout, vracení děje, zpomalované záběry a všechno tak strašně vyumělkované, že to nepůsobí.(18.4.2006)

Historka, která by se jinak vešla do dvaceti minut, je tu díky zpomalovačkám a vracení děje, natažena na více jak hodinu a půl. Spíše než film mi to připomínalo velmi dlouhé stylistické cvičení. Přesto jsem se nenudil.(28.9.2006)